json, excel file и фейсбук

GSA

New Member
Здравейте !
Имам информация, която я има и като json file, и като eкселски файл.
В момента взимам информацията за продукта от екселския файл и я въвеждам ръчно в word като правя таблици, които са малко по-украсени, добавям заглавие и след това ги записвам като jpeg и ги качвам във Фейсбук страница.
Мислех си дали няма възможност някой от тези файлове json или екселския да ги вкарам някъде нали има разни API връзки и да генерирам всички продукти като таблици, а после дори ако трябва ще им правя screenshot и ще ги качвам пак като jpeg във фейсбук, но поне няма да правя 5000 таблици.
Само че не знам как тези файлове мога да ги кача някъде, за да станат като готови таблици виждал съм го в сайтове да го има с API, но не знам да взема хостинг и домейн и да ги кача там, ако има лесен начин ли не знам..
Дайте някакви съвети как мога от тези файлове да генерирам някакви хубави таблици и после поне само да им направя screenshot ?
 
Сам няма да успееш да го направиш.
Качи един примерен файл с продукти и един скрийншот на който се вижда какво искаш да се генерира от файловете с продуктите.
Ще получиш оферти. Ще дадеш някой друг лев, но като автоматизираш проекта ще може да използваш спестеното време за по-важни дейности.
 
Всъщност аз го казах продукти, но те не са за продажба, а просто информация за определена стока като описание за тях в таблица и няма да са във фейсбук shop добавени като продукти.
Още нещо файловете от ексела са подредени по един начин, но аз ги подреждам по различен. Давам пример:
маратонки 123 - цвят- син
маратонки 123 - размер - 37
маратонки 123 - пол -дамски
ред 4 ...
ред 5 ..
до ред 40

После са
маратонки 124 - цвят - син
маратонки 124 - размер - 37
маратонки 124 - пол - мъжки
ред 4...
ред 5...
до ред 40

А на мен ми трябва таблиците да станат
Маратонки 123
цвят - син
+редове 1:10

Отделна таблица
размер - 37
+редове 20:30

Отделна таблица
пол - дамски
+редове 30:40


После на отделна снимка или страница вече Маратонки 124 пак с няколко таблици

Горе където е нормален шрифта така е текста поне в екселския файл, а на мен ми трябва да стане както в удебеления шрифт и после да го направя на снимка или нещо, за да мога да го кача във фейсбук.

Смисъл, ако наистина става например с някоя html страница и да се направи с css таблиците да стават направо малко по-красиви, а информацията да се взима от файла по редове ли не знам как да стане честно :D
Има начин виждал съм преди сайтове да са правили такива неща, но не знам как..
Не знам дали стана ясно какво искам и според вас такова нещо колко би струвало ориентировъчно изобщо не искам точна или приблизителна цена, а една груба цена, за да знам с какво си имам работа :D
 
Трябва да качите реалната таблица да се види дали всичко е форматирано по подходящ начин (лесен за преформатиране). Ако да, то не е никакъв проблем някой който разбира да направи това от което се нуждаете.

Няма да е космическа сума. Пуснете тема в раздела за фрийланс проекти. Но задължително качете поне част от таблицата с продукти + скрийншот на който се вижда как да изглеждат генерираните таблици.
 
Един артикул заема три реда? (по един ред за цвят, номер и пол) защо тогава редовете са 40?

п.п. за това е най-добре да се види реалната таблица
 
150 лв ако върви със свястно обяснение (не като това горе).
 

Горе