От: Paypal Limits Help
Skrill също имат и предлагат merchant terminal за приемания на плащания с карти. PP също, но може да се избягва. ePay също (имат и EN версия). Принципно не виждам проблем щом в UK sites българи като пазарят минават през Sagepay gateway-я, то от UK/датчани или каквито са там като пазарят, що пък да не ползват EN версията на ePay, след като така ще е най-улеснено и бързо за merchant-а?
PP винаги е бил не нож с две, а с 1000 остриета. Винаги и по всяко време могат да турят банана, ако ще и най-лицензирания човек да си на света – асоцииран риск, рискови простотии и измишльотини. По-подробно
тук и
тук.
Това за „веднага withdraw“ на супер големи суми може да се избие от главата, тъй като това асоциира риск/flag-ване, т.е. за PP си „получаваш пари, бързаш да ги теглиш, аха – нещо съмнително, измамно, бам limit“. Ако си минал $10k, може да им пишеш e-mail да ти махнат withdrawal $500 limit-а, така че да НЯМАШ $500/daily, а максимумът ще стане на €1,2k/transaction като за деня могат няколко withdrawals да се пуснат, не само 1. Ако не беше /bg/ акаунта, то щеше да изисква и банков акаунт, но пък там максимумът нямаше да бъде толкова, а колкото порече човек, все пак bank, но това е др. тема.
За разплащане с доставчиците винаги трябва да се имат „резервни“ пари, с които да се действа. Тези от PP не са сигурни, и винаги имай едно наум, че в най-лошия случай за 180 дни няма да имаш достъп до тях някой ден (колкото този „ден“ дойде по-късно, толкова по-добре, а най-добре да не идва, но никога нищо не е сигурно с тях). Пак е по-добре от AMZN да речем, където при suspend на акаунта, независимо колко пари си натрупал в него, нито можеш да се логнеш в него, нито „дръпнеш“ кинтите, нито нищо. Кинтите остават в полза на AMZN, а ако са били пратени и продукти към AMZN's Fulfillment Center (FBA), items също остават за тях (двойна загуба от кинти и продукти). Няма 180 дни, директно рязане, оставаш без нищо. Но това е друга тема и добре, че все пак малко българи, да не кажа никак, продават през AMZN изобщо неща.