Manage tax info за adsense

hardlemm

Active Member
Попълних формуляра, но не съм сигурен, че съм избрал правилната форма: Form W-8 BEN-E: Default . Става въпрос за фирма, регистрирана по ДДС в България. Нямам нищо общо с USA. Приходите ще са от реклами в сайтове с адсенсе. Потребителите на сайтовете са интернационални и бг.

След попълване даде, че е Status: Approved и
Tax forms and withholding (WHT) rates

info_outline
Form W-8 BEN-E: Default
Motion picture and TV Default WHT rate: 30%
Other copyright Default WHT rate: 30%
Services Default WHT rate: 30%

Така ли трябва да и дали W-8 BEN-E е моя формуляр? Значи ли това, че ще ми удържат 30%?
 
Попълних формуляра, но не съм сигурен, че съм избрал правилната форма: Form W-8 BEN-E: Default . Става въпрос за фирма, регистрирана по ДДС в България. Нямам нищо общо с USA. Приходите ще са от реклами в сайтове с адсенсе. Потребителите на сайтовете са интернационални и бг.

След попълване даде, че е Status: Approved и
Tax forms and withholding (WHT) rates

info_outline
Form W-8 BEN-E: Default
Motion picture and TV Default WHT rate: 30%
Other copyright Default WHT rate: 30%
Services Default WHT rate: 30%

Така ли трябва да и дали W-8 BEN-E е моя формуляр? Значи ли това, че ще ми удържат 30%?


Не съм сигурен на 100% защото не се занимавам с тая измислица, но до колкото ми се е мярнало пред очите в различни теми, това за американските неща и подаването на разни формуляри се отнася за адсенс при youtube. При адсенс за сайтове го няма това изискване поне за сега и всичко си е по старому
 
И аз имам същия проблем. Също сме фирма по ДДС, Попълних м. Юни тази декларация и сега ми пуснаха едно писмо от [email protected]

Реално трябвало ли да попълвам тези неща? Ако не взема отношение по този казус да не би пък да ме таксуват с по 30% от заработеното както някъде из помощните страници четох...

Някой има ли опит е това?

Hi from Google,

Thank you for submitting your tax information.

During our review of your tax certification, we were unable to verify the name of the entity on the International Organization List because the name does not appear on the list. As such we will require you to submit a new tax form which does contain the legal name of the entity as it appears on the International Organization List. If your organization is not on the International Organization List, please review your selections during your tax certification and resubmit your form. Failure to do so by 10/31/21 will result in your existing tax form being invalidated. If you have any questions about the selections on your tax form please consult a tax professional.

For a faster response, please ensure to only include the one Google team email address relevant for your query [e.g. XXX(team name)@google.com] when sending your inquiry to us. Emailing multiple team email addresses could route your query to incorrect teams and could slow down our response times to your query.
 

Горе