phishing fun

s1yf0x

Well-Known Member
За да не посвам едно и също съдържание, ето един елементарен но ефикасен начин за "крадене" на пароли за cPanel:

http://searchengines.bg/showthread.php?t=20339


П.С.: Понеже съм сигурен, че ще се появят и "предприемачи", които ще решат да забогатеят бързо съм длъжен да анотирам, че написаното от мен е с цел да се предпазите, а не с цел да се възползвате!
 
Последно редактирано:
От: phishing fun

;) то поне да имаше нещо на този сайт... ама сиромашка работа адаш... кво да ти откраднат ;)

Всъщност са изключително изобретателни. Ако днес пуснат 1000 мейла поне 2-3-ма ще бъдат ударени. Чувал съм за пазар на сървъри където можеш да продадеш username/password/ip на такива машини като освен това ги използваш като вектор на атаката към др. машини.

На мен днес ми праснаха мейл от рода на "ние сме най-големия регистратор в Азия. Вчера получихме заявка за регистриране на търговска марка (!!!) на името на "Бай Хуй Инвестмънт" и видяхме, че ти си взел домейна. Ако имаш право да го ползваш ни уведоми (!!!) и ще приключим регистрацията веднъж (!?!), ако нямаш право ни уведоми до 7 работни дена така че ние да оправим нещата от наша страна (!?!). Ако времето изтече ние безусловно ще приключим регистрирацията на "Бай Хуй Инвестмънт". Очакваме отговор от твоя страна."

удивителните НЕ СА част от мейла, името на компанията е леко променено, но съдържа хуй (няма майтап!). Иронията е че на "най-големия регистратор" домейна на онези е регистриран 2013-та и подминавам мейла със тишина.
 
От: phishing fun

;) то поне да имаше нещо на този сайт... ама сиромашка работа адаш... кво да ти откраднат ;)

Всъщност са изключително изобретателни. Ако днес пуснат 1000 мейла поне 2-3-ма ще бъдат ударени. Чувал съм за пазар на сървъри където можеш да продадеш username/password/ip на такива машини като освен това ги използваш като вектор на атаката към др. машини.
.

Адаш, не им давай подобни идеи :) сигурен съм, че диапазона 12-18 ще се изкушат. Относно азиатския регистратор на търговска марка - това е phishing от поне 3 години. Имали сме случай при който дори клиент си беше платил при тях с кредитна карта и после търсеше парите си и отговорност от нас.
 

Горе