Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

Atis

Active Member
Да предположим, просто така, че по някакъв нестандартен, дори бих казал магически начин, имате възможност да придобиете/усвоите едно качество в рамките на секунда, какво щеше да е то? Не се ограничавайте в стандартните, може да е всичко, нищо, че звучи нереално, това е условието на темата :wink:

Но нека качеството не е от типа "да усвоявам за секунда всичко, което пожелая". :)

Темата отварям от любопитство.
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

Да върша разни неща със силата на мисълта :)
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

Само едно качество ми липсва - работливост /обратното на мързела/ , та ако така се раздава, искам от нея.

Иначе от кръга на фантастичните, искам да знам всичко което се е случвало някога...
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

Да върша разни неща със силата на мисълта :)

Ти па какво каза :D. Всички неща които си извършил от момента на раждането си до сега са със силата на мисълта. То това всъщност е очевидно, но е трудно да се осъзнае в пълната си сила. Повечето неща се извършват чрез; първо мисъл, второ действие. Което дефакто си е със силата на мисълта. Но някои неща си стават само чрез мисъл, но идват със забавяне, тогава само си казваме абе това аз ли го направих? Съвпадение ли е? Късмет ли е? и тн. Не казай само че няма неща, които само си искал и си мислил за тях и са станали без да си предприемал действие.
Има хора, които са доста по-добри в това от другите, чрез осъзнаване, упражнения и научкване на методи които си работят само за тях си, защото по тези въпроси няма 100% истинска литература, която да не е омешана с глупости.

А между другото представете си какъв хаос и ужас ще стане в света ако всички хора, имат способността да материализират мислите си моментално с пълна сила. Всичко което си представите да се появява веднага и така за всички хора. Това е моята представа за Ада, защото според мен е невъзможно човек да си контолира мислите на 100%. Може да си мислиш само за хубави неща, но в един момент ще ти дойде мисъл че не трябва да си мислиш за лоши неща и вземеш, че без да искаш си представиш падащ метеорит например и избиеш цял град :)

Моето желание е да мога да чета мислите на хората и автоматично да разбирам всички езици. Това ми гарантира пълна доминация на заобикалящата ми среда + неудрържим възход в социалната иерархия.
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

Не философствай, знаеш какво имам предвид. Примерно да накарам някой да млъкне, като го погледна :D Не че сега не се случва, ама искам да е когато си пожелая. Това би било чудно умение.
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

Не философствай, знаеш какво имам предвид. Примерно да накарам някой да млъкне, като го погледна :D Не че сега не се случва, ама искам да е когато си пожелая. Това би било чудно умение.

Да, жена ми определено притежава това умение:D
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

да съм невидим и да ограбя всички банки :D като в оня филм
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

Да погледна 200 години в бъдещето, макар и за ден, но темата май се отнася за настоющъто:)
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

ако може аз да сера злато ма не на кюлчета щото много ще боли ами на зрънча такова - мислех да сера петрол ама то такова мазно цапащо пък и ще мириша на икарус и са откаах
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

Искам да съм супер пробивен.
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

Да се гмуркам на 20-30 метра без бутилка :)
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

Да върша разни неща със силата на мисълта :)

Има хора с това качество - тези занимаващи се с наука.
Но пък трябва да искаш и акъл...че без него не става :(
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

Да мога да се телепортирам.Кеф ти Дубай кеф ти Ново Паничарево :D :D
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

Точно в момента - да мога да рисувам на комп, и да имам ошлайфан артистичен стил.
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

Да имам капацитета, да открия лекарство против рак-Спин-атипична пневмония- и въобще някакво комплексно и универсално, което да помага на хората от гладуващите, да ги нахранва до измъчващите се и ранените да ги лекува :)
 
От: Ако можехте да придобиете даром 1 ново качество/дейност/талант..

като се има в предвид, че е само за секунда, може би да видя бъдещето си, какво ми е "предначертала" съдбата ^^
 

Горе