Google явно иска да затрие съвсем сайта ми

cumo_bg

Member
Здравейте,

Всичко започна миналата година по това време, след ъпдейтът на бота август(2023) от 4000 - 5000 посещенията започнаха да падат до януари(най-силният ми месец по принцип) 1800 - 2200. Март също имаше ъпдейт, посещенията паднаха между 1200 и 1700. Сега явно пак е минал някакъв ъпдейт и вече съм между 800 и 1100. Сайтът не е с нелегално съдържание, мисля, че съм оптимизирал всичко, което успях да открия че трябва
- скорост на мобилно устройство
- правилно поставени тагове, ключови думи, описание
- изчистване на неправилно индексирани страници(той гугъл си ги изчисти, аз просто му казах, да не ги търси никога повече тези страници)
- всеки ден слагам някакво ново съдържание - да преведено от английски и редактирано да завучи по-добре.

Конкурентите ми нямат почти никаква оптимизация а съдържанието пак е преведено от английски.

понеже ще ме питай някой, кой е сайтът това е: filmitena.com.

Ще съм благодарен за някакви сламки, къде, как и какво още да чета и да търся за да го оправя това. А, да толкова малко посещения съм имал последно преди 10 години.

Благодаря за отделеното време!
 
Предполагам, че е заради плеърите и съдържанието от YouTube. А и все пак става дума за филми. Имаш и опцията "Гледай", за която се иска регистрация, това може би от бота се подразбира като незаконно съдържание.

Изкривеното разбиране на Гугъл за това кое е позволено и кое не, е неразбираемо. Срещал съм сайтове със 100% пиратско съдържание, но излизат на първо място по търсене и имат реклами от адсенс. До като мои сайтове с авторско съдържание мне, не са окей според гугъл....... :D Отказал съм се да се боря с тази търсачка, като индексира индексира, като не, здраве да е. Малко споделяне от моя страна в социалните мрежи, линкове към форума ми тук там, и толкова. Писнало ми е от гугъл. :D Правят ъпдейти всеки месец и какво, трябва да седя и да преправям всичко на ново ли, всеки път? Не мерси. Колкото толкова и това е.

Сега от време на време сайта GetInToPc има реклами от адсенс, а е фулл с незаконно съдържание...... :D Па то и да беше само той.... :D Но торент сайтовете не може да имат такива реклами мне :D

Може все пак да им прегледаш и правилата на Гугъл, от там също може да хванеш сламки(ама си проготви валериан, нерви и много кафе) :D
 
Предполагам, че е заради плеърите и съдържанието от YouTube. А и все пак става дума за филми. Имаш и опцията "Гледай", за която се иска регистрация, това може би от бота се подразбира като незаконно съдържание.

Изкривеното разбиране на Гугъл за това кое е позволено и кое не, е неразбираемо. Срещал съм сайтове със 100% пиратско съдържание, но излизат на първо място по търсене и имат реклами от адсенс. До като мои сайтове с авторско съдържание мне, не са окей според гугъл....... :D Отказал съм се да се боря с тази търсачка, като индексира индексира, като не, здраве да е. Малко споделяне от моя страна в социалните мрежи, линкове към форума ми тук там, и толкова. Писнало ми е от гугъл. :D Правят ъпдейти всеки месец и какво, трябва да седя и да преправям всичко на ново ли, всеки път? Не мерси. Колкото толкова и това е.

Сега от време на време сайта GetInToPc има реклами от адсенс, а е фулл с незаконно съдържание...... :D Па то и да беше само той.... :D Но торент сайтовете не може да имат такива реклами мне :D

Може все пак да им прегледаш и правилата на Гугъл, от там също може да хванеш сламки(ама си проготви валериан, нерви и много кафе) :D
Благодаря ти за споделената информация, то основният проблем е че посещеният идват от страниците с актьорите, а сега не ги индексира на челни страници, конкурента си стои, въпреки, че сме заедно от 15 години вече, явно за тези 15 години има по-добър рейтинг. Иначе при зареждане на страницата плеъра съм го направил да е само една снимка и при натискане, чак създава ембед файл, така съкратих драстично зареждането на страницата. Бутоните са за дневник, нямам Гледай, но е идея да ги махна за нерегистрирани потребители и без това, само се чудят от къде се пуска филма да се гледа онлайн... Ще ти послушам съвета да не се старая много много, да пълня със съдържание от време на време и ако го затрие сайта, затрие и да чакам по-добри времена или да открия друго съдържание за този сайт, с което да привличам публика.
 
но е идея да ги махна за нерегистрирани потребители и без това, само се чудят от къде се пуска филма да се гледа онлайн...
Мхм мхм ако има начин направи го! Не е казано, че имаш незаконно съдържание, но можеш да го обясниш на реален човек, бота само минава, и по зададени критерии ти обявява сайта за законен или незаконен без значение дали има или няма такова съдържание. С друга дума ботювска му работа :D Между другото ако сайта ти е излизал в търсене за "Филми онлайн", и това може да е проблем май.

Аз лично не бързам да пълня със съдържание, когато ми дойде музата публикувам, когато ме мързи си почивам. То така или иначе ако не става въпрос за някаква излагация на известна личност в сайта или в YouTube канала ти, си е умряла работа :D Да не говорим, че хората в днешно време не обичат, не харесват и не искат да четат и слушат. Дай им да зяпат някаква простотия там и си се радвай на трафик(жалкото е, че ще е поредния копи пейст формат). Като например ако днес е интересна тема Слави Трифонов, пиши за него, ама пикантни "факти", това ще ти даде трафик. Колко ще се задържи и дали ще продължи, е друг въпрос. :D Карай го лежерно, не си съсипвай труда по сайта, остави си го и публикувай в него инфо за новите филми, кога къде може да се гледат(мисля, че няма кой знае колко сайта които да предлагат тази информация на едно място).

"Българи сме трябва да си помагаме. (клише, което за жалост изгуби силата си, защото прекалено много некачествени хора го използваха....)"

Не само! Народа си е овчи и така ще си остане во веки защото е по - удобно, да плюеш околните от колкото да се признаеш за виновен!
 
Според общоприетите разбирания, Гугъл всъщност харесва ембеднати ютуб видеа в страниците.

... но много мрази неща като "Гледай онлайн".
 
Мхм мхм ако има начин направи го! Не е казано, че имаш незаконно съдържание, но можеш да го обясниш на реален човек, бота само минава, и по зададени критерии ти обявява сайта за законен или незаконен без значение дали има или няма такова съдържание. С друга дума ботювска му работа :D Между другото ако сайта ти е излизал в търсене за "Филми онлайн", и това...
По едно време няколко български филма ми правеха голям трафик и си мисля, че беше защото на две места в страницата за филми имах следният текст: "Сайтът filmitena.com е твоят помощник в избора на следващия филм, в него не могат да се гледат онлайн филми!" и все си мисля, че тъпият бот мислеше страницата, че отговаря на онлайн филм.

Иначе, както казах, основният трафик идваше от страниците на актьорите и изведнъж ме напълни със десетки хиляди неиндексирани страници, добавих навсякъде ноуиндекс, нофалоу, каноникал, скриптове с информация, всичко, което открих в гугъл мисля, че съм го направил и пак недоволен.

Но си прав, преди пак имаше подобни проблеми, заебах го отвсякъде, само качвах нови филми от време на време и това е, не трябва да си го слагам толкова, ама при 5к посещения, бях стигнал по 15-20 евро на ден, което си беше сладък доход, без нищо работа :)

А относно ембед ютуб, той хем харесва такива, но пък не обича като му се зарежда страницата бавно... направо е голяма мъка да му угодиш във всички противоречиви изисквания, които има.
 
Ембеднат Ютуб не се отразява на оценката - те са си с отложено зареждане.

... поне тъй беше последния път като гледах.
 
Ембеднат Ютуб не се отразява на оценката - те са си с отложено зареждане.

... поне тъй беше последния път като гледах.
Хм... преди малко по-малко от година ги смених със снимки и бутон за зареждане и разликата беше осезаема, а може просто да не съм ги добавял като ембед с отложено зареждане и за това да съм видял тази разлика.
 
Абе че съм загубен, докато се опитвам да угодя на гугъл за да оправя всичките тези големи цифри:
1724278401293.png

Съм добавил при актьорите noindex tag и започнало да ми реже бая страници и за това посещенията падат. А този таг се опитах да го добавя, за да не индексира едни и същи страници но с параметри за филтър...

Но това е от преди 3 седмици, иначе спада на посещенията си го има от миналата година по това време :)
 
Абе че съм загубен, докато се опитвам да угодя на гугъл за да оправя всичките тези големи цифри:
Виж файлът 33382

Съм добавил при актьорите noindex tag и започнало да ми реже бая страници и за това посещенията падат. А този таг се опитах да го добавя, за да не индексира едни и същи страници но с параметри за филтър...

Но това е от преди 3 седмици, иначе спада на посещенията си го има от миналата година по това време :)
Оха... Доста жълт флаг за ноиндекс. Реално това си му казва - затрий половината индексирано съдържание. И след това Гугъл казва - еми, ти го поиска, това се отрази на цялостния сайт. Тотално ти се обърква така бюджета за индексиране на страници. Ако и не обновяваш тези страници на актьори, естествено е конкуренцията да те изяде. Но според мен е проблем на глобално ниво. В смисъл ъпдейт на съдържание и тн няма да помогне. Оправи ги тия проблеми и Core Web Vitals и след това мисли за ренесанс с нови страници и тн.
 

Горе