YouTube проблеми

deepdoff

Active Member
Здравейте, не намерих подходящ раздел за тази тема и ще я напиша тук.
Имам въпрос към по-запознатите и знаещите относно YouTube

Преди години имах няколко канала със стотици видео клипове най-вече онлайн уроци за програмиране.
Та сега реших отново да започна да правя това...

Та проблема е следния, качвам вече втори клип в новосъздаден канал и в рамките на 10-20 минути и двата ми видео клипа са премахнати като дори сега при отваряне на youtube ми показва голямо известие горе, прикачвам снимка:

CK14eJX.jpg


Като и двата видео клипа са как се инсталира WordPress и OpenCart на домашен компютър времетраене по 4-5 минути и заглавие от сорта How to install WordPress Blog on a home server
Като в описанието на единия бях посочил линк към моя сайт а на втория нищо и пак го премахват поради нередност с общите условия. Също така съм добавил превод на клиповете и на Немски език тоест заглавие и описание освен на Английски и на Немски...

Просто не виждам нередно изобщо в това, някой запознат да каже/предположи причина защо така се случва.

Благодаря на отзовалите се предварително!
 
Защо качваш в Ю-Тубе. Кво печелиш :) качвай си на своя сървър.
 
пише повтарящо се съдържание, предполагам има хиляди клипове как се инсталира и нищо ново не качваш, та може да искат нещо ново и уникално...
 
Практически това, което може да направиш е следното:
- обжалваш и чакаш.
Ако натрупаш 2 такива наказания са ти 2 седмици спиране на качването. И вече ако над 2-3 пъти нещо такова беше привишиш трият канала.
 
Както каза колега по-горе причината на 90% е в това, че има хиляди клипове със същото или подобно заглавие.
По-скоро не го прочитат като повтарящо съдържание, а като такова нарушаващо авторските права (бота мисли че тарашиш на някой съдържанието)
Обжалването няма с какво да ти помогне според мен.

Като качваш клипове гледай заглавието ти да е 90% уникално тоест възможно по-малко да съвпада с някое друго.
После следва и самото видео, ако доближава до на някой с милиони гледания също ще те страйкнат. Гледай да са отличаващи, именно по тази причина почти всеки гледа да е Влогър. Например си показваш фейса и така обясняваш урока или каквото ще снимаш там.

Успех!
 
Защо качваш в Ю-Тубе. Кво печелиш :) качвай си на своя сървър.
Като качиш в ютуб клипа ти автоматично се показва при търсене в ютуб и като предложения около други клипове. Без да правиш абсолютно никакъв маркетинг или линкове към клипа, той почва да получава гледания.

Друго предимство е, че ползваш безплатно хостинга им и не ти товари сървъра.
 
Благодаря на всички за мненията! Направих обжалване снощи да видим какво ще получа като отговор. Все пак канала е нов не съм загубил нищо, ще направя нов и ще пробвам с по-уникалните заглавия и прочие да видим какво ще се получи. :)
 
Обжалването няма с какво да ти помогне според мен.
Успех!
Има ли друг вариант? В момента клипа му е изтрит и друго не може да направи. :)
В момента youtube е пълен с едно и също съдържание и да бъдеш уникален на 100% ще трябва да си в някаква нова ниша, която тепърва навлиза. Влогърите се чудят каква тъпотия да измислят, за да изкарат малко гледания.
Относно другото си прав то алгоритъма е написан и бота си прави негови си сканирания и си действа по алгоритъма.
 
Има ли друг вариант? В момента клипа му е изтрит и друго не може да направи. :)
В момента youtube е пълен с едно и също съдържание и да бъдеш уникален на 100% ще трябва да си в някаква нова ниша, която тепърва навлиза. Влогърите се чудят каква тъпотия да измислят, за да изкарат малко гледания.
Относно другото си прав то алгоритъма е написан и бота си прави негови си сканирания и си действа по алгоритъма.

Прав си, освен обжалване друго няма какво да се направи, но исках по-скоро да кажа че и да обжалва няма да има резултат. Съдя по мои познати, които са ги сваляли заради някакви общи клипове, не заради директни нарушения на права.

Както казах, ако сложи 1 прозорец долу в някой ъгъл в който скрийнва себе си докато обяснява или нещо от сорта и заглавието му е уникално (различно) то тогава не би трябвало да има проблем, дори да обяснява 1 към 1 нещо. Именно така правят и реакциите на други клипове. Ще помислят видеото му за реакция и няма да го закачат, но ще бъде 100% уникално защото показва фейса си и обяснява нещо.

Поздрави!
 
Като качиш в ютуб клипа ти автоматично се показва при търсене в ютуб и като предложения около други клипове. Без да правиш абсолютно никакъв маркетинг или линкове към клипа, той почва да получава гледания.

Друго предимство е, че ползваш безплатно хостинга им и не ти товари сървъра.

За пръв път се запознах с "проблема" чрез блога на един СЕО умен човек - бизнес - toshkov.com............ той си има канал в Тубата - просто за СЕО присъствие - но е по - правилно видеото да е и в сайта на идеята му. Не може да сравнявате качеството на сурово - обработено видео с това в Тубата. Там се изискват много повече знания за позициониране и оптимизиране и дефакто работиш за Тубата и нейното развитие - без да развиваш бизнеса си в сайта на бизнеса.

Ако не ме разбираш до тук - пиши ми - ще изпадна в подробности. Но все пак се надявам да съм ясен....

Нищо в Тубата не е ваше. Всичко на ваш сървър си е ваше. Ако нямате пари за сървър - как ще имате пари за бизнес. Ще направите пари от Тубата - трудно ще стане с Българската аудитория............ ще препращате с линкове от видеото към бизнеса - няма да докоснете всички и колко % ще кликнат. Ако кажете цената на продукта в ревюто му - няма да го купят или ще го купят само тези, които не са в час.

Всеки знае от какво се печели - канал - в Тубата. Но трябва пак инвестиция...

Когато сам си си господар - сам си печелиш всичко и работиш за себе си. Ако имате стандартни видео познания - 1 терабайт ще ви стигне за години. Но не знам все пак тука във форума има много различни умове - може и аз да бъркам.

Колко известен може да направите един ваш сайт / бизнес ако имате видео в него, което да размазва публиката. Може да го продадете за милиони........ но си трябва акъл... и креативност. В Тубата ще направите канал с интро клипове по 1-3 мин, колкото да метнете кукичките и те да налапат червея и да дойдат при вас. Естествено зависи колко можете да обработвате видеото си - отначало сами........... лесно е:

Един мак и Софтуер - купува се отделно за около 600-700 лв но е юзър френдли и е на про ниво............

По 1 минута клипове - интро - вкарвате и в Инстаграм - Туитър и за Фейса айде 5 минути. Но всички пътища трябва да водят към вашият сайт / бизнес. Видеото да е защитено и т н....

Все пак Видеото е бъдещето в онлайн бизнеса. НОО е по-трудно за управление - изисква се истинска креативна дейност........

Както виждате от Темата - тази тук - разни ботове управляват Тубата и разни Алгоритми и на Тубата не и дреме.

Успех.
 

Горе