OpenCart или Woocommerce?

the.rampage.rado

Well-Known Member
След като явно няма кой да се наеме да напише един модул за Престата съм принуден да търся варианти за друга система, която да ползвам за нов проект.

Коя от двете системи ще ми препоръчате? Искам сайт на български, който да не е труден за навигиране, за да може клиента сам да си прави дизайните на продуктите, ще е максимално чист, без излишни джъчки.

Клоня към отворената количка, но...
 
От: OpenCart или Woocommerce?

каква е ролята с модулът който никой не иска да напише?
 
От: OpenCart или Woocommerce?

В смисъл?

Искам да се направи модул, който съществува за опънкарт и ууу, но за престата няма. Има jquery вариант, който е с цел да се дописва за други системи, но до там...
 
От: OpenCart или Woocommerce?

Ако е само за този модул "щампи по тениски" опънкарт да, но ако искаш и други екстри по добре воо.
 
От: OpenCart или Woocommerce?

Опенкарт е за тестови магазини - да не влагаш средства, ако обаче имаш идея и магазина не е тестов не ползвай тоя боклук Опенкарт.
 
От: OpenCart или Woocommerce?

И мен не ме кефи, но...

@СТАН - имаш ли фенси продукт дизайнер?
 
От: OpenCart или Woocommerce?

това какво е някакъв нов похват СЕО техники ли прилагате
 
От: OpenCart или Woocommerce?

OpenCart е голям боклук. За Woo и другите магазини нямам изградено мнение, не съм имал достатъчно опит с тях. Покрай сайта на една приятелка съм имал вземане-даване с нейния OpenCart, който заради разни мнения из нета аз лично й препоръчах и инсталирах. Ето и какво е моето мнение за OpenCart

- Инсталацията на плъгини е като едно време. Например, сваля се някакъв архив, ръчно се качват някакви файлове някъде из системните файлове на OpenCart и ако имаш късмет си готов. Ето един случаен модул който намерих и се инсталира така - http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=24943 А ако трябва да премахнеш плъгин, тогава какво? Триеш файлове като малоумен или по-добре да не пипаш нищо за да не се счупи

- Другия вид плъгини са по-"умни" и се "инсталират" през .xml файл, който представлява инструкции за подмяна на системни файлове!!! Да, много оригинално...

Един модерен CMS трябва най-малкото да може сам автоматично да инсталира и деинсталира плъгините си. Но OpenCart е недъгав, на него първо трябва да му се добави vQmod или OCMOD и чак тогава можеш да се занимаваш с въпросните .xml щуротии. А ако случайно искаш да промениш нещо по плъгина, трябва да бъркаш из грозния .xml синтаксис.

- OpenCart е бъгав и лесно податлив на бъгове. Например, вградения PayPal модул има разни проблеми когато трябва да работи с левове, успех ако решиш да ги оправяш...

- OpenCart е безплатен, но почти всичко около него е платено. Виж им магазина - http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension Не са само модулите, а за всякакъв дребен проблем трябва да се мъчиш или сам да го оправиш с остарели похвати или да търсиш "специалист".

Не казвам, че не е редно да се плаща за такива неща, но когато трябва да плащаш за ъпгрейд на самата система... това някак си е твърде долно. Ето например - http://www.opencart.com/index.php?r...info&extension_id=19044&filter_search=upgrade Пак казвам, модерни CSM системи като Wordpress се самоъпгрейдват и обикновено няма никакви ядове. OpenCart в това отношение е остаряла система.

Ако имаш версия 2.0 и искаш да я ъпгрейднеш до последна версия.... ами успех. Ако това ти помогне... http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=181&t=159461 Цитирам администратора - "The OpenCart upgrade scripts are broken... The best you can does it to upgrade to 2.1.0.x then to 2.2.0.0" Отвори линковете дето е оставил и виж за какво става въпрос. Това не може да е модерна система, просто няма начин.

- Магазините направени с OpenCart са някак си... еднакви. Дори дизайна да е различен... не знам. Като ги видя тия бутони "Купи" навсякъде още в началната страница и се изприщвам :oops:
 
От: OpenCart или Woocommerce?

Да, по принцип си прав за някой неща....
Но в края на краищата това си е майсторлък, да направиш нещата както трябва.
Opencart е доста млада система и много по малко хора се занимават с разработката му, в сравнение с WP и Joomla речем.
Нормално е да има проблеми и грешки в израстването.
Все пак си е доста добра система, и има своите предимства.
Освен това в нета има доста други системи, защо не предложи на приятелката си Magento на пример ...
И не си прав че магазините на Opencart изглеждат еднакво, има сума ти теми / вярно в поселдно време много нещо се направи на Journal/ но това е въпрос на вкус или можене. Opencart има най много и най различни теми, за сръвнение мже да погледнеш, presta ili zent да речем.

Аз съм на мнение че един CMS трябва да се ползва за това за което е предназначен. Аз мога да направя от Opencart блог но никога няма да достигна WP или друг блoг CMS. Както и обратното един wp или joomla с мод или плъгин за магазин никога не може да постигне производителността на magento , presa, opencart

То е все едно да отрежеш лекия автомобил и да го направиш на пикап , ще изглежда, ще върви , ще носи ама не е пикап

На последък се нароиха много знайни и незнайни герои дето "правят" магазини на Opencart но това да иснталираш през cpanela CMS, да го кирилизираш криво ляво и да му сложиш темплет все още не значи че имаш магазин...

Има стотици други неща и подробности.

Аз си мисля че по принцип човек трябва да има доста ниска самооценка за да твърди че не може да се оправи с един Opencart
 
Опенкарта се тачи много от братушките и местните (че и форумни) опенкрат гурута прилагат техниката копи/пейст.
От това по-лесно няма на къде, затова и се ползва много и всеки му разбира.
 
От: OpenCart или Woocommerce?

Важното е че работи, крайния резултат, има магазин, има продажби ... работи.
Има много примери за успешно развит онлайн бизнес.
Но пак опираме до човешкия фактор.
Не е точно копи/пейст всеки случай е уникален, всяка ниша е различна.
 
От: OpenCart или Woocommerce?

CTAH, моя проблем с OpenCart и по принцип всички CMS-и е, че просто не ми се занимава с тях. За моя си сайт всичко правя на ниско ниво с PHP, JS и въобще там каквото ми трябва, и ако реша да се занимая с който и да е CMS, то ми трябва само време и желание за да направя каквото искам. Но обикновено ми липсва желание и затова се виждам малко в ролята на обикновения юзър, който предпочита неща да станат наготово без да навлиза в дълбините на системата. От един CMS очаквам най-малкото да може да се ъпдейтне сам, както го правят всички операционни системи, браузъри, приложения за телефони, Wordpress и предполагам повечето нормални CMS-и.

Препоръчах OpenCart най-вече защото на доста места е най-препоръчваната система. А и доста преди това го бях инсталирал на една друга жена... може би е било през 2012 когато още е била нова и интересна система. Тогава OpenCart поне на външен вид изглеждаше най-модерно, отличаваше се. Ама от къде да предполагам, че години по-късно ще открия че тая система всъщност е боза. Според мен въобще не е нова системата и са имали предостатъчно време да вградят vQmod и да направят ъпгрейдването както трябва. Поне това.

Сега аз не знам каква друга система да препоръчвам. Само знам, че OpenCart мен лично ме разочарова, но е много вероятно и другите магазини да имат такива проблеми. Няма как да кажа "OpenCart е по-лош от всяка друга система". Мога да кажа, че за мен е боклук, но ако тръгна да се занимавам с друга система току виж установя, че OpenCart е цвете в сравнение.

Препоръката ми към хората е когато избират CMS система, да обърнат все пак внимание и на възможностите й за ъпгрейд. Да инсталират предпоследна версия и да я докарат до последната, може би. Да инсталират стара версия на плъгин и да го докарат до последна версия. Това най-малкото показва дали системата е написана грижовно и качествено.
 

Горе