VPN - Виртуална частна мрежа

От: VPN - Виртуална частна мрежа

Виртуалната частна мрежа (VPN) не е предназначена за теглене на филми и музика - затова скоростта не е от голямо значение. Който иска да тегли такива неща не му трябва VPN (пак повтарям: VPN не е начин да се теглят неправомерно материали защитени от закона за авторското право).

Като се има предвид, че цената е по-малко от 10 лева на месец скоростта (между 1 и 12 мегабита) е добра.

В момента ми дава 11.83 мегабита в секунда (което е 1.48 мегабайта в секунда):



Ти колко плащаш за 20-те мегабита?
 
Последно редактирано:
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Всъщност, той се използува за всичко от теглене до прикриване и кодиране на данни. ВПН-а е мой, не плащам за него. Но, ако някой иска ВПН мога да му продам за 5 евро на месец. Трафик: 100 GB.

Връзката е 100Mbit/s.

20-те мегабита при мен се дължат на това, че аз имам 20 мегабитов интернет, не повече. Примерно като тегля от сървъри в които без ВПН имам 40 KB/s с ВПН хващам 900 KB/s, през HTTP протокола.

За разлика от другите компании, аз ви ГАРАНТИРАМ 100Mbit/s.

Работя с пейпал, банков превод и пощенски запис.
Давам ви 3 дни пробно, след като си платите, ако имате по-малка скорост отколкото без ВПН, без значение от това, за каква скорост плащате на доставчика си, ви връщам парите.
Връщането разбира се, важи само за купувачи през PayPal.

За поръчка: raketata(at)gmail.com

Имамe и няколко сайта, но в момента през тях не може да се извърши поръчка за ВПН.

С използването на ВПН, вие можете да бъдете сигурни, че информацията която е предназначена за определена дестинация, няма да бъде прочитана или записвана от трета страна. Като плюс това, скрива вашата идентичност.

================
Въпроси и отговори:
================

1. Това гарантира ли ми сигурността на 100%, като абсолютно никой и никога няма да се добере до данните, които е изпращал моя компютър в интернет?

Отговор: Не. Съществува вероятност, макар и малка, алгоритъма на криптиране да бъде разбит. Това става с помоща на специален ключ, който кодира
вашата връзка.

2. Значи ли, това, че и при вас, пак връзката ми не може да бъде 100% сигурна, като тайните служби, биха могли да разбият този алгоритъм?

Отговор: Не. В случай на разбиване на този ключ, нашите експерти по сигурността (екип от хакери), ще наложи нов ключ, като ще ви информира, че ключа ви е разбит, в максимално кратко време. Ние можем да декларираме, вашата сигурност!

3. Мога ли да се откажа да плащам, когато реша?

Отговор: Да. Можете да се откажете от нашите услуги по всяко време.

Ето и няколко теста за бързина. Базирани са на моята скорост, защото самия VPN има 100Mbit/s.

Prikachi.com/files/1338135i.png (copy/paste).

С използването на VPN, имам двойно по-бърза скорост от САЩ и същата скорост, каквато ми е в момента от Европа, с изключение на доста сървъри в които имам 40 KB/s без VPN, а с VPN, имам над 900 KB/s.

VPN-а е локализиран в Европа, за това пинга ми е същия до всички сървъри по света, дори по-добър до всички американски и някой европейски.

Вашата интернет скорост, ще бъде афектирана в следните аспекти:

Няколко пъти по-бърза скорост от Youtube.com и много по-бавна скорост от Vbox7.com. Това се дължи на факта, че VPN-а се намира на европейски сървър с първокласен интернет и световна мрежа, докато вашия интернет не е на такава мрежа, нито имате първокласен интернет. Именно за това скоростта ви към Youtube.com, ще бъде няколко пъти по-висока. Тъй като, Youtube.com се намира в САЩ, сървъра който ще използвате има 100Mbit/s връзка с целия свят (включително и САЩ), докато вие самите, имате вероятно много по-малка скорост към САЩ, но за сметка на това имате добра скорост към Европа и европейската мрежа, оттам и ще дойде бъзрата скорост към САЩ, чрез използването на VPN. Бавната скорост към Vbox7.com се дължи на това, че техния интернет е прекалено слаб.
 
Последно редактирано:
От: VPN - Виртуална частна мрежа

А как решавате проблема с това, че нарушавате европейското законодателство като предоставяте телекомуникационни услуги без да пазите логове? В коя страна се намира сървъра?
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

А как решавате проблема с това, че нарушавате европейското законодателство като предоставяте телекомуникационни услуги без да пазите логове? В коя страна се намира сървъра?

Холандия, там го няма този закон.

Но, това за логовете важи само за доставчиците, първокласната мрежата в която се намира сървъра е предоставена за бизнес услуги, не за домашни клиенти.
 
Информация

Ако още се чудите, дали ви трябва VPN, помислете над това:

1. Всеки един доставчик пази логовете ви от една година насам.
Това включва, вашите писма, посещения на сайтове, къде сте влизали, какво сте правили, какво сте писали и пълната информация за всичко свързано с вас и личния ви живот.

2. Всеки един доставчик, може да чете тази информация, без никой да му каже нищо. Имам в предвид, всеки един от екипа от хората, които работят в доставчика и които имат пряк достъп до сървърите на доставчика. На познати хора, по този начин им бяха взети паролите за пощите, от хлапета които работят в доставчика.

3. Всеки който използва WiFi мрежа изпраща информация по мрежата, без да може да се защити от четене и записване, не само от доставчика и тайните служби, но и от всеки който взима инернет от същата WiFi мрежа.

4. Всеки който използва доставчик, който няма VPN към LAN, също може да бъде четен и записван от хакери и ламери, във всички точки на мрежата. Това включва хакване на рутери и прочие, което може всеки да го направи.

Освен това, конкретно БТК, препраща умишлено POP3/IMAP портовете с цел да ви записва писмата на техните сървъри.
Но това е само за писмата, БТК записва, абсолютно всяко ваше действие в интернет.

Сега, помислете върху тези неща, не ви ли стигат. за да си платите някакви си 10 лева месечно за вашата сигурност.

Нека да вземем друг пример.

Всеки който ви има Ай-Пи адреса, може да направи лоши неща на вас.

Аз имам случаи в които доставчика, предоставя пълна информация на хора за опредлен ай-пи адрес, говоря на хора които са заплашвали човека на когото е ай-пи адреса. Доставчика дава информация на опасни хора за вашия адрес/телефон/име и причие, като след това човека беше заплашван с оръжие в неговоро жилище. Информацията, беше предоставена от доставчика на човека. За това, помислете, искате ли вашия доставчик да предостави тази информация на терористи?
 
Последно редактирано:
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Е чак какво сме писали във форуми или в нашите писма много далече отиваш, пък да не говорим и за паролите ни.

Колко народ щеше да е изревал на умряло от хакнати пароли за онлайн разплащателни системи като PayPal, онлайн банкиране, пощи и т.н
Това без съдействие на отсрещната страна-администратора на форума или на пощенския сървър много трудно може да стане.

Единствено е възможно ако някой от интернет провайдера ни хакне компютъра или ни качи някакъв вирус който да му предава нужната информация.Той ни знае IP и всичките му нужни данни относно защитеността на нашия компютър-отворени портове, защитни стени и прочие.

Интернет доставчика вижда логовете, нашето IP къде ходи и с какви IP се среща но пък и какво правим малко трудно дори и при незащитена връзка чрез VPN

Това за личната информация е вярно но по същата логика лошо може да ни направи и кабелния или мобирния оператор като даде информация на "терористи"

PS

Между другото това ще бъде една много хубава тема:

Какво точно вижда интернет провайдера ни за нас и какво не вижда и как да се защитим, освен варианта с VPN

Ако има работили или работещи в тази област или на подобна длъжност в интернет доставчик нека споделят информация от извора(ако желаят разбира се)
 
Последно редактирано:
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Като виждам какво си писал, по-добре като Системен Администратор, да ти разясна как стои върпоса.

Интрнет доставчика ни, не е хакер.
Той няма нужда да ни хаква компютъра, за да има информацията която нашия компютър изпраща в интернет. Информацията минава през него, за да иде до интернет. Всяка парола, всяко посещение на сайт минава и се записва в доставчиак ни. Не само адреса на сайта, но и информацията от самия сайт.

Това не важи само за сайтовете а за всички програми, които имат връзка с интернет или LAN.

Може би, не знаеш, но наистина много народ е пропищял заради доставчика си.

Не е същото с мобилните оператори, защото те са няколко и са отговорни за данните ни. Докато, доставчика, като нищо, ще ни даде инфромация на който и да е било.

Разбирай, че ти го казвам, като Системен Администратор.
 
От: От: VPN - Виртуална частна мрежа

Представи си, следната ситуация:

Обиждаш (без да искаш), някой психопат. Той познава, някой от момчетата които работят в доставчика ти. Той им дава ай-пи адреса (който е видял от скайпа примерно или от някой форум-много лесно може да се разбере ай-пи адреса от форум също или от писмо) и те срещу твоя ай-пи адрес, който той е им е предоставил му дават информацията, което включва - Адрес/Телефон/Имена. Както се водят по база данни, за всеки един клиент на доставчика. Той отива на този адрес и те пребива или те познава или познава хора които те познават и знае кога ще си някъде, извън вас и те пребива там.

За това, помисли, не е ли по-добре ай-пи адреса ти да бъде скрит от холандско ай-пи, на корпоративна мрежа.
 
От: От: VPN - Виртуална частна мрежа

Като виждам какво си писал, по-добре като Системен Администратор, да ти разясна как стои върпоса.

Интрнет доставчика ни, не е хакер.
Той няма нужда да ни хаква компютъра, за да има информацията която нашия компютър изпраща в интернет. Информацията минава през него, за да иде до интернет. Всяка парола, всяко посещение на сайт минава и се записва в доставчиак ни. Не само адреса на сайта, но и информацията от самия сайт.

Това не важи само за сайтовете а за всички програми, които имат връзка с интернет или LAN.

Това съм 80 % сигурен че не е точно така и много скоро ще го проверя, даже мога да пусна такава тема в 2 форума за тази цел.

По твоята логика след като и програмите които използвам сканират значи те има пълен контрол върху цялата информация в компютъра ми

Това не е вярно.

За да го приема трябва да го потвърдят поне 5 доказани хакери и скоро ще го проверим
 
От: От: VPN - Виртуална частна мрежа

Deleted...................
 
От: От: От: VPN - Виртуална частна мрежа

Е щом трябва, ще го потвърдя.

Ето така изглежда некодирана информация от човек който е влязал в IRC (чат):

:p[email protected] PRIVMSG #romania :eek:ancea` e pui de shaolin

ISON karolina26
:SantaAna.CA.US.Undernet.org 303 goshko :

LUSERS
:SantaAna.CA.US.Undernet.org 251 goshko :There are 9447 users and 72267 invisible on 29 servers

:SantaAna.CA.US.Undernet.org 252 goshko 62 :eek:perator(s) online

:SantaAna.CA.US.Undernet.org 253 goshko 245 :unknown connection(s)

:SantaAna.CA.US.Undernet.org 254 goshko 22190 :channels formed

:SantaAna.CA.US.Undernet.org 255 goshko :I have 3119 clients and 1 servers

:SantaAna.CA.US.Undernet.org NOTICE goshko :Highest connection count: 3329 (3328 clients)

MODE #romania +b
:SantaAna.CA.US.Undernet.org 367 goshko #romania *!*@EdwardLtd.users.undernet.org irc-ro-org 1265401385

:SantaAna.CA.US.Undernet.org 367 goshko #romania *!*@188.24.8.69 X 1265401300

:SantaAna.CA.US.Undernet.org 367 goshko #romania *!*@114.255.121.196 irc-ro-org 1265401214

:SantaAna.CA.US.Undernet.org 367 goshko #romania *!*@baiatul.users.undernet.org irc-ro-org 1265401172

:[email protected] PRIVMSG #romania :nare lumea mail

:[email protected] QUIT :Signed off

:xena}{[email protected] JOIN #romania

:[email protected] QUIT :Read error: EOF from client

:AntiStres`[email protected] QUIT :Registered

:AntiStres`[email protected] JOIN #romani
:AntiStres`[email protected] PRIVMSG #romania :nu mah

PRIVMSG #romania :mahhh
:SantaAna.CA.US.Undernet.org 404 goshko #romania :Cannot send to channel

:AntiStres`[email protected] PRIVMSG #romania :platesc pe user :))

:[email protected] PART :#romania

:[email protected] JOIN #romania

:danielsan!~user@host22-186-dynamic.23-79-r.retail.telecomitalia.it JOIN #romania

:AntiStres`[email protected] PRIVMSG #romania :sa stea cu mine

:[email protected] MODE #romania +b *!~user@*

:[email protected] KICK #romania danielsan :(rops) (knight) (BLACKLIST) Ident compromis, join #rops pt ajutor

А, ето така изглежда информацията която изпраща компютъра на човек който е влязал в IRC през наш VPN:

..0K.....E....</G..rs.".dtQ..1..W......].=m..6C=..^.I@hP./.D...)........K.......d....P.$z=(....#....|D.`.........d..K.C7t0......SC.C................i..L.;...w..i..F.3....g#{....0-...ip\W.g..".2.#K9..."..uA..R....1.........2-....I..Rg.L.?.,;...s.y............[R-...T.o.9....k... L~4w.........Ah.V...2_.......{..N.S.v..e...^.
.............vrbZ..A..Y.).....][........kB...c.{..4..\.....e0.TQ..O0t.s....N/.(.AP...<Y..R..i...7..Y..Ab.......*D;J......)....m'h.R...Q+.8~......A.G.:...(.n4.....U0..z.x.m..a..'iR...2..5.%..
.....Fx.Q.W.1...3.rC......I......~..M....F;V..7@..'..n..U.M0dW..{...)....S.N.....a(......BU..T..v.
.t
S.......L..>..Y.(f.....U.....
...h.m0
.[5....i.._GV&8-..3D.3QR@.[.h........rP.....hf..fV."6....I...#..........cx......7'. ...zW#........j.`.......M0....2..,.m.....{|..R.-.l-..g...(.=.D.)../<...KA.qt.....*.0.{w._.....<M=_.-...]0s.Jm.....$s......c......p.p........E...;[email protected]:....A.b.....Ve..).
.b...y.e0.._TK....................f.-...et....w.(.O).g..(..K. 8....<.P. .L.-c.\n5..p....j.X....%..Y}q.
~;..6..U0..7...T...{.{CB......7.....U.....^..b/O.T.....FT";#...{..Z(...........6=..A+......K>.e0..Wu..`6..L..=.%..<...`."...C...k..6.m......}.{.v......c..>[email protected].
8.
.......S...ii.."Z^.."]..4..0.....
Q.!..T...<..>._.T.rV...o...5..O.&.........@ ..........q.....R..cr.....(*..!.........:Vb..$nR.nQU......e"......zF.
......<..d\....#...<$.#..#.N.e0.)...U6t..$.o..8E^0.......J.=.Y;.e.b.
;t;[email protected]
I......R...........A..)_.!...r..0.r..3.\...0......7...P.p....<D'...>...Q.HJa.J:..d-..81`...h+.~.....G....6.-....l._.S.~..'......P.BD-..1Z.s.@Z1n.....^.q.X.zy ..5>..8y.......{.....r.......I..;..e07..~....._..M...c.p.l..^X..A..YF.Z.e..=.......
.D..rw.9...v....5.........;.ol.
....&. GI....l...^[email protected]%.\+.....{g.
:...*.|.....!.......-W.....f{.S...2Hax{...l.G.......#.i.V.x...:...\H..s...5.....4...
......r.`..a..F.....e0.P4.t....G..7.......qH.s..+..?..........5.h..{l..(6}.<.......P...i.Yo..a.d!.d..\Xep..2....Zl..m<^av(..07>l.....d'....
.ZzT....7..dgf.[[email protected]/!.f..][U.....S5.E....$E...F.<B.CK..9.uH?h....[ ..Xv.$.X-.....]-.....;...w.N.....D...=)...e0....s8s....`@Qw`it8.s\h...x..y....}..k&....}...1[....f}U:}.Vs'....z.4.wI.".].....o.........R..p..\...M0$?#..yF.0(s...3...8.....+...h.....c..4wZl0\_.5.R),[email protected].|..M....Y..][email protected]#[email protected]...?t
U.X.G..GQ
[email protected]........!*.....:....Yxa....99...=..u0_.6( .*.tM.b<d.......xI.7K...}...C.w..n...CUe.J.
..... .Z.....a.....TG3.t.......Z0..N...N.v^.q._.N.7.L'.CPR.w..hR..[.M0..*;[email protected]...:=.#.[^...lsO.OUq.V.\8.G.....<O......yu.7.X....!.y...
...0=.m.M;.t.|..n..|..Q.~..i...D#T8..;...<V?.......{....Yb...*.!.. ..ai.+)......}.[.'...t...{.tf.Aha.....= .
6....zJ5.L^..N.....).;.&.Cb...&..H..C.......M0...<7..K/.....HL.j..D..i...H..z..h
........,A"{..R.*\.C....tgqw7.7iXWW.._.i..u0.........w....h;......1.8]..<H...-p..g.J~>I.b._......a...i..........~S*..u.p..w.....D.P.. .|!....
..t....[i.I.V......M0"..%N...j.D...p...kB4...v...V....^i..C~.T.d....hM-g.....-p[.....F..
bF...#.i.e0nK.3.].[.w.E.. ....F|(r.%wwGST[).COR..k.M..C.........../[email protected]....)...wO\.0...y_}.::........D_G.U0.>...|......J[... ...0...._.oo..+.........KF7>...Q..$_...
.Y..B.....t..Bop.tY......{.M04....>.b...;...J..d.......R.......|:3.~lVc.G.y?.O.....;..8...;z...2.d.|......e0..OE.i.I..s~..2....
..HL...;.p....m...g....[+.h7..L.<k..8.3G.../[xv..W...p..&...F.f3s.c.=.4}.........m0~.8..+ a.+,}.^..h.H..."......{..{e....Q....i....$8.].q..a.5"c`...N.V./[email protected].......&H....rUP*...S.N
6..j..F.DDi....v...
.
8..rZ2.4

и прочие.
 
Последно редактирано:
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Това за IRC добре но покажи ми какво виждат когато въвеждам парола за даден сайт при некодирана и кодирана връзка както и когато използвам текстообработваща програма кореспондираща директно с даден сайт.

PS

Мужду другото току що някой изрод пробва да ми вкара някакъв вирус а и бях изключил KIS но бързо го изтрих
 
Последно редактирано:
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Е чак какво сме писали във форуми или в нашите писма много далече отиваш, пък да не говорим и за паролите ни.

Колко народ щеше да е изревал на умряло от хакнати пароли за онлайн разплащателни системи като PayPal, онлайн банкиране, пощи и т.н

Онлайн банкирането и PayPal не могат да го следят - могат само да установят, че си се свързал със сайта, но не знаят каква информация обменяш. Това е така, защото се ползва 256-битово криптиране, което е достатъчно надеждно в повечето случаи.

Някои доставчици на безплатна електронна поща като mail.bg не използват https, въпреки че на главната им страница рекламират обратното (подвеждаща реклама). До скоро abv.bg не ползваше криптиране, но в момента ползва (само за логването). Някои доставчици като Gmail ползват криптиране на цялата връзка (вече това е настройката по подразбиране - адресът на уеб интерфейса винаги започва с https).

Какво точно вижда интернет провайдера ни за нас и какво не вижда и как да се защитим, освен варианта с VPN

По закон доставчикът на Интернет записва само част от съдържанието (даже законодателят има наглостта да твърди, че това не било част от съдържанието), но дори и тези части, които са позволени за записване, не могат да се гледат от администраторите, защото ако го направят ще нарушат закона:

Наредба 40 каза:
Чл. 3. Категориите данни, подлежащи на запазване от предприятията, предоставящи обществени електронни мрежи и/или услуги, са:

1. данни, необходими за проследяване и идентифициране на източника на връзката:

а) фиксирана услуга и мобилна услуга: телефонният номер на викащия; името и адресът на абоната или регистрирания потребител;

б) (В сила от 15.03.2009 г.) интернет достъп, електронна поща по интернет и интернет телефония: идентификатор, определен за потребителя; идентификатор на потребителя и телефонен номер, определени за всяко съобщение, влизащо в обществената телефонна мрежа; име и адрес на абоната или регистрирания потребител, за когото са определени IP адрес, идентификатор на потребителя или телефонен номер в момента на връзката;

2. данни, необходими за идентифициране направлението на връзката:

а) фиксирана и мобилна услуга: набран номер (викан телефонен номер) и в случаите на допълнителни услуги, като пренасочване или прехвърляне на повикването, номер или номера, към които е маршрутизирано повикването; името и адресът на абоната или регистрирания потребител;

б) (В сила от 15.03.2009 г.) електронна поща по интернет и интернет телефония: идентификатор на потребителя или телефонен номер на получателя(ите) на интернет телефонно повикване; име и адрес на абоната или регистрирания потребител и идентификатор на получателя, за когото е предназначено съобщението;

3. данни, необходими за идентифициране на датата, часа и продължителността на връзката:

а) дата и час на началото и края на връзката при фиксирана услуга и мобилна услуга;

б) (В сила от 15.03.2009 г.) интернет достъп, електронна поща по интернет и интернет телефония: дата и час на влизане и излизане във/от услугата интернет достъп, основаващи се на определена часова зона, заедно с IP адреса, динамичен или статичен, определен за връзката от доставчика на услугата интернет достъп, и идентификатора на абоната или регистрирания потребител; дата и час на влизане и излизане във/от услугата електронна поща по интернет или интернет телефония, основаващи се на определена часова зона;

4. данни, необходими за идентифициране на типа на връзката:

а) използвана фиксирана или мобилна услуга;

б) (В сила от 15.03.2009 г.) използвана интернет услуга при електронна поща по интернет или интернет телефония;

5. данни, необходими за идентифициране на крайното електронно съобщително устройство на потребителя или на това, което се представя за негово крайно устройство:

а) викащ и викан телефонен номер при фиксирана телефонна услуга;

б) при мобилна услуга: викащ и викан телефонен номер; международен идентификатор на викащия мобилен абонат (IMSI); международен идентификатор на викания мобилен абонат (IMSI); международен идентификатор на викащото мобилно крайно електронно съобщително устройство (IMEI); международен идентификатор на виканото мобилно крайно електронно съобщително устройство (IMEI); в случай на предплатени анонимни услуги - дата и час на началното активиране на услугата и етикет за местоположение (идентификатор на клетката), от което е активирана услугата;

в) (В сила от 15.03.2009 г.) интернет достъп, електронна поща по интернет и интернет телефония: викащия телефонен номер за комутируем достъп; цифрова абонатна линия (DSL) или друга крайна точка на инициатора на връзката;

6. данни, необходими за идентифициране на местоположението на мобилно съобщително оборудване:

а) етикет на местоположението (идентификатор на клетката) в началото на връзката;

б) данни, идентифициращи географското местоположение на клетките чрез препратка към техните етикети на местоположението (идентификатори на клетката) по време на периода, за който се пазят данните за връзката.

Обаче на практика доставчикът на Интернет анализира трафика. Това значи, че ако имате вирус, който има мрежова активност, доставчикът на Интернет ви спира интернета и като му се обадите да питате защо, ви казва, че имате вирус. Това няма как да го разбере, ако не беше нарушил закона (анализирането на трафика е престъпление):

Раздел V
Нарушаване неприкосновеността на кореспонденцията

Чл. 171. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) Който противозаконно:

1. отвори, подправи, скрие или унищожи чуждо писмо, телеграма, запечатани книжа, пакет или други подобни;

2. вземе чуждо, макар и отворено, писмо или телеграма с цел да узнае тяхното съдържание или пък със същата цел предаде другиму чуждо писмо или телеграма;

3. (нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) узнае неадресирано до него съобщение, изпратено по електронен път, или отклони от адресата му такова съобщение, се наказва с лишаване от свобода до една година или с глоба от сто до триста лева.

(2) Ако деянието е извършено от длъжностно лице, което се е възползувало от служебното си положение, наказанието е лишаване от свобода до две години, като съдът може да постанови и лишаване от право по чл. 37, ал. 1, точка 6 .

(3) (Доп. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който чрез използуване на специални технически средства противозаконно узнае неадресирано до него съобщение, предадено по телефон, телеграф, чрез компютърна мрежа или по друго далекосъобщително средство, се наказва с лишаване от свобода до две години.

(4) (Нова - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Когато деянието по ал. 3 е извършено с користна цел или са причинени значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода до три години и глоба до пет хиляди лева.

Имало е случаи когато доставчикът на Интернет уведомява клиент, че има инсталиран шпионски софтуер (това беше Firefox с инсталиран плъгин на Google, който праща запитване до Google за всеки сайт, който посещава - ако инсталирате Google Toolbar ще имате тази функционалност - Google Toolbar изпраща адреса на всеки сайт, който посещавате и ако този адрес присъства в "черния списък" ви се блокира достъпа до този сайт и излиза съобщение за това).

Големият брат гледа!
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Благодаря за информацията.

Значи все пак имам някаква сигурност пък дори и на теория, но е добре ако се намери и някой който е работил в интернет провайдер и сподели как на практика стоят нещата.

То ясно че си зависи и от доставчика но мен ме интересува до какви данни могат да имат достъп ако решат било законно или незаконно-понятия които в България нямат кой знае каква разлика
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Това за IRC добре но покажи ми какво виждат когато въвеждам парола за даден сайт при некодирана и кодирана връзка както и когато използвам текстообработваща програма кореспондираща директно с даден сайт.

PS

Мужду другото току що някой изрод пробва да ми вкара някакъв вирус а и бях изключил KIS но бързо го изтрих

Ако връзката не е кодирана, виждат паролата, като обикновен тектс.
Както горе, примера с чата. Съответно и така се записва в лога.
При кодирана връзка, паролата е скрита.
При текстообработващата програма, връзката не е кодирана и се вижда целия текст. Връзката може да стане сигурна само с VPN.
При кодираните SSL връзки при лог-ване в поща през уеб интерфейс, връзката е кодирана и без VPN, но и е лесно разбиваема. Всеки би могъл да я разбие и да ти прочете паролата, ако не използваш VPN. Докато връзката е кодирана (макар и лесно разбиваема) при логин сесията на уебмейла, то самите писма са чист текст, който би могъл да бъде прочетен и записан от всеки.
Аз не само съм работил в доставчик като Администратор и Инженер, но съм и изградил мрежи. Които са моя собственост.
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

А когато влизам през сменено IP може ли пак да засече паролите било за поща, форуми и прочие както и информацията която съм изпращал не през моето IP но през моят компютър.

И след като си толкова вътре в нещата има ли някакъв начин или програма чрез която да засека когато ми сканират компютъра или IP-то не само от провайдера ми а въобще и респективно да се предпазя, освен с традиционните антивирусни, защитни стени и прочие

Защото по тази логика всеки който ти знае IP-то на компютъра със съответния софтуер може да получи същата информация.
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Без значение какъв ти е ай-пи адреса, може да се прочете трафика, освен ако не е криптиран с VPN. Има програми за разбиране дали сканират на някой компютъра, но те се инсталират и използват само от доставчика ти, ако е достатъчно напред. Антивирус програмите и огнените стени, предпазват само от вируси. Не всеки може да се сдобие с тази информация. Трябва поне малко да разбира от устройство на мрежите и да е в твойта мрежа.
 
От: От: VPN - Виртуална частна мрежа

Без значение какъв ти е ай-пи адреса, може да се прочете трафика, освен ако не е криптиран с VPN. Има програми за разбиране дали сканират на някой компютъра, но те се инсталират и използват само от доставчика ти, ако е достатъчно напред. Антивирус програмите и огнените стени, предпазват само от вируси. Не всеки може да се сдобие с тази информация. Трябва поне малко да разбира от устройство на мрежите и да е в твойта мрежа.

Дай пример за такава програма дори и платена.

И какво означава това че се инсталира само от доставчика ти.

Аз от моя компютър с такъв софтуер не мога ли да засека опити за сканиране на компютъра ми и евентуално експлойт и от къде идват тези атаки независимо дали интервенцията и от моята мрежа или не.
 
От: От: От: VPN - Виртуална частна мрежа

Дай пример за такава програма дори и платена.

И какво означава това че се инсталира само от доставчика ти.

Аз от моя компютър с такъв софтуер не мога ли да засека опити за сканиране на компютъра ми и евентуално експлойт и от къде идват тези атаки независимо дали интервенцията и от моята мрежа или не.

Такава програма няма на пазара, нито в интернет. Аз навремето сам писах такава програма. В момента заместител на тези програми, които навремето си ги писахме сами Системните Администратори, е VPN. Не говоря за платения VPN, а за VPN, какъвто имат в много доставчици по света.

Не можеш да засечеш нищо от твоя компютър, защото тези атаки не са ориентирани към твоя компютър. Атакуват мрежата и единствено могат да бъдат засечени от главните сървъри на интернет доставчика ти и именно за това, те се инсталират там и разбира се нямат Windows версии.
 
От: VPN - Виртуална частна мрежа

Ползването на VPN има смисъл само, ако доверието ви в доставчика на Интернет (и доверието ви в надеждността на връзката с този доставчик*) е по-малко от доверието ви в доставчика на VPN. Защото в другия край на тунела данните са същите, каквито биха могли да бъдат при доставчика ви на Интернет, ако не ползвахте VPN - нешифрирани.

* Надеждност на връзката значи да има малка вероятност някой да анализира трафика през тази връзка.

Обобщение: Виртуалната частна мрежа ви предпазва от злоупотреба с данните, които се събират от доставчика на Интернет (и от разни кракери, които са се включили в мрежата за да слухтят), но не може да ви предпази от злоупотреби с данните, които се събират от доставчика на услугата VPN, доставчиците на този доставчик, доставчиците на доставчика на доставчика и т.н. докато стигнем до доставчика на уеб хостинг на сайта, който посещавате.
 
Последно редактирано:

Горе