WP сайт на БГ и ЕН. Как се прави?

lqllqlq

Well-Known Member
Здравейте,
имам идея за малък проект тип личен блог/портфолио, в който няма да се качва кой знае колко регулярно ново съдържание, а по-скоро е като вид визитка, разбира се с добавяне на новини, но не повече от 1 път на 1-2 месеца. Искам сайтът/блогът да има съдържание на български и английски, което ме води до няколко въпроса:
1. Как може да се направи да има две аналогични версии, на различни езици?
2. Има ли възможност за детекция на езика на потребителя и според това да зарежда определена версия? Например по наякакъв критери ИП-та от БГ да виждат БГ версията, а всички останали английската? КАкви биха последствията от това по отношение обхождащи ботове, защото съм попадал на теми, в които се дискутира подобна ситуация. Беше изтъкнато, че при подобно "пренасочване" по ИП при достъпване на Г бот той се насочва към английската версия и не чете другата.
 
За моите проекти ползвам qTranslate. Добавката е достатъчно гъвкава и има всички функции, които желаеш.
Засича system locale от инсталацията на самата машина (трета или четвърта стъпка от инсталация на Уиндоус) и показва тази версия на потребителя, която отговаря на неговия регион - bg_BG/en_US. Отделно на това ти позволява да решиш как точно да ти се показва информацията - със суфикс към домейна (домейн.ком/бг) или като поддомейн. Във всички случаи си пусни и сайтмап за да може бота да обходи цялата информация. Не се притеснявай за индексирането - ботовете виждат и четат всичко (site:delicatessenandcoffee.co (имай предвид като погледнеш резултатите, че собственика е англичанин и за това има и ЕН драсканици в БГ варианта му). И двете версии са индексирани и сайта се ранква прилично за част от ключовите думи/фрази.
 
От: Re: WP сайт на БГ и ЕН. Как се прави?

Благодаря ви за отговорите!

За моите проекти ползвам qTranslate. Добавката е достатъчно гъвкава и има всички функции, които желаеш.
Засича system locale от инсталацията на самата машина (трета или четвърта стъпка от инсталация на Уиндоус) и показва тази версия на потребителя, която отговаря на неговия регион - bg_BG/en_US. Отделно на това ти позволява да решиш как точно да ти се показва информацията - със суфикс към домейна (домейн.ком/бг) или като поддомейн. Във всички случаи си пусни и сайтмап за да може бота да обходи цялата информация. Не се притеснявай за индексирането - ботовете виждат и четат всичко (site:delicatessenandcoffee.co (имай предвид като погледнеш резултатите, че собственика е англичанин и за това има и ЕН драсканици в БГ варианта му). И двете версии са индексирани и сайта се ранква прилично за част от ключовите думи/фрази.

Прегледах добавката, само не разбрах мога ли ако не ползвам хюман транслейт или машин директно да пиша текста на двата езика, като по този начин ще си спестя нелепости в превода, а добавката само да редиректва според засеченият език?
 
Re: От: Re: WP сайт на БГ и ЕН. Как се прави?

Благодаря ви за отговорите!
Прегледах добавката, само не разбрах мога ли ако не ползвам хюман транслейт или машин директно да пиша текста на двата езика, като по този начин ще си спестя нелепости в превода, а добавката само да редиректва според засеченият език?

Естествено, това е идеята на самата добавка, а платения превод е като допълнителна екстра в общи линии. Виж скрийншота:
qtranslate.jpg
 
От: WP сайт на БГ и ЕН. Как се прави?

Идеално! Това ми трябваше! Мерси
 
От: WP сайт на БГ и ЕН. Как се прави?

Това го водят "най-доброто" WPML - но е платено. Казвам най-доброто на фона на това което съм прочел.... Предлага доста възможности особено скъпата версия..
 

Горе