php

Re: От: php

какво ще кажете за тази книга - http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=15214

като за начинаещ :)

Книгата не е лоша ( като за начинаещ :) )

мисля че по-полезно ще ти е да се захванеш с жаваскрипт

Ще му е полезно ... за какво ?! Какво сравнение правиш между двете изобщо?
 
От: php

Най-добре наистина почни с някоя от тия книжки дето учат по малко от всичко. Тая не изглежда зле.
 
От: Re: От: php

Ще му е полезно ... за какво ?! Какво сравнение правиш между двете изобщо?
Ако добави жаваскрипт ще има основите за фронтенд дивелъпър.
Ако добави пхп ще има основите за специалист по всичко.

Извод: да реши бекенд или фронтенд му е по-интересно и да не задава излишни въпроси дет само той им знае отговора...
 
Ако съдим от въпроса му човека е решил: php. Въпроса е по-скоро за книгата. Иначе по-принцип е добре и photoshop да понаучи, може и flash малко :)
 
От: php

Да, преди да почваш трябва да си сигурен, че с това ти се занимава. Щото иначе след 2 месеца ще се откажеш :)
 
От: php

Аз смея да твърдя, че съм мега начинаещ. Имам я тази книжка и бих казал, че не е лоша. Разбира се, нямам много на какво отгоре да давам оценки, но все пак бих я препоръчал.
 
Re: От: Re: От: php

според мен ПХП не е хубав за 1ви език.

човека иска да учи php, а ти му препоръчваш javascript, защото php според теб не е хубав ... нямам думи :D

и какво не му е хубаво? не е красив или какво? php е един от най-лесните езици. за сметка на това на него може да направиш всичко. и пак не ми стана ясно какво общо имат js и php?
 
От: php

PHP е хубав дори за първи език, ако човек го влече програмирането.
Джаваскрипт е изключително шантав език.

Дори да "изгуби" месеца - лошо няма. То си се трупа опита там... Се файда е, дори да не си личи отначало.
 
От: Re: От: Re: От: php

човека иска да учи php, а ти му препоръчваш javascript, защото php според теб не е хубав ... нямам думи :D

и какво не му е хубаво? не е красив или какво? php е един от най-лесните езици. за сметка на това на него може да направиш всичко. и пак не ми стана ясно какво общо имат js и php?

знае HTML и CSS, защо да не му препоръчам ЖС ?

Да ПХП e грозен, дебел и с грозна прическа.
Точно това не му е хубавото че е прекалено лесен.
Не съм казал че не е хубав, доста интересен език е и мен страшно ме кефи, но не е хубав за първи език.
Първият език трябва да те научи да разбереш какво прави компютъра, чрез решаване на създалите се проблеми. А при пхп нямаш такива проблеми - всичко работи; но ако не знаеш тънкостите работи много повече отколкото трябва. Сравняваш си низове с булеви стойности и няма проблеми, същото с присвояването, динамично си добавяш свойства към класовете.... и работи....
 
От: От: Re: От: Re: От: php

знае HTML и CSS, защо да не му препоръчам ЖС ?

Да ПХП e грозен, дебел и с грозна прическа.
Точно това не му е хубавото че е прекалено лесен.
Не съм казал че не е хубав, доста интересен език е и мен страшно ме кефи, но не е хубав за първи език.
Първият език трябва да те научи да разбереш какво прави компютъра, чрез решаване на създалите се проблеми. А при пхп нямаш такива проблеми - всичко работи; но ако не знаеш тънкостите работи много повече отколкото трябва. Сравняваш си низове с булеви стойности и няма проблеми, същото с присвояването, динамично си добавяш свойства към класовете.... и работи....

Това може да е валидно за хардкор програмистите, но в днешно време 95% не са такива и нямат и желание да стават.
То ако PHP e зле като за обучаване, Javascript-a трябва да е пълна извратенящина, дето има малко общо с "истинското" програмиране.
 
Първо, няма НУЖДА ДА ВИКАШ, ТУКА ВСИЧКИ ЧУВАМЕ. И после, продължаваш да си говориш едни и същи празни неща. Щях да се съглася с теб ако беше казал вместо да научи php да научи дотнет или java или някоя подобна простотия. Ама ти ми сравняваш скриптов език, който се изпълнява на браузъра с php. Е човека за да иска да учи php сигурно иска да си прави динамични сайтове (едни такива клиент/сървър приложения), такива поне до колкото знам на js не стават.

А това за присвояването, сравняването и другите неща - поне половината, че и повече и на js може да ги правиш. Освен това на php ако му настроиш правилно error reporting-а нещата не са точно както ги описваш. Дори може лесно да забраниш недекларираните свойства на класове. За съжаление това почти никой не го прави. За тези работи всичко си зависи от човека, ако не става програмист от него, какъвто и език да хване, все нищо няма да научи.
 
От: Re: php

Първо, няма НУЖДА ДА ВИКАШ, ТУКА ВСИЧКИ ЧУВАМЕ. И после, продължаваш да си говориш едни и същи празни неща. Щях да се съглася с теб ако беше казал вместо да научи php да научи дотнет или java или някоя подобна простотия. Ама ти ми сравняваш скриптов език, който се изпълнява на браузъра с php. Е човека за да иска да учи php сигурно иска да си прави динамични сайтове (едни такива клиент/сървър приложения), такива поне до колкото знам на js не стават.

А това за присвояването, сравняването и другите неща - поне половината, че и повече и на js може да ги правиш. Освен това на php ако му настроиш правилно error reporting-а нещата не са точно както ги описваш. Дори може лесно да забраниш недекларираните свойства на класове. За съжаление това почти никой не го прави. За тези работи всичко си зависи от човека, ако не става програмист от него, какъвто и език да хване, все нищо няма да научи.

добре обори ме.

[SIZE="-100"]Ама за пхп, както каза трябва да си направиш хубави настройки на сървъра. Което ще рече че ще трябва да се научи и на това. След това динамични уеб сайтове 90% са с някаква датабаза -> ще учи бази данни.
Трябва да си избере нещо, не може сам да правиш сайтове.
Ако е само за да види какво може отгоре отгоре - ок.
А най-добре е да си продължи с езика изучаван в училище (с++ или паскал са най-често), понеже му знае синтаксиса и да стигне до основите на ООП и чак след това пхп
[/SIZE]
 
От: php

Защо спорите за два езика, нямащи нищо общо помежду си? po_taka, след като се усъвършенстват css и html, по пътя на логиката идват mysql и php. После ако искаш да ставаш баш-майстора, java-mava, flashove, к'вото си поискаш, стига да допълва уменията ти на програмист. Напълно безсмислен спор, без никаква основа.
 
От: Re: От: Re: От: php

или тази -
115481z.jpg


http://www.helikon.bg/books/33/115481_v-lesni-stapki:-php-5.html

и има ли голяма разлика между версия 4 и 5 ?
защото има книги и за версия 4
 
Има доста разлики, основно в php5 има много нови неща. PHP 4 си е вече отживелица. Не се поддържа и разработва от 2007-12-31. Скоро ще има и php 6.
 
От: Re: php

Има доста разлики, основно в php5 има много нови неща. PHP 4 си е вече отживелица. Не се поддържа и разработва от 2007-12-31. Скоро ще има и php 6.

значи да взимам книга за 5-та версия ?
 

Горе