Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежедневен живот?

radev

Well-Known Member
Вчера пуснах анкета „За какво ползвате Интернет в своя ежедневен живот?” Днес е време за резултати.

Написах някои анализи, коментари и идеи, които си струва да прочетете:

http://www.antonradev.com/analiz-rezultati-anketa-internet.html



Поздрави! :)
 
От: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежедневен жи

Единственото, което ме учудва, е че много малко хора са гласували за "Да слушам Gangnam Style".
new-hit-gangnam-style05.jpg
 
Re: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежедневен жи

Радев, мерси много за инфото, доста е полезно. А тези с тази тъпотия ме радват най-много. Гангман стайл, няма такова извращение. :)
 
От: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежедневен жи

Интересни данни. Предполагам щяха да бъдат още по-точни ако нямаше право за добавяне на отговори. Може да пробваме същата анкета след няколко месеца да видим дали ще има промяна :)
 
От: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежедневен жи

Тъй като тук е място за обсъждане на онлайн неща (каквото и да значи това), ще си позволя един коментар не по темата.
Винаги ме е дразнело нещо, напълнено една трета с въздух. Имам в предвид не съдържанието, а как изглежда - два реда текст и един празен ред.
Предполагам, това се получава от темата на сайта, но мен като читател никак не ме изпълва с удоволствие, че се задвижва с гордост от Уърдпрес.
По темата - поздрави за стореното и успех.
 
От: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежедневен жи

При залепени опции за отговори, всъщност резултатите излизат много по-неточни. Динамиката, която Фейсбук са направили с възможността за добавяне на допълнителни отговори е революционно решение. Наблюдаваме как потребителите добавят нов отговор и други след тях предпочитат да изберат него като максимално точен за тях.
Колкото повече фрагмантирани отговори от потребителите, толкова по-богата база за анализи и изводи. Аз съм изключителен любител на множеството информация и подходите на групирането.

Blinki, Да си призная, Гангман стайл за пръв път чух и нямам никаква идея е :)

Поздрави на всчки!
 
От: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежедневен жи

Радев, ти направо написа нови правила на статистическите проучвания. Що за глупости бръщолевиш, ами ако 200 човека бяха написали различни отговори, как по-точно щеше да ги анализираш? Нали ти трябва да насочиш анкетираните към конкретни неща, които те интересуват, а не те да ти пишат глупости от сорта на "чопля си носа" и "слушам корейски поп изпълнители".
 
Re: От: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежедневе

При залепени опции за отговори, всъщност резултатите излизат много по-неточни. Динамиката, която Фейсбук са направили с възможността за добавяне на допълнителни отговори е революционно решение. Наблюдаваме как потребителите добавят нов отговор и други след тях предпочитат да изберат него като максимално точен за тях.
Колкото повече фрагмантирани отговори от потребителите, толкова по-богата база за анализи и изводи. Аз съм изключителен любител на множеството информация и подходите на групирането.

Blinki, Да си призная, Гангман стайл за пръв път чух и нямам никаква идея е :)

Поздрави на всчки!
За този стил разбрах от един приятел. Направо ми идваше да скоча от колата, като ми го пусна.

П.П: Сори, за офтопика. :)
 
От: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежедневен жи

Е какво пречи за интригуващите го изводи, отговорите да бъдат съвсем различни от начертаните. Подхода е интерес и дори подходящо алтернативен.
Всъщност, със собствени отговори на база "тема с насоченост", може да получи по-добри резултати.
 
От: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежедневен жи

Пречи това, че след това резултатите трудно могат да бъдат анализирани и цялото упражнение губи смисъл.
 
От: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежедневен жи

Ако е суха статистика - да. Обаче всеки знае, че от суха статистика файдата от ползата буквално е никаква.
 
От: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежедневен жи

Всъщност това не беше статистическо проучване, а научно наблюдение на потребителско поведение и степен на осъзнаване.
За тези, които са чели статията всъщност, може би им е станало ясно. Все тая :)

Един ден ще напиша вереоятно и нови правила за това, но има време :)

Поздрави!
 
Re: От: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежедневе

[video=youtube;TTqpEJh03fI]http://www.youtube.com/watch?v=TTqpEJh03fI[/video]

иначе японците са извратени някой гледал ли е да участваш в японска телевизионна игра :) да види какви са им тв шоутата


виж те му концерта пълно е с народ

а който харесва азиатки

[video=youtube;kpZhZAr1cQU]http://www.youtube.com/watch?v=kpZhZAr1cQU&feature=fvst[/video]

добре тролнах и аз :) и да добавя едно такова момиче онзиден по фейсбук като взе да пише че била дебела направо ми идваше да я заведа да види какво става в бг :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: От: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя ежед

[video=youtube;TTqpEJh03fI]http://www.youtube.com/watch?v=TTqpEJh03fI[/video]

иначе японците са извратени някой гледал ли е да участваш в японска телевизионна игра :) да види какви са им тв шоутата
Японците може да са "извратени", обаче ние като не сме затова сме бедни :D. Пък дали корееца или японеца е по извратен - трябва да се пусне една анкета :D.
 
Re: От: Re: От: Анализ на резултатите от анкетата „За какво ползвате Интернет в своя

Японците може да са "извратени", обаче ние като не сме затова сме бедни :D. Пък дали корееца или японеца е по извратен - трябва да се пусне една анкета :D.

Аз в добрия смисъл го казах :)

иначе това е една от популярните им шоута

[video=youtube;0o-D0Uw8WPo]http://www.youtube.com/watch?v=0o-D0Uw8WPo[/video]


[video=youtube;nWPHm2NLTug]http://www.youtube.com/watch?v=nWPHm2NLTug[/video]
 

Горе