Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

leonssss

Well-Known Member
1. Трябва наистина да имате задължения към фирмата, посочена в документа от съда (примерно мобилния оператор).
2.Тези задължения трябва да са прехвърлени „на хартия“ – да има официален документ за цесия, в който пише колко пари дължите, за кои периоди и че кредиторът се отказва от тях и ги дава на фирмата, която Ви съди, примерно СГ Груп.
3.Този кредитор, на който Вие дължите парите, трябва да Ви е уведомил писмено, че от този момент нататаък Вие дължите пари не на него (на мобилния оператор), а на фирмата, която Ви съди (СГ Груп).
4.Вземането трябва да не е погасено по давност (ако са изтекли 3 години от датата, на която е трябвало да платите на мобилния оператор месечната си сметка, вземанията Ви се погасени по давност, което пък означава, че тези пари не могат да Ви бъдат събирани принудително по съдебен ред)



Ако само една от горните точки не е налице, Вие не дължите пари на СГ Груп

адвокат Станислав Станев
цялата статия
 
Последно редактирано:
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Имам приятел който си има проблем с тях. Надявам се инфото да помогне.
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Имам приятел който си има проблем с тях. Надявам се инфото да помогне.

дори и да дължи пари няма ли цесията

3.Този кредитор, на който Вие дължите парите, трябва да Ви е уведомил писмено, че от този момент нататаък Вие дължите пари не на него (на мобилния оператор), а на фирмата, която Ви съди (СГ Груп).

нищо не могат да му вземат!
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Тези са ми толкова нелепи, че няма на къде.
Преди 5 години прекратих договор с БТК и ми пляснаха неустойки поради дистанционно преподписан договор. Скъсах си нервите, защото има условия, които не са спазени за да е изпълнена процедурата за дистанционно преподписан договор. 2 години и нещо по-късно няква ми звъня от СГ груп да ми обясни как небето ще се разтвори над мен, дори взе да ми вика. А аз много не обичам в 9 сутрин да ми вика някаква, та ми се наложи да и кажа, че разговора се записва и много скоро ще се видим пред кол центъра им в Пловдив. Аз самият останах учуден, че толкова бързо се стресна.
3 години тишина и преди 2 седмици пак се активизираха. Интересното, че на глобулски номер, които не се ползва, не се знае, т.е. докопали са го като информация от служител на Глобул с достъп до системата. И понеже се обадих аз, а длъжника е жена си поговорихме малко с някъв дали аз му звуча достатъчно нежно, взех име с час и дата на разговора ни и съм го предупредил, че ако това минава пред други, то аз не съм други и знам колко те не трябва и няма как да имат глобулският номер. Дори повече - знам как да им уредя да изпишат по 2 кофи мастило само по темата от къде, кой и защо са го взели. И не на последно място - да се свържат с адвоката ми и да се уточнят по темата давност. От тогава не са се обаждали повече.
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Някоя нова служителка е била, не вярвам в една голяма фирма за вземания да се стреснат от няколко заплахи, че на тях това име работата?
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

като немат основание да вземат ще се стреснат
Скоро даваха в "Съдът влиза" как от една дама искали пари ,който тя преди 9 години издължила и си имала бележки.Дори съда ги осъди на 5 хиляди лева за уронване престижа на дамата .А тя епреподавателка в даскало.Политиците ги въведоха тезюи има си съдилища за некоректни длъжници.В този ред на мисли се сещам за една тема която требе да се пусне!
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Тия от СГ Груп са много нагли, но ако не си платите доброволно, няма как да ви вземат парите. Дори омбудсмана се произнесе по случая и според него, подобно събиране е незаконно, защото ВИЕ трябва да знаете, че оператора ви прехвърля задължението и да сте съгласни с това, а реално никой не пита клиента. Събирачите обаче се правят на смели и заплашват по телефона, като хората им се връзват и си плащат... мога само да каже ехххх, България :cry:

Браво на Леонсио, една полезна тема да пусне :D
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Браво на Леонсио, една полезна тема да пусне :D

ех взех че се изчервих
в този ред на мисли значи темата за вероятността да ти пусне на първа среща дамата е безпшолезна така ли?:p
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Ами да, безполезна е :) ако е в друг форум може да има голям интерес, но тук не :)
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

ех взех че се изчервих
в този ред на мисли значи темата за вероятността да ти пусне на първа среща дамата е безпшолезна така ли?:p


Дама и "пускане" са две взаимоизключващи се думи :) , а особенно в комбинация с първа среща :)

Явно говориш за муцките които си ги хайдакаме след няколко часа в бара, те не са точно дами.
Но да благодарим на еволюцията че ги има и не ни се налага да ставаме джихадисти, за да боцнем някое извънбрачно дупе.
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Скоро на тези от сг ще им пусна малко повече трафик на сайта базиран на JOOMLA
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Имах задължения към глобул, ТИМ се свърза с мен и искам не искам си изплатих задълженията.
Кокошкарски истории да идват да ме притесняват за едни 100 и нещо лв. не си заслужава.
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Има задължения и задължения. В твоя случай може да е било така, но за моя не е. Не защото е моя, а защото знам какво е нужно да стане за да е валидно преподписването. А то не е било по правилния начин. Има си процедури, Общи условия и тн, които преди ако ги обърках или мой служител сгреши - носим си последствията. В случая не е моя работа да обучавам персонала на Виваком на собствените им процедури и изисквания. Това, че поредният псевдо мениджър е изревал "Юруууууш на маслините! Жъни бабички по телефона!" си е негов дерт.
Айде и ние да имаме бонбонки Тик-Так и да знаем как се гонят таргети...
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

В случая не е моя работа да обучавам персонала на Виваком на собствените им процедури и изисквания.

вивател са мошеници от всякъде и не си обучават персонала!
Питам една моа ли от мтел номер,който е на договор да мина на вива предплатена , не неможело
Обайдам се на опер питам го ,а тя горката ми казва няма никакъв проблем всики комбинаций са разрешени
изобще никави ги нема тез от вивата:)
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Казват ти така, щот нямат далавера от това. Виж ако кажеш искам 2-годишен договор на 50 лв. такса ще видиш как всичко може :lol: въпрос на интереси е. Отиди в оператора и кажи искам да правя смяна на собственост да видиш как всички ще се мръщят и ще те отсвирят :p
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Казват ти така, щот нямат далавера от това. Виж ако кажеш искам 2-годишен договор на 50 лв. такса ще видиш как всичко може :lol: въпрос на интереси е. Отиди в оператора и кажи искам да правя смяна на собственост да видиш как всички ще се мръщят и ще те отсвирят :p

ок мерси

ами аз избегах от вивата оти бех на договор и не беха коректни
не че мтел са коректни
но нямам време да се занимавам с тех
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Аз па да ти кажа, че всички са еднакви, щот едни и същи шефове се въртят в 3-е оператора. От Глобул в Мтел, от там пък във Виваков и имам чувството, че всички са на 1 човек :)
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Интересни хора сте :)
аз имам сметка за месеца 1,51 лева и въобще не ме интересува дали са ме излъгали с някоя и друга жълтица:)


2fast4you ти как разбра че тим са се свързали с теб? представиха ли ти се намекнаха ли ти?
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

Аз съм работил за мобилен оператор, няма да казвам кой, за да не му правя реклама, но мога да ви кажа, че е нямало излъган клиент. Лично съм проверявал много фактури на такива, които твърдят че са измамени и винаги накрая се сещат, че реално са говорили или ползвали дадена услуга. Наистина съм бил свидетел на някой грешки от страна на оператора, но пък веднага ги оправят и компенсират клиента. Иначе всички са си мошеници, щот като влезеш в офиса, продавач-консултанта вижда бонусче и гледа да ви набута каквото може :lol:
 
От: Ако дължите пари и колекторска фирма ви търсят по тилифона?

е да де заради лъжем клиентите бонусите лъжат

кажи искам да правя смяна на собственост да видиш как всички ще се мръщят и ще те отсвирят :p

какво е смяна на собсвеност
 

Горе