Англоезичен сайт и неговия домейн и хост.

Здравейте,
искам да попитам дали има някакъв проблем да си направя сайт на моя си хост от суперхостинг (както и домейна е там) , който е насочен за англоговорящите и не е за българския пазар.

Благодаря на всеки споделил впечатления дали това е от голямо значение, и ако е , то колко е голямо то.
 
Като човек често сблъскващ се с този въпрос ще ти кажа, че няма, защото реално си таргетираш чрез GWT маркета, който искаш. Но излизат няколко други въпроси - каква е риспонс реакцията на техните сървъри спрямо местоположението на потребителя, все пак това е важно. И ху ис информацията, която показва (не само на ровещите се, но и на Г), че си на бг сървър.Като цяло последното ще бъде може би не толкова приоритетно, имайки предвид зададеното в GWT, но би било по-добре да са уеднаквени.
 
Тъй като дочух че на маркетинга на суперите много му знае устата (да се оптиват да се натискат да са генерални спонсори на събития с условие да се изгонят другите хостинги въпреки че присъстваме от години и наши хора са допринесли много за събитието ) е време и на мен да ми знае много устата....

НЕ Е добре понеже нямат ддос защита и когато някой ддосва даден сървър те като защита спират трафика от чужбина ... на останалите сайтове 90% от трафика им ще си е ок понеже от България, само някой 10% ще имат проблеми но в случая с англоезичен сайт няма да работи с часове за над 90% от посетителите си...
 
Здравейте,
искам да попитам дали има някакъв проблем да си направя сайт на моя си хост от суперхостинг (както и домейна е там) , който е насочен за англоговорящите и не е за българския пазар.

Благодаря на всеки споделил впечатления дали това е от голямо значение, и ако е , то колко е голямо то.

Ти одил ли си на състезание с куц код? Ако успееш да си отговориш, ще знаеш какво да правиш. ;)

Този акаунт там си го дръж за някой изпръхнал сайт, а за на вън си вземи нещо по-подходящо. Там само това чака конкуренцията - да се набута няко нов с недъзи... :)
 
От: Англоезичен сайт и неговия домейн и хост.

Явно и домейна и хоста ще трябва да са от другаде тогава :) .. някакви препоръки за качествен хостинг ?
 
От: Англоезичен сайт и неговия домейн и хост.

Е това със кофата:
- Amazon EC2, RackSpace, Linode
- Digital Ocean, Vultr

Обаче щом питаш навярно няма да можеш да си ги настроиш... затова вземи
CooliceHost
където всичко е настроено и нагласено точно по мярка.
 
Re: От: Англоезичен сайт и неговия домейн и хост.

Е това със кофата:
- Amazon EC2, RackSpace, Linode
- Digital Ocean, Vultr

Обаче щом питаш навярно няма да можеш да си ги настроиш... затова вземи
CooliceHost
където всичко е настроено и нагласено точно по мярка.

Съгласен с мнението на @mobilio. Кой пазар целиш? Европа? САЩ? Великобритания. И аз мисля, че CooliceHost ще е добро решение. Успехи и не развивай чуждестранни проекти на бг сървъри, не изглежда добре като цяло. Може сам да прецениш защо.
 
От: Re: От: Англоезичен сайт и неговия домейн и хост.

Съгласен с мнението на @mobilio. Кой пазар целиш? Европа? САЩ? Великобритания. И аз мисля, че CooliceHost ще е добро решение. Успехи и не развивай чуждестранни проекти на бг сървъри, не изглежда добре като цяло. Може сам да прецениш защо.

Все още разучавам как седят нещата като цяло в тая ниша. Знам че абсолютно навсякъде има пазар за нея, но конкуренцията е повече от убийствена. Именно заради това разглеждам и проучвам къде има по-голяма вероятност да пробия за малко трафик.

П.С. Аз не съм алчен и на 1к трафик на ден ще съм доволен :)
 
Re: От: Re: От: Англоезичен сайт и неговия домейн и хост.

Все още разучавам как седят нещата като цяло в тая ниша. Знам че абсолютно навсякъде има пазар за нея, но конкуренцията е повече от убийствена. Именно заради това разглеждам и проучвам къде има по-голяма вероятност да пробия за малко трафик.

П.С. Аз не съм алчен и на 1к трафик на ден ще съм доволен :)
Да. Колкото по изчистени неща имаш, толкова е по-голям шанса с минимални действия да постгнеш този трафик. Няма да е лесно, но няма и да е като да се бориш с вятърните мелници. За това е важно няколко параметри да са ти много добре оптимизирани и константни като са нагласени добре - скороста, бързата връзка от локал пазара, улекотени дизайни и функционалности, което се отнася за вече споменатата скорост. Много хора имат сайтове в трудни ниши, но не им е зле, дори да откраднат 5-10% от трафика, дори и 1%. То това му е симпатичното на големите ниши, малкото не е никак малко в големите ниши. Да, имаш силна конкуренция, но това не трябва да те стряска. Дори на те мотивира повече.
 

Горе