Internet Explorer с реклама по TV

Fozzy

Well-Known Member
Не знаех, че Microsoft въртят реклами по телевизията :)

Ето това, хвана по RTL, едно към едно рекламата, само дето пишеше на немски:

[video=youtube;KNLe4AmjFVo]http://www.youtube.com/watch?v=KNLe4AmjFVo[/video]
 
От: Internet Explorer с реклама по TV

Това по-скоро е по линия на Bing, а него си го рекламират много яко по телевизията още от създаването му. Рекламните им бюджети за тая цел са за стотици милиони долари. Към момента обаче генерират само огромни загуби, но могат да си го позволят. Все пак са Microsoft.
 
И там са някакви капацитети сигурно. Google се дъни, а тези с милиони не могат от 10 години вече да им отхапят пазарен дял и не само тук, навсякъде, а пък нека ми продават Windows 7 за 200 лева.

Както каза едно приятелче, работещо в голяма IT фирма - '"никой не е*ава бг филиалите на големите IT фирми поради 2 причини - защото са за малък пазар и защото и там се побългарява всичко и системата не е 1:1 със западната". Просто не искам да има изненадани. А момчето е вече от доста време в тази област. И като гледам, не е далеч от истината. ;)
 
От: Re: Internet Explorer с реклама по TV

И там са някакви капацитети сигурно. Google се дъни, а тези с милиони не могат от 10 години вече да им отхапят пазарен дял и не само тук, навсякъде, а пък нека ми продават Windows 7 за 200 лева.

Точно Майкрософт едва ли ги боли за търсачката особено, защото са в същото положение като Гугъл при търсачките - МОНОПОЛИСТ.

Както каза едно приятелче, работещо в голяма IT фирма - '"никой не е*ава бг филиалите на големите IT фирми поради 2 причини - защото са за малък пазар и защото и там се побългарява всичко и системата не е 1:1 със западната". Просто не искам да има изненадани. А момчето е вече от доста време в тази област. И като гледам, не е далеч от истината. ;)
Ако сложат ръководни кадри чужденци няма да е толкова българска системата.
 
От: Internet Explorer с реклама по TV

Нормално в другите страни се рекламира microsoft , висти, мисти, 7мици и т.н..
 
От: Internet Explorer с реклама по TV

Нормално в другите страни се рекламира microsoft , висти, мисти, 7мици и т.н..
Доста рисковано е да пишеш в темите на Fozzy. Шегувам се ...
Рекламата е хубава за разлика от IE
user-friendly-internet-explorer.jpg
 
Re: От: Re: Internet Explorer с реклама по TV

Точно Майкрософт едва ли ги боли за търсачката особено, защото са в същото положение като Гугъл при търсачките - МОНОПОЛИСТ.


Ако сложат ръководни кадри чужденци няма да е толкова българска системата.
Бинг монополист? Ммммм, монополист може, но не и при търсачките. ;) Може да имат някакъв голям % в САЩ, но това по никакъв начин не ги прави много велики, особено като се има предвид с колко ресурс разполагат, за да издухат другите. ;)

А за ръководните кадри, точно там каза, че се дъни всички. За всяко нещо се консултирали с HQ, не защото били генерални решенията, а защото нямали голям голямо доверие на бг мениджмънта тук. Бил на много ниско ниво по редица фактори. И те така. Било срещано при голям % от IT фирмите с тукашни представители. Може тенденцията да е същата и в другите браншове, но само за това имал наблюдения.

Мен ми харесва клипа, важното е резултат да има. ;)
 
От: Internet Explorer с реклама по TV

Аз експлорера не съм го ъпдейтвал от години. За последно ми изкарваше някакви реклами, някои от които ми активираха антивирусната и това беше края нa активното му съществуване на моя комп. Спомина се горкото, без дори свещичка да му запаля...
 
От: Re: От: Re: Internet Explorer с реклама по TV

Бинг монополист? Ммммм, монополист може, но не и при търсачките. ;) Може да имат някакъв голям % в САЩ, но това по никакъв начин не ги прави много велики, особено като се има предвид с колко ресурс разполагат, за да издухат другите. ;)
Майкрософт за монополисти при ОС - това имах предвид.
 
Internet Explorer с реклама по TV - Microsoft Ad

Майкрософт за монополисти при ОС - това имах предвид.
Тук не смея да си помисля да споря. ;) Няма по-силни от тях в това отношение. Дано все така им се запази тенденцията, от и за това IE има популярност. :)
 
От: Internet Explorer с реклама по TV

Тоя браузър, ако ще в целия свят да ми го рекламират пак няма го ползвам за нищо друго освен за проверка на дизайна и жабата. :lol:

Само като знам колко излишен труд съм хвърлял специално за него направо ми се гади като му видя иконата или му чуя името.
 
За това е най-юзърския браузър познат на всички по цял свят. Като видя някой с такъв браузър веднага си правя изводите, че си няма идея от компютри и работата му е много отдалечена от компютрите, което все по рядко се случва в наши дни. :)

За това много правилно са насочили рекламата към потребителите на ТВ предавания, а не в интернет. ;) Там са им потенциалните ползватели.
 
От: Internet Explorer с реклама по TV

Тука в UK тая реклама я въртат през 15 мин в праим тимаима - Иначе е приятна и готина музика има. Даже бих казал че е една от най добрите реклами които съм виждал от дълго време насам !
 
От: Internet Explorer с реклама по TV

За хората, които ги кефи песента, но не искат да гледат рекламата за динозавърския браузър --> Alex Clare - Too Close
 

Горе