Mass Meil проблем

eshk0

Member
Здравейте,

Имаме 13421 регистрирани потребители но когато пратя масов мейл мн малко хора получават пратения мей л от мен :( На какво може да се дължи това :(
 
От: Mass Meil проблем

:) е ама шефе вие 13000 мейла на веднъж направо му газирате сопола на сървъра
как ги пращате?
 
От: Mass Meil проблем

а и по скоро къде хоствате , много от доставчиците да не кажа всички имат лимит за изпратени мейли на час така че :) вие ги пуснате наведнъж но минават само тези за които е позволено
 
От: Mass Meil проблем

Еми от админ панела на форуам ги пращам, а и позлвам хоста на Суперхостинг
 
От: Mass Meil проблем

ами за форум не съм сигурен то4но как минават, но питай в хостинг-а
суперхостинг май бяха на 350 мейла на час, пращай ги на части. предполагам че е от това, направи си един нов тестов списък и си сложи мейла най отдолу и виж дали ще дойде, форума PHP mailer ли позлва за да ги праща?
 
От: Mass Meil проблем

Еми не знам, не съм мн на ясно. PhpBB2 е форума. Благодаря за информацията ще тегля ся един мейл до Суперхостинг :]
 
От: Mass Meil проблем

пиши им даже да ти дигнат лимита на 600 и си ги раздели на групи4ки
 
От: Mass Meil проблем

Да ги разделя но как? То мога да създавам групи но трябва да пиша никовете на потребителите.Писах мейл до хоста да видим какво ще кажат и от там ;)
 
От: Mass Meil проблем

ами малко е тъпо ама само за това се сещам в момента,
експортваш си таблицата с усерите от SQL, правиш си я локалнов един файл, далиш го на файлове по 600 записа, и един по един ги подменяш и пращаш, като прикючиш с пращането си връщаш първоначалния файл.

Малко пипкава и неприятна работа ама :)
 
От: Mass Meil проблем

сетих се и нещо по хитро всъщност,
1. експортваш всички мейли от базата в екселска таблица.
2. намираш си емаил бомбер или атомик мейл,
3. настойваш и пускаш :) тези програмки имат оцпия за изпращане на определен брой мейли на час, съответно ги нагласяш до границата долу горе и ги пускаш.

Принципно е по лесно от предния вариант но трябва да се внимава с настройките на софта че има опасност да се третира като спам
 
От: Mass Meil проблем

mailchimp.com - много е добро и забравяш за друго :)

едит: аа не съм прочел всичко, не знам за форум. ама на някой друг може да му е от полза мейлчимпа
 
От: От: Mass Meil проблем

mailchimp.com - много е добро и забравяш за друго :)

едит: аа не съм прочел всичко, не знам за форум. ама на някой друг може да му е от полза мейлчимпа

за какво служи този мейлчимп?
 

Горе