PayPal Phishing e-mail

Cybertack

New Member
Здравейте,

не мина и ден откакто ей така за майтап бях си сложил този аватар

paypalym9.png


беше ми даден от paypal за взетия (общо взето с 5 въпроса) anti-phishing challenge. Както и да е сложих си го аз и днеска сутринта получавам следния e-mail:

paypalphishingcx3.png


Както разбрахте като шампион в anti-phishing challenge :>) веднага се усъмних в достоверността на този e-mail. Проверих от къде идва и видях това

paypalphishing2rg2.png


След проверка на IP-то с whois се оказа, че този адрес няма нищо общо с paypal (както се разбираше и от самия e-mail)

paypalphishing3yr7.png


Обаче ми хареса как са се защитили по два начина, защото ако получа нежелан e-mail по принцип гледам да се изтрия от sending list-стата като изпратя отговор на съобщението но те са дали втори линк уж чрез който ще те изтрият от листата.

Както и да е имайте предвид, че paypal никога не изпращат писмо с линк в него.

На някой този пост може да им се струва доста тъп за обсъждане но има толкова хора които все още не осъзнават риска от такъв вид e-mail-и.
 
тази теме е идеален пример за мошенниците в интернет и твоите действия са идеален пример за действията които трябва всеки да предприеме в такива случаи
 
vetzkov благодаря ти за хубавите думи, надявам се всеки да е достатъчно скептично настроен към тези вид писма (и не само)...! На мен ми коства 3 седмици невниманието и колкото и да съм обвинявал paypal им благодаря, че не позволиха транзакция към друга сметка.
 
пейпал са железни по принцип , само че за бг още се държат с недоверие и следователно не им дреме на рапирата много :twisted:
 

Горе