Зависи от нишата и езика. В тези сектори, в които предимно работя (финанси, имоти, туризъм - рускоезичен пазар), за първите 8 месеца на тази приходите от SEO се увеличиха с над 60% в сравнение с цялата минала година. И това при положение, че цялостната бизнес-обстановка не е особено добра (нисък икономически растеж, нестабилност при съседите и основните търговски партньори, санкции и т.н.). Изводът е, че комерсиалните бюджети рязко се преразпределят от ТВ, радиото и вестниците в полза на уеб-рекламата и онлайн-позиционирането на компаниите.
Напротив, бюджет за реклама има ... само, че големите в бранша усвояват немалка част от него и за по-малките фирми остават трохиНаистина зависи. Това, което ми допадна е, че проучването е сред близо 1800 човека, тоест не е частен случай.
Личните ми наблюдения са, че бюджетите малко са се свили и хората в момента залагат на не толкова long-term стратегии като seo, а например на ppc. Говорим за по-малките клиенти.
За БГ не става дума изобщо, тук бюджет за реклама така или иначе няма и нещата се движат в някакъв различен коловоз![]()
В България се дават милиони за изработка на един нищо и никакъв сайт примерно а ти казваш, че няма пари![]()
Мисълта ми беше, че има пари, които могат да влязат и в SEO сегмента в България, но няма как да стигнат до него, като отиват на друго мястоВ проучването става въпрос за SEO, а не за корупция и пране на пари.
Напротив, бюджет за реклама има ... само, че големите в бранша усвояват немалка част от него и за по-малките фирми остават трохи. В България се дават милиони за изработка на един нищо и никакъв сайт примерно а ти казваш, че няма пари
![]()