Windows 8 и проблеми с Wi-Fi връзката ?

monefff

Well-Known Member
Колеги, наскоро 1 техник беше в къщи, че имах проблем с интернета и ми сподели от личен план, че Windows 8 орязва интернета и не изкарва пълната връзка.
Отначало се осъмних, обаче после реших да напишa: https://www.google.bg/search?q=wind...rVumFCoKMsAH6voeABQ#q=windows+8+internet+slow

Наскоро се преместих към нов абонат и имам 100 Mbps ОПТИЧНА ВРЪЗКА Upload и Download

Реших да тествам със Speedtest.net връзката си с лаптопа ми и ми изкарва (вижте снимката) Това е абсолютно нереално. Рутера ми е хубав и трябва да хваща ПОНЕ около 60-70 Mbps..
4773716659.png


Реших да тествам отново Speedtest.net на моята приятелка на лаптопа, Тя е с Windows 7, а аз съм с Windows 8

Тя изкара 67 Mbps Upload и горе долу толкова Download..
Което ме довежда до мисълта, че този пичага от интернета е бил прав... Има ли някакъв начин да си засиля връзката? Лаптопа ми е доста приличен, за да прави проблеми, и не вярвам да е от него, след като толкова хора се оплакват в интернет за този проблем.

Някой има ли решение? Има ли варианти? Пробвах да чистя някъв Cache в CMD обаче с нищо не помогна честно казано..

Ще ми е интересно, ако някой може да се изкаже по въпроса.
 
От: Windows 8 и проблеми с Wi-Fi връзката ?

Да, и аз имах тоя проблем. Не си спомням обаче какво промених, беше нещо свързано с енергийните настройки. Тъпотията решава по някое време, че трябва да пести батерията (въпреки, че е на зарядно) и ти ебава уайфай връзката. Ама при мен направо умираше изцяло и трябваше да се реконектвам, за да проработи.
 

Горе