Анкета - Коя бира предпочитате 2022

Коя бира ви е любима?


  • Общо гласове
    28

ReminD

Well-Known Member
Дайте да видим какво ще се пие това лято - Хайнекен / Туборг са ми фаворити. Най-гадната бира, която като че е спиртована, е Загорка - недай си боже да е и от гумена бутилка - едва се пие - изобщо не ми понася.

"Ариана Лятно" изкараха сега за лятото - вземах 1 каса - не е лоша - светла / свежа - 330мл бутилката - Май това ще се пие + Хайнекен или Туборг това лято. Имаше и една Ретро , ама май я смениха със "Младо" - пак малки бутилчици - и това не е лошо ама трябва да се вземат с касите и да отваряш постоянно, с тея малки количества.

Избягвам гумени бутилки от 2 литра, но ако трябва - май Пиринското е най-добре откъм вкус - или съм му свикнал.

http://www.birichka.de - в тоя сайт са пивоварните и ако нещо съм пропуснал.
 
Последно редактирано:
Правя и възможност да се гласува с до 2 отговора, като се има предвид, че кръчми/ заведения - не работят с всички и често поръчваме алтернатива на любимото.
 
Супер темичка. Аз като един пияч на бира си гласувах за две от споменатите, но имам още някои да допълня, които много харесвам и като видя си купувам задължително: Старобърно, Козел, Будвайзер, любимата ми Берндард, чат пат Загорка Ретро. Всичко друго не ми е по-вкуса грам. Не знам защо, все са бири, но като опитам Каменица и ми събират очите на носа, да не говорим за гадничкия вкус на Арианата. Ама това е мое лично мнение.

Има още няколко теми:


 
@Blinky с тея марки - няма как да не ти харесала Корона - много яка биричка, само не ме кефеше цената и не съм пил отдавна - сега сигурно ще е 6 лева минимум 350мл
 
Реално българските бири са пълни тини. Дори не знам кой ги пие, че чак в захлас....Пиринско, Болярка, Ариана, Загорка, пълни тини са си. А тия комерси като Туборг и Хайникен са поредния дискотечен бъркоч, който може ти убие вечерта в някоя дискотека. Пълни разредени пикни.

И така и така сме почнали, ако ми се допие бира, и имам алтернатива, гледам да си взема от някой магазин нещо вносно. Да, няма да е под левче, но аз бира пия само за кеф, а какъв точно кеф ще си направя с Ариана, която е дъното на дъното, че и ония двама палячи голям реклама му врътнаха. Идеалнате реклама, описваща двама бавни как танцуват с тиняка на пазара.
 
Последно редактирано:
@Blinky с тея марки - няма как да не ти харесала Корона - много яка биричка, само не ме кефеше цената и не съм пил отдавна - сега сигурно ще е 6 лева минимум 350мл
Пил съм я. Малко ми е парфюмирана. Аз харесвам този горчив чешки вкус много. Каквото и да си харесам като бира, гледам, че това е горе-долу еднаквото като ги сравня. Ако говориш за онази дето се пие с лайма, още е около 3 и никой не я купува заради името й. :)

Наскоро един приятел ме накара да си поръчам две, да ги пробвам и не ми харесаха храм. Едната беше с някакъв опушен дъх, май се казваше Ефе. А другата Шоферкофер, нещо тотално ми разби представите за бира. :)

Но не съм спирал да експериментирам. За това ми се ходи в Халбите, и честно казано се чудех дали да не организираме нещо на форума там. :)
 
Предпочитанията са ми жива бира, наливна бира, стъкло без нормалното Пиринско, вода :D пвц/кен не се пият поне според мен. Откак не пуша и Каменицата ми харесва м-у другото.
 
Предпочитанията са ми жива бира, наливна бира, стъкло без нормалното Пиринско, вода :D пвц/кен не се пият поне според мен. Откак не пуша и Каменицата ми харесва м-у другото.
Да, и аз забравих да спомена, че от въпросните горе, изключвам Бернард, много си търся наливна. За съжаление още наливен Бернард не съм попадал никъде. Ако някой някъде е засичал, да каже. :) И след това задължително стъкло, рядко кенчета, но каквото и да се взима, избягва се PVC-то задължително. Дори не знам какви мозъци са решили, че това е добра идея за съхраняване на бира. В този ред на мисли въобще не знам къде да си намеря каса? Ходя с една торба и дрънкам на стъкло. Да, предимно Старопрамен и Старобърно. Тези шишета вървят, такива като Бернард, Козел, Корона и по-извратени са си шишета за твоя сметка. :)
 
crop;webp=auto;jpeg_quality=60.jpg


crop;webp=auto;jpeg_quality=60.jpg

:rolleyes:
 
Аз освен бира друг алкохол не пия. Бира обаче пия много и в тоя смисъл ми е добре колкото по-лека и "разредена" е, че не обичам да не съм на център. Затова ми харесва Бургаско. Но през ден се глезя и с по един Гинес.
 
Аз освен бира друг алкохол не пия. Бира обаче пия много и в тоя смисъл ми е добре колкото по-лека и "разредена" е, че не обичам да не съм на център. Затова ми харесва Бургаско. Но през ден се глезя и с по един Гинес.
Хахаха, доста добре ме описа. И аз не пия почти нищо друго, може би от време на време Джак ми се допийва, ако седнем малко на сериозно пиене. И тук там се лигавя с някакви летни неща - Блъдимери, мента със Спрайт, джин с Тоник, но основно бира - Старопрамен и Старобърно, и ако искам като теб да се полигавя си взимам Бернард обаче. :)
 
Как ви се пие бира на жегата. Бяло винце с лед :)
Иначе съм фен на вайса. Като ида в Германия удрям по някой мас.

Тази много я уважавам, но не се намира редовно по нашите магазини.
1654182331471.png
 
Последно редактирано:

Горе