WP и липса на 404 not found

kamentk

Well-Known Member
Така. Значи имам си един сайт на WP(първи сериозен(относително за мащабите на повечето от форума) ) за който минах през какво ли не, сигурно 10 пъти съм преинсталирал WP, защото го засирах, проблеми с пощи към сайта, намиране на тема, преправка на темата, търсене на необходими плъгини, търсене на един скрипт около 2 дена, изгубването му, изтрих wp-content един път даже, абе какво ли не. Та всичко вече е оправено с изключение на 1 нещо:

Ако въведа грешен пермалинк към сайта не ми дава грешка 404 а каквото си поиска.

- части от мета описанието на сайта
- части от скрипт сложен на главната страница
- части от старнадртния изглед на страницата
- нещо което е нечетимо

имаи други, но не се сещам. Търских доста из Гошо ама нищо не намерих. Всеки се оплаква, че дори и на съществуващи линкове му дава такава грешка, а при мен е обратното. Да спомена че премалинковете към постовете са със имената им. Пробвах да ги променя като номерче, ама и това не помогна. Някой, ако му се е случвало нека да напише как е решил проблема, ще бъда много благодарен.

Приятна вечер.:)
 
От: WP и липса на 404 not found

Не съм си инсталирал такъв плъгин, или ако е нещо вградено не знам за съществуването му и най-вероятно не съм го разбутал. Благодаря за отговора все пак :) То дори и така да беше пак щеше да е по добре, че сега е някакво кофти така. То даже не извежда цяла страница ами някакви случайни неща. Мислех си да не е някакъв проблем с htacces ама не съм много вещ в тази насока и не знам какво да търся.
 
От: WP и липса на 404 not found

Не че съм срещал точно този проблем, но това че ти омазва темата ме навява на мисълта, че може имаш някакъв проблем със самата тема и по-конкретно с хедъра. Още повече както казваш, че си пипал бая неща. Тествай с друга тема само информативно... Горе-долу имам идея какво може да е, но дай линк към тази тема (след като тестваш с друга, ако е успешно)
 
От: WP и липса на 404 not found

htacces:

Код:
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

Иначе проблеми със самата тема съм нямал. Просто проблемите бяха поради лична некомпетенстност или невнимание(случая с изтриването на wp_content)

До колкото имам идея проблема се появи след преместването на индекса на wp от папката където е инсталиран на главнаа страница.
 
От: WP и липса на 404 not found

Включи само за минута дефаут темата и виж там как ще е
 
От: WP и липса на 404 not found

Да точно това правих в момента и същия проблем е на лице.
 
От: WP и липса на 404 not found

Дай списък тогава с плъгините които ползваш
 
От: WP и липса на 404 not found

Soliloquy Lite
Options Framework
Exec-PHP

Защитните няма да си ги казвам. Не е от тях със сигурност, защото проблема си го имаше преди да ги инсталирам.
 
От: WP и липса на 404 not found

Не мога да разбера защо тогава ти чупи темата... тествай и стандартното - деактивиране и активиране на всички плъгини. И също сложи в аксеса това: ErrorDocument 404 /index.php?error=404
 
От: WP и липса на 404 not found

Не мога да разбера защо тогава ти чупи темата... тествай и стандартното - деактивиране и активиране на всички плъгини. И също сложи в аксеса това: ErrorDocument 404 /index.php?error=404

Това също не помогна за жалост. Плъгините ги изключих и активирах отново, но и тоава не помогна. Ей сега ще подменя файловете във главната със старите от бакъп-а и би трябвало да се оправи, но търсих по-елегантно решение, но явно никой не е имал подобен проблем. Благодаря все пак че се отзовахте.
 

Горе