АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Можеш ли се сети сам за другия вариант?

Да, Путин е изпратил руснаци професионални убийци преоблечени като бандеровци от Десен сектор,които избиват сънародници в Украйна.
Тоя вариант как ти се струва?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Коментираме зверствата на бандеровците в Украйна,каква връзка има тук чичко Сталин?
В тая тема не става дума за комунисти и антикомунисти.

Идва да покаже, че зверства са вършени не само от бандеровците, а и от другите (руснаците). И то другите (руснаците) са ги вършили 100 пъти по-големи и даже не само против другите националности, ами и против собствения си народ.


Щото ти казваш - тези са вършели безобразия преди 70 години и сега гледайте кви ги вършат.

Аз ти казвам - онези са вършели 100 пъти по-големи безобразия и то не преди 70 години, ми последните 100 години и от по-рано даже, та до ден днешен.


Така че не изключвай и онези от списъка със заподозрените дето вършат безобразия.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да, Путин е изпратил руснаци професионални убийци преоблечени като бандеровци от Десен сектор,които избиват сънародници в Украйна.
Тоя вариант как ти се струва?
Е това е твърде грубо и нереално така както го изплющя. Махни името на Путин. Убийците може да са и местни. И се получава доста по-реалистична картинка.

Но не виждам как някой 'бандеровец' би решил че такова нещо би помогнало за каузата им, колкото и кръвожаден да е.
Мятането на бомбички по сградата е първично и подхранвано от тълпата. Убийствата вътре в сградата очевидно не са.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Или трябва да намалиш филмите, или да ги увеличиш - 1 от двете :) .
Колко тъпи трябва да са руснаците или американците или която и да е друга заинтересована страна, че да прати редова войска или щатни служители да свършат тоя тип черна работа?
Наемници.
В случая едва ли е било трудно да се намерят подходящи/желаещи.

А най-елегантно е просто с подстрекатели или някакво комбо.

Прочети статията и коментарите към нея де, вместо да ми пишеш да спирам филмите.
По-скоро ти излез от филма, нали някой искаше други източници и да не било едностранно отразяването?
Ето някои от коментарите под статията - и американците не искат да им пробутват пропаганда::)

"NYTimes reporters: please keep up with this kind of factual reporting. It is this kind of reporting -
details, details, details, without the propaganda to-date that readers want."

Wendell Murray
Kennett Square PA USA Yesterday
--------------

Dharma101
USA Yesterday

Unlike Victoria Nuland and company, these men are supporting and fighting for real democracy

--------------------------------------------

Michael S.
Oak Park, IL Yesterday

Besides the "murky" comment, this is the most honest Times reporting on Ukraine in a very long time.
Agence France Presse reports this morning that the CIA and the FBI are in Kiev helping to put down the ethnic Russian rebellion. We really do have blood on our hands, this morning.
I'm sure the Times shall eventually cover the story, once they get the official sound bite.
Our president has now reached the same level of cynical/criminal foreign policy as Richard Nixon. Very sad, but not taken aback.
-------------------------------------------------
We made this mistake in Vietnam. Our allies were people and the "enemy" are demons. In fact the two sides had differences, but they had family, language, cultural, historical, and many other ties. They saw us as the foreign devils that were provoking war, killing millions of their people, destroying their country, and all to protect a few wealthy people that they all hated and to protect our own business interests.

John brown
Texas Yesterday
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Тая пропаганда предлагам да я пропуснем, защото всички са вършили зверства. Да не пускам линкове и снимки към хуманните действия на червената армия. Да не говорим за това пък да използваш политически натоварения термин "фашисти", за да характеризираш някакви масови убийци. Все едно комунистите не са най-бруталните и безскрупулни масови убийци в историята. С тая монета си играят и двете страни, щото като гледах щитовете на сепаратистите мернах доста червени звезди.

За историята, наистина е безумно тъпо от страна на хунтата да направи тая свинщина, още повече, че наистина това с бойния газ, палежа от вътре и прочее са доста професионално изпълнени, за да ги поверят на дрогирани и пияни футболни хулигани и 15 годишни щурмоваци. Има нещо доста гнило в цялата история. Преди майдановците жертваха свои на площада и ги стреляха със снайпери, сега нищо чудно руските спецслужби да са спретнали операция фалшив флаг, за да настроят населението още по-анти незаконната власт. Ще мине време, ще разберем истината.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Прочети статията и коментарите към нея де, вместо да ми пишеш да спирам филмите.
По-скоро ти излез от филма, нали някой искаше други източници и да не било едностранно отразяването?
Ето някои от коментарите под статията - и американците не искат да им пробутват пропаганда::)

"NYTimes reporters: please keep up with this kind of factual reporting. It is this kind of reporting -
details, details, details, without the propaganda to-date that readers want."

Wendell Murray
Kennett Square PA USA Yesterday
--------------

Dharma101
USA Yesterday

Unlike Victoria Nuland and company, these men are supporting and fighting for real democracy

--------------------------------------------

Michael S.
Oak Park, IL Yesterday

Besides the "murky" comment, this is the most honest Times reporting on Ukraine in a very long time.
Agence France Presse reports this morning that the CIA and the FBI are in Kiev helping to put down the ethnic Russian rebellion. We really do have blood on our hands, this morning.
I'm sure the Times shall eventually cover the story, once they get the official sound bite.
Our president has now reached the same level of cynical/criminal foreign policy as Richard Nixon. Very sad, but not taken aback.
Не съм писал че искам други източници. Статиите и репортажите само ти дават фактите. Освен ако не става дума за едиториали, където разни журналисти с претенции за анализатори си пробутват мнението за тия, дето решат че имат нужда някой да мисли вместо тях.

Писах че искам да почнеш да мислиш сам и да си вадиш изводи.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Хората в Одеса много добре знаят кой извърши тези зверства и истината ще излизе наяве и при нас въпреки дезинформацията по медиите.
С тези зверства се прекрачи границата и за съжаление ще загинат още много хора.
Според мен превратаджиите които са се настанили в момента начело на Украйна,ще бъдат линчувани рано или късно от народа
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Случката е супер гадна.

Като стана бях по-склонен да мисля, че е инцидент - задушаване, спречкване, бой между отделни групи, смачкани от тълпата, етц.

Ама в момента съм по-склонен да мисля, че като колегата Noke - че е добре планирана и предварително подготвена акция.


Ако се окаже, че е имало отровен газ - положението става сложно, то и без него е сложно.

Газ - какъв и от къде е взет. Противогази.

После - повечето имат по контролни изстрели в главата. Защо и с каква цел?

Заливани с киселина или каквото и да е там - Защо? С каква цел? Да не ги разпознаят ли - че кво значение има дали или няма да ги разпознаят.

От къде е взет разтвора и какъв е - количество колко е било необходимо - как е вкаран и кога е вкаран в сградата.

Влачени ли са или не от една място на друго. Оня белия прах ква роля играе и какво е.


Баси тука работата става дебела и се отварят 100 въпроса. Мирише на доста добре планирана и професионално подготвена операция. Отделно знаете лафа - Трима македонци - дружина с предател. Ако повече хора участват в една такава операция вероятността някой да пропее е доста голяма. Явно убийците не са били много хора. Ама тогава как пък са ликвидирали 200 човека толкова бързо.

Абсолютен кошмар баси.

Дано не потулят разследването само и най-добре да се води от международни експерти.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Полицията в Одеса свали щитовете и е отказала да защитава хората, началниците на полицията обсъждат общите действия с нападателите, пожарната е блокирана и получава заповед да се намеси и да спасява хората от сградата 1 час след началото на зверствата.
Въпросът е: кой командва тези структури и кой е издал тези заповеди?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Дано не потулят разследването само и най-добре да се води от международни експерти.
Ако го потулят, изводът ще е един - че хунтата е отговорна. Както стана със снайперистите. Ако хунтата иска разледване, значи руснаците са отговорни.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Тая статия за Ню Йорк Таймс - кво точно казва и доказва.

Някви журналисти отишли там и питали разни хора с маски кви са - дали са местни или са руснаци.

Ми много ясно, че ще пратят на журналистите местните да им отговарят. Ясно, че има и местни, не всички зелени човечета са пратени от Путин - има и местни идиоти.


Ако прочетеш внимателно статията, ще видиш че тези нямат кауза. Единия искал федерация, другия искал към Русия да отидат, третия искал трето. И за кво са там и за кво се бият така и не става ясно - да сме контра на новата власт, ей тъй за купона. Взе да ми прилича на пернишка дискотека.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Бойният газ може да е ползван с цел имитация на задушаване с обикновен дим.
Изстрелите за доубиване или просто бързо закърпване на и без това трудно-контролируемата ситуация.
Изгарянията на някои изглежда са били просто с цел заличаване на следите и истинската причина за смъртта.
Само предполагаемото изнасилване не се връзва особено.

При толкова много участници едва ли е лесно да се дирижира такава операция и всичко да протече идеално че да заблуди едно подробно разследване.
И не е задължително лидерите да са суперподготвени. Щом Майдан снайперистите разкриха по оръжията само...

А и първосигналните реакции на международната общественост може би са им били достатъчни. Както и се оказа според досега видяното/чутото. Всички сочат с пръст и се възмущават какви изроди са поддръжниците на правителството.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да не говорим за това пък да използваш политически натоварения термин "фашисти", за да характеризираш някакви масови убийци.

Ще ти обясня къде е разликата.

Докато си седим пред комповете може да си обсъждаме що е фашизъм, къде се е зародил, за Италия, за Мусолини и алабала. Само че аз ти обяснявам каква е гледната точка на хората в Донбас. Ако искаш, опитай се на тях да обясниш колко грешат и че ти си прав.

1. Под фашисти те разбират това, което ти наричаш нацисти. За тях човек, който мисли като фашист, държи се като фашист и убива като фашист е фашист. В тяхната историческа памет е заложена Отечествена война срещу фашизма, а не просто някаква поредна световна война, както е заложено в твоята историческа памет. Ти вероятно ще празнуваш Деня на Европа, а те ще празнуват 9-ти май - Деня на Победата над фашизма.

2. Петолъчката за тях е символ на Червената армия, а не на болшевизма или комунизма. Армия в която техните деди са се сражавали и са победили фашизма.


3. Георгиевските ленти на реверите са символ на същото. Как руснаци и украинци съвместно са победили фашизма. Затова днес хунтата забрани да се носят тези лентички със закон. И затова бандеровците пребиваха и убиваха хората, носещи тези ленти. Защото в мозъка си те са фашисти.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна, не ми се води тоя спор. Хората от Донбас да ми кажат помнят ли Гладомора? Ето снимка от Храков. Да, най-вероятно не го помнят, ако дедите им са заселени на местата обитавани от други преди тях. Историческата им памет е шизофренична, защото червения режим е избил много повече от хора всякакви нацисти. Самият "ден на победата срещу фашизма" е червена пропаганда, която вече е би трябвало да бъде просмислена. Да ти кажа, аз не празнувам нито деня на Европа, нито деня на победата срещу фашизма, защото това е черен ден за България.

2. Петолъчката за тях е символ на Червената армия, а не на болшевизма или комунизма. Армия в която техните деди са се сражавали и са победили фашизма.
Червената армия е вършила достатъчно военнопрестъпления. Те са склонни да се асоциират с убийци? Това по какво ги отличава от бандеровците?

3. Георгиевските ленти на реверите са символ на същото. Как руснаци и украинци съвместно са победили фашизма. Затова днес хунтата забрани да се носят тези лентички със закон.
Срещу червената армия се бият и около 1 милион руснаци в РОА на генерал Власов.
[video=youtube;7O3sdE9azMI]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=7O3sdE9azMI[/video]
Подчертавам, не на страната на Райха, а срещу Червената армия.

Уважавам историческата памет на всеки, но е нормално събитията да бъдат просмислени, вместо да се повтарят исторически клишета до безкрай. Хем един път Русия не е вече СССР, хем после е СССР. Червената армия е В ПЪТИ по-жестока от всякакви СС дивизии, болшевизмът е най-кървавия режим на планетата дошъл във всички страни с много кръв. Какво пишем за това как бандеровците изклали 2 села хора, а не казваме как нквд разстреля над 20 000 полски офицери в Катин? Ти би ли си сложил петолъчката и би ли се асоциирал с тия масови убийци?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако го потулят, изводът ще е един - че хунтата е отговорна. Както стана със снайперистите. Ако хунтата иска разледване, значи руснаците са отговорни.

Историята със снайперистите е съвсем друга. Там я преписаха на Янукович щото беше лесно. Там няма толкова конспирация.

На Майдана за времето на целия протест има загинали над 400 човека. Снайперистите май са стреляли само един ден или два дена и жертвите им са около 40 човека. От обикновено оръжие (АК) има загинали 5-6 пъти повече хора. Още повече в района е имало снайперисти от украинските служби за сигурност.

И цялата конспирация се върти около 2-3 разговора записани по радиото - "Кой стреля? Не е от нашите."


Снимките и текстът може би се доближават най-близо до истината и наистина зад снайперистите на Майдана да няма никаква конспирация, а просто да са изпълнявали заповеди.


http://pressadaily.bg/publication/39983-%D0%A1%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%9C%D0%B0%D0%B9%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B0/
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Математик, има едно много яко видео, което ясно показва, че се стреля от хотела в гърбовете на хората. Хотелът е в ръцете на майданците тогава. Мисля, че сме го пускали тук. Още повече, не забравяй високопоставените ЕУ политици, според които снайперистите са наети от майданци. Не забравяй и че хунтата отказа да разследва или аз поне не съм чул да има разследване и някакви разултати.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Идва да покаже, че зверства са вършени не само от бандеровците, а и от другите (руснаците). И то другите (руснаците) са ги вършили 100 пъти по-големи и даже не само против другите националности, ами и против собствения си народ.


Щото ти казваш - тези са вършели безобразия преди 70 години и сега гледайте кви ги вършат.

Аз ти казвам - онези са вършели 100 пъти по-големи безобразия и то не преди 70 години, ми последните 100 години и от по-рано даже, та до ден днешен.


Така че не изключвай и онези от списъка със заподозрените дето вършат безобразия.

Е тогава да включим и американците само те са избили в пъти повече хора от Сталин и Хитлер взети заедно.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна, не ми се води тоя спор. ?

Ами не го води тогава. Аз просто ти обясних тяхната гледна точка, а не че искам да променям твоята или да споря с теб. Още повече, че аз може и да съм роден в Москва, но родата ми тръгва от Запорожието (брак между шляхтич и запорожка, нещо като Тарас Булба наопаки) И са бягали от там (правнуците им, не те), защото след болшевишката революция ги набедили за кулаци, затова са тръгнали нагоре по Волга към Саратов и после към Москва.

Но моята гледна точка за Великата Отечествена война е като тяхната, а не като твоята. И аз просто ти я обясних, защото се чудеше що се говори за фашизъм. Но нито се старая да те убеждавам какво трябва да празнуваш, нито дори има някакво значение. Всеки си има своята родова памет и постъпва спрямо нея.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Математик, има едно много яко видео, което ясно показва, че се стреля от хотела в гърбовете на хората. Хотелът е в ръцете на майданците тогава. Мисля, че сме го пускали тук. Още повече, не забравяй високопоставените ЕУ политици, според които снайперистите са наети от майданци. Не забравяй и че хунтата отказа да разследва или аз поне не съм чул да има разследване и някакви разултати.

Има официално разследване и то завърши. Лепнаха го на Янукович както може да се сетиш и службата им за сигурност. Даже според официалните власти (на хунтата) се знаят точно кой е стрелял и по чия заповед.

Дали е така не мога да ти кажа.


А иначе в "оня" разговор между официалните лица на ЕС се изказва подозрение, че някои от лидерите на майданци наемат снайперисти и нищо повече. Т.е. в разговора коментират квото ние коментираме по форумите - но без доказателства.
 

Горе