Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

ReminD

Well-Known Member
Не знам вие дали сте забелязали, но преди аз като си спомням - един грип / вирус - 2-3 дни и съм се оправил - сега тези фармацефтични компании какви щамове пускат, хората по 10 дни боледуват, че да им върви на макс бизнеса. Не знам дали има хора, които се съмняват, че такива вируси се пускат умишлено и хич не са някакви селф-мутации на вируса, сигурен съм че плащат милиони ако не и повече за да се говори как грипа се бил развивал всяка година и ставал по-устойчив. Същото като вирусите на комоютрите - пускат се от антивирусните компании в 90 процента от случаите.
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Тази година ме съсипаха и мен, не си спомням друга година толкова да съм патил.
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Teя педера*и американците им дай само да се бъркат в живота и здравето на хората, от 2 години само говорят по новините идвал от америка еди кой си щам на еди кой си грип.
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Аз пък цял месец кашлях и сега даже от време на време си кашлям и мен ме съмнява да има нещо
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Принципно зимните вируси атакуват точно когато се постопли времето, така че е нормално сега да има малко повече болни. Аз тази зима имах късмет и не можах да закача грип или настинка.
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

И аз тази година поне 3-4 пъти ме хваща грипа и дори в момента усещам, че пак почва да ме наболява гърлото. Интересното е, че по принцип не боледувам често и ако аз се разболея, то означава, че наистина има сериозна епидемия :D Имайки предвид това и факта, че тази година за пръв път през живота си успях да се разболея до толкова, че да си загубя гласа за 3-4 дена (нещо, което не се случи, дори при викането след като се уволних), можете да си представите за какви бацили става дума...
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Незнам кой какво пуска какви вируси, но аз съм на 26 години и не си познавам личният лекар. Не боледувам нещо (да не чува дявола). Последно бях на преглед на 17 години на една военна комисия, но то просто беше задължително за набора. Не мога да кажа, че нещо съм се калявал като малък или нещо такова. Като е студено обличам се, като е топло събличам се. От 3 години алкохол не съм кусвал, тренирам не всеки ден, но през ден поне правя едни лостове - кофики, набирания, гледам да се храня здравословно, но без някви диети или такова. Просто не ям боклуци, мазно, пържено много и такива неща. От време на време ме хваща някаква хрема ама тя си е от някаква алергия като разцъфнат дърветата или като има мъгла...и дотам.

Лекарства не пия никакви профилактични, хапвам мед, хапвам лимон, хапвам праз, лук, по-малко чесън. Вземам от време на време помалко прополис или някакви билки...това са естествени неща, които винаги ще ви помогнат. Ако досега не сте ги ползвали съветвам ви да започнете да го правите. Много хора са скептични към такъв вид народна медицина или както там му викат, но антибиотиците лекуват в момента, а отслабват имунната ви система и това всички го знаем.
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Ами отиди в Северна Корея - те там се водят най-здравата генетично раса. Нямат много досег с външния свят и съответно с техните бацили.
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Не съм фен на конспиративните теории, но тези вируси няма начин да са естествени. Каквито са тъпи и алчни хамериканците не знам само кога ще направят некой вирус, който ще излезе извън контрол и ще изтрепят половината свят. Напълно е възможно ако на някой не му се вярва:

Испанският грип е друга пандемия причинена от грипния вирус преминала през 1918 – 1919 г. За пръв път заболяването е регистрирано през март 1918 г. През октомври 1918 г. заболяването се превръща в пандемия обхванала целия свят. Заболява около една трета от населението (около половин милиард души). Вирусът бил изключително вирулентен и за около 18 месеца се превръща в убиец на около 50 милиона души. Според някои изследователи жертвите му са двойно повече. Около 17 милиона души умират в Индия, 675 000 в САЩ и 200 000 във Великобритания. Наскоро вирусът е изолиран и съхранен, чрез замразяване. Щамът H1N1 е сравнително малък, но твърде сходен по структура с този причинил Испанския грип.

Източник
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Плодове , зеленчуци са естествените средства за здрава имунна система. Хапвайте или пийвайте на сок всеки ден и ще се радвате на хубаво здраве.
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Плодове , зеленчуци са естествените средства за здрава имунна система. Хапвайте или пийвайте на сок всеки ден и ще се радвате на хубаво здраве.

Добре, че не знаеш с какви химии ги торят. :D

Ако те тресне мутирал американски кучи грип чека ти зеленчуците да те оправят.:wink:
 
Абе тази зима наистина много хора боледуваха. Казвам боледуваха, защото аз, да чукам на дърво, не. Рядко боледувам, а ако - лягам за 2-3 дни и после съм си кокуряк. Но тази зима ми направи впечатление, че доста по-често имаше болни. И отивам да купувам, антибиотик на Файзер за 26 лева. Ето защо има толкова еврий в този бизнес.
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Пийте мед и лимони и няма да мрънкате и да се оплаквате!
Това е панацеята на панацеите - гарантирам!
Не просто лекува, а унищожава всичко бацилско.
На шефа това му спретнах миналия месец. Той се цупи малко, но го изпи и нямаше разболяване. После една от юристките бледа едва гледа, веднага я инструктирах и казах, аз ще ти изцедя лимоните- днес ми благодари! (а аз даже бях забравила)
Грижете се за себе си, защото усложненията не се усещат и после идват драмите и разходите за лечение и скъпи антибиотици!
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Пийте мед и лимони и няма да мрънкате и да се оплаквате!
Това е панацеята на панацеите - гарантирам!
Не просто лекува, а унищожава всичко бацилско.
На шефа това му спретнах миналия месец. Той се цупи малко, но го изпи и нямаше разболяване. После една от юристките бледа едва гледа, веднага я инструктирах и казах, аз ще ти изцедя лимоните- днес ми благодари! (а аз даже бях забравила)
Грижете се за себе си, защото усложненията не се усещат и после идват драмите и разходите за лечение и скъпи антибиотици!

Точно така, мед в топла вода с лимон е рецепта, която ще ви прочиства, предпазва и ободрява. Обърнете внимание, че водата трябва да е топла, а не гореща, защото медът губи качествата си в горещата вода. 36-40 градуса е ок, също както телесната температура. Малко хора знаят, че няма друг продукт като медът - той няма срок на годност, никога не се разваля. Дори след като са открили пирамидите медът в тях е бил годен за ядене. Това е природата - елементарна, чиста и грижеща се за нас. Тя ни предоставя всичко. Друг е въпроса ние какво правим с нея.

Никога няма да имате проблеми с червата си, с бъбреците си и ако спазвате някаква елементарна култура на хранене (да не се яде посреднощ, да не се яде по много от всичко и да не се ядат само боклуци) си решавате и проблемите с теглото, ако имате такива.
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Пийте мед и лимони и няма да мрънкате и да се оплаквате!
Това е панацеята на панацеите - гарантирам!
Не просто лекува, а унищожава всичко бацилско.
На шефа това му спретнах миналия месец. Той се цупи малко, но го изпи и нямаше разболяване. После една от юристките бледа едва гледа, веднага я инструктирах и казах, аз ще ти изцедя лимоните- днес ми благодари! (а аз даже бях забравила)
Грижете се за себе си, защото усложненията не се усещат и после идват драмите и разходите за лечение и скъпи антибиотици!

ДА и аз така мед и лимони мед и лимони и стигнах до фаза цял месец мошно кашляне без спирка и разбрах че тея мед и лимони може ги ям на вкус само докато не намерих антибиотика :mad:
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

ДА и аз така мед и лимони мед и лимони и стигнах до фаза цял месец мошно кашляне без спирка и разбрах че тея мед и лимони може ги ям на вкус само докато не намерих антибиотика :mad:

Ти изпуснеш ли положението в началото е ясно че може не до антибиотик, а и до болница да стигнеш.
Аз ти обяснявам в началото като се усетиш, имам и дете, което не мога да си позволя да се разболява щото и ходи на училище където не просто бъка от бАцили ами направо си е ... мамата, та превантивно. И антибиотика между другото (само антибиотика) нищо не лекува. Защото едно лято преди години само с антибиотик и "сладка" кашлица като теб нъцки се излекувах. Та после втори и специално за кашлицата други неща. Но все пак, си имаш доверен личен лекар и няма да е нужно аз да те светвам. Иначе за мен и кашлица специално си знам и се лекувам ефиктивно.
 
Последно редактирано:
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Яжте истински български чесън и вируса ще избяга от вас (заедно с всички останали хора на 5 метра радиус). На мен поне това супер много ми помага като усетя, че нещо се мъчи да ме повали (поне на 3-4 пъти тази зима).
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Тая зима беше топ за боледуващи. Всеки втори минал грипа, явно са се активизирали вирусолозите на фармац компании :)
 
От: Kакви са тези зимни вируси.... пак болен

Тая зима беше топ за боледуващи. Всеки втори минал грипа, явно са се активизирали вирусолозите на фармац компании :)

И за капак и времето беше против нас. Днес температури почти като за плаж, а утре думкат виелици... човек да се чуди какво да облече :)
 

Горе