Joomla vs Wordpress

dalasweb

Well-Known Member
Знам ,че има много теми , коя cms е по-добрата!Отностно url тата - wp ,нали е с една крачка пред joomlata .
При joomlata ми излиза - index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=2
А при wp - мога да си го настроя - moqsajt.com/naj-dobriq-forum! Коя ползвате?
 
Мисля, че има няколко такива теми, защо не разгледа малко! Иначе WP разбира се!
 
От: Joomla vs Wordpress

dalasweb не си прав. При Джумлата също можеш да си настроиш адресите да са "френдли". Включва се от администрацията в контролния панел. Тази тема е толкова изтъркана, кое е по-добро. Виждам тук във форума май има повече фенове на УП. Аз съм си свикнал с Джумлата и си я настройвам бързо и според нуждите.
 
От: Joomla vs Wordpress

Ок не съм работил с joomlata!Има ли lite вариант joomlata!Кефят ме темите,които са направени за нея.При free wp темите са пълни с глупости.Така ли е и при Joomlata!
 
От: Joomla vs Wordpress

Има страхотни теми, които ако имаш малко познания можеш да промениш по свой вкус. Потърси за free templates for Joomla. Има и платени по около $35-50, които ако изграждаш сериозен проект си заслужава "да инвестираш".
Какво имаш предвид под lite вариант? Аз лично избягвам да слагам хиляди ненужни добавки и компоненти и си бачка добре.
Ето ти един сайт. Подреди си ги по версия, безплатни/платени и ги разгледай.
Код:
bestofjoomla.com
 
От: Joomla vs Wordpress

Под lite вариант.Имам предвид cmc Joomla, но лек, smarty , бърз и т.н. Админ панела да е само да създавам категории и да пускам страници със контент.Както при платените верси на някои cms.Там дават и фрее версия- без многото ненужни джаджи!
Сега съм си избрал тема от сайта дето ми прати
]http://www.bestofjoomla.com/component/option,com_bestoftemplate/task,detail/Itemid,46/id,4673/
Купувам си я без проблеми.Мисълта ми е всичките плугини готови ли са в темата или аз си ги настройвам?
 
Последно редактирано:
От: Joomla vs Wordpress

Дабъл пост дге...
 
От: Joomla vs Wordpress

Верно ли си готов да дадеш пари за тоя шитак?
От сайт изглеждащ така, и бъкан с реклами.
Даже менюто на темата е бъгаво.

А съпорт очакваш ли така като гледаш "submitted by Sulio"?

Тук има хубави (поне красиви) теми - http://www.icetheme.com

PS: Сериозно, от небето ли падате някои предприемачи?
 
От: Joomla vs Wordpress

Аз от Йоомли не разбирам -Пари ша дам ,ако е хубаво!За стара чанта не давам!
 
От: Joomla vs Wordpress

noke - Да с това прозрачно меню хич не е добре. На icetheme са красиви.
Има много платени теми, които са читави. Други са прекалено "натруфени" и на по-слаб компютър докато заредят е мъка голяма. В сайта който ти дадох, можеш да си ги наредиш и по разработчик. Важно е и как е написан css файла. При някои от темите всичко е пръснато по няколко css файла и е голям зор докато я модифицираш. Други пък си имат специален панел за настройка. Полезно е за "новобранци", че по-лесно си настройват цветове на линкове, вид на менюто, шрифтове и др.
То не е само до плъгини. Има компоненти и модули. Не знам как е при УП, но при Джумлата са различни неща.
Ако си решил да се занимаваш с Джумла, ще трябва да попрочетеш. Като свикнеш с логиката е лесно.
Можеш сам да си я направиш light, като премахнеш излишните модули и компоненти. Абе лайт, лайт, колко да е лайт. Има няколко хиляди файла на сървъра ти при инсталация :)
 
От: Joomla vs Wordpress

Чистата инсталация на Джумла има точно тези възможности, които търсиш Далас - възможност за създаванео на категории и статии т.е. Блог, а и е достатъчно бърза системата. Френдли адресите се пускат с една настройка.
 
От: Joomla vs Wordpress

Зависи какво ти трябва. Ако ти трябва някой блог, спокойно можеш да използваш wordpress. Joomla се използва за по-големи сайтове, като портали за игри, музикални сайтове и други : )
 
От: Joomla vs Wordpress

на мен ми трябва за каталог за фирми!
 
От: Joomla vs Wordpress

на мен ми трябва за каталог за фирми!

Еми тогава wordpress с подходящата тема ще ти свърши работата. Хем е и по-лека, а и от гледна точка на СЕО-то по-добра.

Успех
 

Горе