Telenor активират ПЛАТЕН допълнителен пакет за интернет - едностранно!

NovaPS

Well-Known Member
Здравейте,

Реших да пусна темата за ТЕЛЕНОР и тук, защото в един друг сайт, явно си пазят рекламодателя. Заключиха и изтриха темата с някакво безумно оправдание за някакви линкове към конкурентни сайтове, а единствения линк водеше към сайта на ТЕЛЕНОР с условията на "ПРОМОЦИЯТА"

Темата всъщност е доста предприемаческа - "Как да изкараме парички от нещо, което потребителя НЕ ползва, НЕ иска и реално НЕ му трябва."

Ще цитирам мнението си от другия сайт и ще помоля Blinky, ако получи обаждане по "червения" телефон, поне едно ЛС да ми прати с причините. :wink:



[h=3]Telenor активират ПЛАТЕН допълнителен пакет за интернет - едностранно, без желанието и без да е необходим на потребителя![/h]
Здравейте, пускам тази тема с цел да се предпазите от ПЛАТЕНАТА защита на Telenor от високи сметки.

От няколко седмици тъщата се оплаква, че получава "СМС-и за интернет, а тя не ползва такъв." Ползва Motorola L7, който преди това дълго време бях ползвал аз и със сигурност бях изтрил настройките. Първо си помислих, че получава рекламни СМС с предложение за някакви "промоционални" пакети и т.н., като слуайно е активирала някоя от "промоциите". Днес се видяхме и отново сподели, че продължава да "ползва" интернет. Взех телефона да видя настройките, нямаше "Теленорски". Пробвах да отворя някоя страница, естествено не се зареди и при излизане от браузъра получих съобщение, че съм завършил сесията с 0КБ. След секунди обаче получавам СМС, че съм започнал интернет сесия и ВЕЧЕ са ми активирали дневен (24 часов) пакет с 20МБ интернет за скромната сума от 1.20лв. Последва разговор с оператот, който настояваше, че това било за мое добро и за предпазване от големи сметки. Каза, че нямало как да се спре, и при всяка сесия, ще се активира. Варианта било да си активирам пакет за интернет. Обясних му, че не искам пакет и не искам ЗАЩИТА, така или иначе телефона няма достъп до интернет и няма да ползва данни, въпреки, че започва сесия. Попитах го дали тогава предлагат пакет за СЕСИИ, защото по ми бил необходим - не предлагат. Поразрових се из сайта им и попаднах на този линк: http://goo.gl/z0l0sS

Пакета предлага две възможности, без такса(плаща се на МБ според потреблението) и с такса 1.20 на ден(на започната сесия, без значение дали въобще имаш настройки за интернет)(таксува приоритетно) ТОЕСТ се АКТИВИРА АВТОМАТИЧНО ПЪРВО ТЯ.

И НАЙ-ВАЖНОТО, ако сте сигурни, че нямате настройки и няма да ползвате интернет може да преминете на БЕЗПЛАТНИЯ пакет с СМС "STOP 1551" - т.е. ще ви се таксуват използваните ДАННИ (МБ) - тоя ТЪПУНГЕР от 123, това забрави да ми го спомене като вариант.

Линк към кеша: http://goo.gl/5rntS5
Скрийнове на темата и условията.

Telenor активират ПЛА&#1.jpgDaily pass   Telenor BG.jpgDaily pass   Telenor BG-2.jpg
 
Ще цитирам мнението си от другия сайт и ще помоля Blinky, ако получи обаждане по "червения" телефон, поне едно ЛС да ми прати с причините. :wink:
Ок, но да знаеш, че при нас не рекламират подобни фирми. Или нямат интерес или не сме им симпатични. И в двата случая, нямам конкретно обяснение. Но ще дадем. Тук не сме лигльовци. ;)
 
От: Telenor активират ПЛАТЕН допълнителен пакет за интернет - едностранно!

Оригинално.
Да те таксуват за услуга, до която нямаш достъп!
 
Тия са същите мошеници като старите, те реално са същите. Абсолютни неадекватки. И този сайт май е на Бахарчо....той там си има взимане даване с Теленор. :)
 
От: Telenor активират ПЛАТЕН допълнителен пакет за интернет - едностранно!

Това си е от преди така. Не е от теленор. Просто тъщата да внимава къде цъка.

От колко преди, я сподели?! Иначе и аз подозирах тъщата, но подозренията ми отпаднаха след като ми взеха 1.20лв. за отваряне и затваряне на браузъра на телефона :)
 

Горе