Искате ли Оставка на Правителството?

Искате ли Правителството да подаде Оставка


  • Общо гласове
    89
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Един човек по телевизията даде идея, която да ви кажа хич не е лоша с оглед на сегашното патово положение.

Има си вече закон от 1990 г. за Велико народно събрание. Какви са предимствата:

1. Има 50% мажоритарен вот.
2. Може да се състои от мисля до 500 души. Така пак ще влезнат доста сегашните мекерета, но ще има и много други (мажоритарно избрани), които да ги контролират.
3. Ще може да се преправи изборния закон и за редовни избори.
4. Ако трябва ще се пипне и конституцията.
5. Може да се почне веднага, а не както оная свиня Мая - щели да мислят нов изборен закон поне 3 месеца.
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Ромбоец - Мажоритарният вот е МИРАЖ - Това е поредната залъгалка която се опитват да пробутат на народа и той кълве

Само преди четири години изборите бяха смесени пропорционални и мажоритарни - Направи си труд да видиш кои депутати влезнаха като мажоритарни и се запитай поне един дали си чувал преди това - Всичките до един бяха абсолютно непознати издигнати от ГРОБ и ДПС.

Кое те навежда на мисълта че ако изборите са мажоритарни в парламента няма да влезнат пак същите напълно непознати партийни функционери ????
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Ромбоец - Мажоритарният вот е МИРАЖ - Това е поредната залъгалка която се опитват да пробутат на народа и той кълве

Само преди четири години изборите бяха смесени пропорционални и мажоритарни - Направи си труд да видиш кои депутати влезнаха като мажоритарни и се запитай поне един дали си чувал преди това - Всичките до един бяха абсолютно непознати издигнати от ГРОБ и ДПС.

Кое те навежда на мисълта че ако изборите са мажоритарни в парламента няма да влезнат пак същите напълно непознати партийни функционери ????

А може ли преди това да пуснат в нета, телевизиите и вестниците цялата им биография поименно с всички кирливи ризи? Кво му пречи?

Твоето мнение не е обективно - поне да беше добавил и БСП след "напълно непознати"... или не е имало такива а?
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

АБСОЛЮТНО НЯМА ЗНАЧЕНИЕ КОЕ ПРАВИТЕЛСТВО Е НА ВЛАСТ.ДОКАТО НЕ СЕ СМЕНИ МАНТАЛИТЕТА И НАЧИНА НА МИСЛЕНЕ НА БЪЛГАРИНА .НЕ МОЖЕ ВСИЧКИ ДА СА БАРОВЦИ,ДАЛАВЕРАДЖИИ И ТНТ,ВСИЧКИ ВИЕ КАТО ПРЕДПРИЕМАЧИ ЗНАЕТЕ ,ЧЕ ВСИЧКО СЕ ПОСТИГА С МНОГО ТРУД И ЖЕЛАНИЕ А НЕ С УДРЯНЕ ПО МАСАТА И ПСУВАНЕ НА ПРАВИТЕЛСТВОТО.НЕ НАПРАЗНО МОИСЕИ Е ВОДИЛ ЕВРЕИТЕ ПРЕЗ ПУСТИНЯТА 40 ГОДИНИ ДОКАТО УМРАТ ВСИЧКИ РОДЕНИ В РОБСТВО.НЕ ДЪРЖАВАТА/ОБЩЕСТВОТО/ ТРЯБВА ДА МИСЛИ ЗА НАС ,А НИЕ ТРЯБВА ДА МИСЛИМ КАК ДА СМЕ ПОЛЕЗНИ ЗА ОБЩЕСТВОТО.PS:ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА КРЕЩЕНЕТО АМА МИ ПИСНА ВСЕ НЯКОИ ДРУГ ДА НИ Е ВИНОВЕН.
Това мнение, ми хареса и подкрепям. Няма значение кой, какво, как, просто винаги ще има тарикати, мазници, олихарси, нещастници и прочие. Не знам защо трябва да е драмата толкова голяма, като и преди се играха всякакви циркове.

Като влезна във Фейса виждам всеки ден супер много политически статуси и вече ми е един от малко посещаваните сайтове. Едните се трудят и правят нещо смислено, другите седят и си нарежат правителството. Голяма слава ги чака едните. :) Познайте кои. Не знам какво да кажа повече. Оня бил платен, на другия не му се иска пак същите. Все едно и също чета. направо вече като видя политическа тема, тегля хикса. За това и пиша тук, много дразнещо последно време. :)
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Един човек по телевизията даде идея, която да ви кажа хич не е лоша с оглед на сегашното патово положение.

Има си вече закон от 1990 г. за Велико народно събрание. Какви са предимствата:

1. Има 50% мажоритарен вот.
2. Може да се състои от мисля до 500 души. Така пак ще влезнат доста сегашните мекерета, но ще има и много други (мажоритарно избрани), които да ги контролират.
3. Ще може да се преправи изборния закон и за редовни избори.
4. Ако трябва ще се пипне и конституцията.
5. Може да се почне веднага, а не както оная свиня Мая - щели да мислят нов изборен закон поне 3 месеца.

Велико народно събрание се свиква когато ще се прави нова конституция. Обикновено има нужда от нова когато ще се сменя системата на управление. С останалите работи може да се занимава и обикновен парламент. Той може да сменя изборния закон и да прави промени в сегашната конституция. Ако ще сменяме политическата система каква трябва да е новата? Никой не е споменал и думичка за такова нещо нито на протестите, нито някъде другаде. Следователно няма нужда от Велико народно събрание на този етап. Мажоритарният вот наистина не е решение на каквито и да е проблеми. Във Варна последните избори за кмет нали бяха мажоритарни, защо тогава имаше само 25% активност? Може да се даде право на хората сами да определят реда на избирателните листите. Само от това съм съгласен, че има смисъл. Останалото няма как да се постигне с промени на закони, конституция и други подобни.

Изходният материал като е прогнил и развален няма как да го превърнеш в нещо добро и свежо с каквито и подобрители да го тъпчеш. Истината е, че болшинството от хората не стават за чеп за зеле. Не им пука за България, за сънародниците им или за каквото и да е друго, освен за тях самите. Няма как от такъв материал да се изберат някакви народни представители, които да работят за благото на държавата.
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Това винаги е било така. Никога не е съществувало малоумното клише за "гражданското общество", а винаги процесите са се ръководели от една критична маса хора. Винаги. Никога не е съществувало общество с хоризонтална структура, катко се опитват да ни внушат разни соросоиди. Винаги е имало лидери и йерархия. А това за апатичността се лекува много лесно - със задължително гласуване и държавна политика, която още от училищата да внушава на децата, че когато порастнат е техен дълг и задължение да участват в обществения живот.
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

А може ли преди това да пуснат в нета, телевизиите и вестниците цялата им биография поименно с всички кирливи ризи? Кво му пречи?

Твоето мнение не е обективно - поне да беше добавил и БСП след "напълно непознати"... или не е имало такива а?


Ромба отвори резултатите от избори 2009 и ще разбереш - Щом не съм ги добавил значи има защо.

Мажоритарният вот не работи в БГ и не се връзвайте на щуротии. Преференциален вот за какъвто говори ТЕСТ беше игран на предишните Евро избори - Няма смисъл да ви казвам че нямаше нито един дето да е успял да пререди останалите щото е събрал преференции.

Не търсете под вола теле - Казвал съм ви го поне няколко пъти в БГ имаме една от най добрите избирателни системи това от което има нужда е

Да се забрани на българите в чужбина да гласуват както и на тези които не са живели в страната последните 12 месеца.

Също така хората да имат постоянна стачна готовност и за всяко нещо да са готови да защитят правата си - Ама не като сега дето нямат нито едно конструктивно искане а ги интересува единствено оставката на правителство което е избрано само преди два месеца.
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Това винаги е било така. Никога не е съществувало малоумното клише за "гражданското общество", а винаги процесите са се ръководели от една критична маса хора. Винаги. Никога не е съществувало общество с хоризонтална структура, катко се опитват да ни внушат разни соросоиди. Винаги е имало лидери и йерархия. А това за апатичността се лекува много лесно - със задължително гласуване и държавна политика, която още от училищата да внушава на децата, че когато порастнат е техен дълг и задължение да участват в обществения живот.
Може да се напише цяла книга на тема що е то гражданско общество и има ли почва у нас.Едно е да протестират група купени лумпени ,друго е например протестите в Гърция,Испания,Португалия,Ирландия и други.
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Това винаги е било така. Никога не е съществувало малоумното клише за "гражданското общество", а винаги процесите са се ръководели от една критична маса хора. Винаги. Никога не е съществувало общество с хоризонтална структура, катко се опитват да ни внушат разни соросоиди. Винаги е имало лидери и йерархия. А това за апатичността се лекува много лесно - със задължително гласуване и държавна политика, която още от училищата да внушава на децата, че когато порастнат е техен дълг и задължение да участват в обществения живот.

Всъщност, това със задължителното гласуване не е лоша идея. Основното образование е задължително, защо да не е задължително и гласуването? Тогава Доган ще остане безработен, но това е саможертва, която може да се преглътне:)
Това ми хареса за обществото с хоризонтална структура:)
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Да се забрани на българите в чужбина да гласуват както и на тези които не са живели в страната последните 12 месеца.
Че аз като бях в България не гласувах,камо ли сега да ходя на майната си да гласувам ,дето има 1 или 2 секции за определена държава.Не бъркайте моля ви се Европа с Турция.
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Може да се напише цяла книга на тема що е то гражданско общество и има ли почва у нас.Едно е да протестират група купени лумпени ,друго е например протестите в Гърция,Испания,Португалия,Ирландия и други.
Същата хипария е навсякъде. Айде, гърците са изключение щото там левичарството е на друго ниво и ги организират разни синдикати и прочее. Но като цяло до сега не съм чул в Гърция да протестират за промяна на системата, а винаги против нещо - орязване на бонуси, орязване на заплати и т.н. Не съм много запознат, може и да не съм прав.

Иначе, такова нещо като гражданско общество не съществува. Разни протести и протестчета могат да оказват единствено козметично влияние върху политическия живот. Не мога да разбера, как си го представят някои - от едната страна имаш концентирана власт в някой човек, който е без идеали, а от другата страна някакви клошари, които се опитват да му дават наклон на оная работа. Аз ако съм един политик (което у нас е сходно с мафиот), ама въобще няма да ми пука за това какво мислят някаква група от хорица, нито ей така доброволно ще им дам това, което имам. Тия неща историята е показала как се взимат, а не се дават доброволно от никой.
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Трия си мненията от темата, защото полза няма, преливаме от пусто в празно само.
 
Последно редактирано:
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Жалко че не мога да ти дам репутация...


Аз съм малко по млад от теб, но съм също толкова пр..бан от всичкото това, което се случи през последните 20 години. Но няма място за съжаление, защото това ни е направило по корави:)

А прийомите със заплахите и физическото ликвидиране знаем кой ги въведе. Не даваш кити, дават ти бизнеса на някой друг. Много говориш, навират те на кучето в гъза и сам си замълчаваш, защото живота е по важен от идеалите. Светлина в тунела няма...:)









Хора, всички вие сте млади и не помните какво се случи след падането на Тодор Живков - масово хора на площадите, викове ПРОМЯНА и ВРЕМЕТО Е НАШЕ и какво стана - излъганите млади хора, които излязоха тогава на площадите сме точно ние - моето поколение. Аз тогава не излязох на площада, защото не виждах какво ще дойде след това. После го видях - тотално ограбване не само на държавата, но и на личните ни спестявания чрез източване на банките. Кредитни милионери, куфарчета с пари и това го видях с очите си - видях как наши познати изведнъж отварят фирми, цехове, ресторанти и бизнеси, ей така от нищото. Какво стана после - същите тия се джиткаха няколко години с пари, коли и по чужбини, като големи пичове, след което благодарение на факта, че идея си нямаха как се прави бизнес, всичките фалираха и в момента нямат пак пукнат лев. Въпроса ми е, защо тогава раздадоха купища пари на разни прости хора, да правят бизнес? Какъв беше смисъла да ни одерат живи нас, обикновените хора? Нямам отговор. Какво правят сега - просто по върховете атовете се ритат, а ние тука просто си приказваме - "Като ми пееш Пенке ле, кой ли те слуша" - ей това сме ние. На протестите тези, които са честни и искат промяна са подложени на натиск. Къде изчезна човека, който 11 години се борил срещу монополите и водил дела срещу Топлофикация? Еми няма го, изчезна безследно, казаха го веднъж в новините и край. Къде мислите, че е човека - еми в някоя гора убит и закопан, там е.В Пловдив активист от протестите - пребит пред дома му. Останалите сигурно си затварят устите още при първите заплахи, защото това са заплахи не само за собствения им живот, но и за близките им. Кой ще продължи да се прави на герой в такава ситуация? Затова няма честни хора на протестите, защото ги заплашват и който не слуша - изчезва безследно. Има разни идеалисти, които се увличат от провокациите, имам такива приятели, като ги слушам какви наивни неща говорят и се чудя, слепи ли са? Мафия с протести не се ликвидира...
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Ами хубаво, и аз ходих няколко пъти, ама що не пих бира? Толкова ли е трудно да не се наливаш с бира по всяко време? Или може би им трябва малко алкохол, за повече кураж? :lol:

по-добре ли е темата Пийвате ли си сами? да стане 20 страници?
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Трия си мненията от темата, защото полза няма, преливаме от пусто в празно само.
 
Последно редактирано:
От: Искате ли Оставка на Правителството?

От известно време насам започва да се наблюдава тенденцията с лошия човешки материал. Искаме или не, това се случва. Не само хората, които идват са мързеливи, но рядко влагат мисъл в своите действия, правят нещата ей така и най-лошото, което наблюдавам (особено по управленските нива), никой не иска да поеме риск и отговорност. Все по-често попадам на мениджъри, които първо, че не могат да вземат решение, но и бягат от отговорност, оправдаващи се с външни или вътрешни фактори. И това е масово.

В момента, знам за 1-2 такива случаи, мениджърски позиции се заемат от хора, първо който не могат да работят с други хора, второ - не и достига логическата логика, трето - не си правят труда да са в крак в последните неща в областта си, четвърто - не зависи нищо от тях, което е много тъжно, пето - не се заслушват в предложения и съвети, а си знаят своето - може от от причина №1 и куп други такива интересни неща, които могат да обутат компанията добре за кратък период от време. А бе, нямам думи и аз.

Тези, които сега идват - не само са мързеливи, но едно време са влизали с 3-4ки във ВУЗовете, като е било нещо нормално. Идват с една цел - да правят при (не, че го пренебрегвам, всички за това идваме), но нямат амбиция да допринесат с нещо, да развият нещо, да имат виждане за нещата, да направят нещо хубаво. Просто аз съм там да правя пари, ти си там да плащаш. Когато само това е на лице, всичко друго - няма как да се случи.
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

И все още повечето хора търсят далаверата, вместо да вложи пари в образование или сам да седне да прочета това-онова. Дай далаверка да има, пък ще му мислим, а като свърши после "олеле...".

Мързелив народ сме си, но това е от комунистическите години, когато за всеки е имало работа, а почти никой не е работил както се предполага да работи...


И все още масово се споменава култовата мисъл "С работа пари не се изкарват "
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Не говорете така, че много хора се обиждат ... от истината
 
От: Искате ли Оставка на Правителството?

Мани ги парите в образованието. Аз гледам и какво се случва като човек, наблюдаващ пазара на труда. Хвала iPhone-a за 1000 лева, взел някакъв кредит и е сигурен, че от масата него директно го слагат на управленческа позиция, защото много го бива. Не се е замислил нито как се изкарват тези пари, нищо колко трябва да имаш в главата, не само за да си избиеш заплатата, но и да донесеш бизнес на компанията си. И всеки се осланя на теорията, че с работа не се става богат. Много хубаво, но това важи, само ако си готов да покажеш други качества - да може да рискуваш, да поемаш отговорност, да си двигател на нещо, да си амбициозен. Много от хората си мислят, че скъпата кола, телефон, апартамент и си готов - успял. Да бе, да. :)


Много ни мързи, с това ще се съглася на 100%. Влизат тук хора (рядко за наше щастие) пускат ти един линк или някаква мега оферта и оп, вече е милионер. Да, ама нещата не стават така. Ако беше така, щеше да е пълна бъркотия.

Никой не иска да седне за 1-2 часа да се зачете, ако не в нашия форум, то поне в друг подобен, за да види как хората реално се справят с печеленето на пари. Няма го филма "Днес ще гледам да скипна работата, ще измисля нещо, да не си давам много труд". Да, ако си някой политик или от горните слоеве, може да се получи, макар че и там вече не са толкова розови нещата. Иска се работа, отдаденост и много позитивна енергия. Всичко друго може само да ги забие в нищото.
 

Горе