Атентата срещу Гешев. Не искате да живеете в такава Държава

Брачед, миналия месец колко данъци плати. Ще говори който плаща данъци, който потдържа държавата.
Я сега да направим един анализ на глупостите които си написал! Викаш данъци ... ВСЕКИ КОЙТО ПАЗАРУВА В МАГАЗИНА , ВСЕКИ КОЙТО ЗАРЕЖДА ГОРИВА НА БЕНЗИНОСТАНЦИЯТА, ВСЕКИ КОЙТО ХАРЧИ ПАРИ ПО МАГАЗИНИТЕ Е ЧОВЕК КОЙТО ДОПРИНАСЯ И Е УЧАСТНИК В ПЛАЩАНЕТО НА ДАНЪЦИ ДАЛИ ОТ СЕБЕ СИ ДАЛИ ЧРЕЗ ПОКУПКАТА НА СТОКИ КОИТО ФИРМИТЕ ПРОДАВАЩИ СТОКАТА СИ ПЛАЩАТ ДАНЪК! Изключително просто изказване от твоя страна защото не разбораш как работи икономиката в една държава !
 
Я сега да направим един анализ на глупостите които си написал! Викаш данъци ... ВСЕКИ КОЙТО ПАЗАРУВА В МАГАЗИНА , ВСЕКИ КОЙТО ЗАРЕЖДА ГОРИВА НА БЕНЗИНОСТАНЦИЯТА, ВСЕКИ КОЙТО ХАРЧИ ПАРИ ПО МАГАЗИНИТЕ Е ЧОВЕК КОЙТО ДОПРИНАСЯ И Е УЧАСТНИК В ПЛАЩАНЕТО НА ДАНЪЦИ ДАЛИ ОТ СЕБЕ СИ ДАЛИ ЧРЕЗ ПОКУПКАТА НА СТОКИ КОИТО ФИРМИТЕ ПРОДАВАЩИ СТОКАТА СИ ПЛАЩАТ ДАНЪК! Изключително просто изказване от твоя страна защото не разбораш как работи икономиката в една държава !
Те и това също не разбират.
Колко данъци съм бил платил, ами много повече отколкото съм ползвал нещо от тази държава. Тази държава в която т.нар. левица въведе плоския данък, а такъв няма дори в САЩ.

Колко пари прибират за здравни осигуровки, даже не знам, но не са малко, вероятно нещо от сорта на 200 милиона годишно. Да кажем, че 4 милиона плащат здравни осигуровки. Е, наскоро една жена се оплаква, че половин година я въртят и не и пускат ЯМР по здравна пътека, защото било скъпо, Касата трябвало да одобри и какви ли не глупости. А през това време е стигнала до операция и накрая едва ли не паднала на колене и се смилили...

Постоянно дрънкат за дискриминация по пол, възраст и т.н. Ние имаме дискриминационни закони, дори противоречащи на Конституцията, особено такива дискриминиращи възрастта, които са приети СЛЕД всичките тези масови кампании и бърборене против дискриминацията.

Не се ли оправят законите, нищо няма да се оправи. Твърдо съм привърженик на законови реформи, обаче кой ще ги направи, та те нямат капацитет? Ние дори говорим за тях като ТЕ, ДРУГИТЕ, започва да прилича на хорър. Онези в Парламента. Те, онези, другите. @nandibandi как е, натискаш ли бутона? ;)

Не знам дали им хрумва, че онзи със 50 000 приходи плащат данък доход 10% също. При диференциран данък може да не плащат и толкова. И онзи с 5 милиарда приход плаща 10 процента. А тук, както каза @pepo_999 се прескачат милионери, може да има и някой друг милиардер. /настроение - иронично/ ...

"Нашата" държава пълни хазната от бедните и малките. Нали така?

П. с. И при това положение е ...нормално @Krumov да мие чинии е Англия (не знам какво прави) но каквото и да прави явно там му е по-добре. Пак ви казвам и не е измислица, минимум 20 мои лични познати, някои приятели, част от тях вече бивши тъй като като не поддържаш реална връзка дълго време.. така - нито един, повтарям нито един не се върна, а тези които си идваха за малко си разредиха още повече връщанията, които и без това им бяха за по няколко дни. Единия замина за Чикаго директно след като завърши училище и не си е идвал нито веднъж, за повече от 15 години, може и да са 18 нито веднъж. Но има и други много по наблизо, и някои от тях също не са се прибирали с години.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Vbb
Откак се помня се говори за реформи, а вече не съм първа младост. Ако с приказки за реформи се оправяха нещата, и най-развитите извънземни щяха да ни завиждат. Но да се приказва е едно, а да се направи е съвсем друго. На политиците знаем кое им се отдава. Така че въпросът не е какви реформи трябва да се направят, а как ще се направят. На който въпрос дори имам отговор. Политиците ще продължават да бъдат същите паразити, от тях положителни неща няма причина да се очакват. Развитието ще се случва въпреки паразитите, само че бавно и полека, от самите хора, заради технологичното, информационното и всякакъв друг вид натурално развитие. Както се е случвало и досега.
Не съм съгласен. Много е важно какви.
 
За какво точно разчиташ на държавата и властите? Какво конкретно са направили за теб и семейството ти? Нещо подобри ли се откакто каскета замени цацата, някого осъдиха ли, някой закон промениха ли, заработи ли правосъдието?
Разчитам да има някакъв ред и законност. Държавата ми дава сигурност и свобода.

90-те години бях тинейджър и помня добре мутренските времена. Рекет, убийства, побои, изнасилвания, хиперинфлация... България беше на ръба на гражданска война. Но Държавата лека- полека си върна властта. И макар бавно вървим в правилна посокаа.
Дори и корумпирана, слаба, зле работеща, недемократична Държавата ни създава закони според, които живее обществото, следи да се спазват законите и наказва тези, които ги нарушават.

По този начин всеки, който иска да живее по правилата има рамка, която ако спазва може да има що годе нормален живот.
Просто искаме Гешев в затвора. Не го искаме гърмян от пиратки. Да вземе и предното корумпе - Цацката. Боко и Пеевски, заедно д Доган да мият килиите и още няколко изрода също да им правят компания. А Копейката да ходи от време на време да потушава физиологическите им нужди. Това ще е един съвършен свят. Гледаме често как някакъв някъде превърта шайбата, хваща едно полу-автоматично оръжие и "раздава правосъдие"....и всеки път ми става тъпо как това никога не се случва в нашия парламент.
Ами вкарайте ги в затвора - Гешев, Боко, Пеев и Доган. И дайте на Копейката, Асен и Слави Тр. Да търкат кенефите. Дайте на Цацата на Кирчо и н царя да белят лук и картофи в столовата. На Корнелия, Станишев, Костов, Софиянски - също намерете работа.
Затвора - подобно на парламента е част от държавата и властите.

Не омаловажавайте обаче с тъпи мемета случая.

А това с автомата вече се е случвало за справка виж - Атентатът в църквата „Света Неделя.
 
Разчитам да има някакъв ред и законност. Държавата ми дава сигурност и свобода.

90-те години бях тинейджър и помня добре мутренските времена. Рекет, убийства, побои, изнасилвания, хиперинфлация... България беше на ръба на гражданска война. Но Държавата лека- полека си върна властта. И макар бавно вървим в правилна посокаа.
Дори и корумпирана, слаба, зле работеща, недемократична Държавата ни създава закони според, които живее обществото, следи да се спазват законите и наказва тези, които ги нарушават.

По този начин всеки, който иска да живее по правилата има рамка, която ако спазва може да има що годе нормален живот.

Ами вкарайте ги в затвора - Гешев, Боко, Пеев и Доган. И дайте на Копейката, Асен и Слави Тр. Да търкат кенефите. Дайте на Цацата на Кирчо и н царя да белят лук и картофи в столовата. На Корнелия, Станишев, Костов, Софиянски - също намерете работа.
Затвора - подобно на парламента е част от държавата и властите.

Не омаловажавайте обаче с тъпи мемета случая.

А това с автомата вече се е случвало за справка виж - Атентатът в църквата „Света Неделя.
точно , че 90-те години си бил тийнейджър и не си разбирал колко добре се живее в смутни времена. Тогва беше времето когато излезеш на улицата и далаверата вървеше с пълна сила и това да се прибереш у вас без пари беше немислимо! Честно казано предпочитам тогавашните ЗЛАТНИ времена! Сега всеки е станал доносник, лигльо и се оплаква от най дребното! Полицията стана най голямата мафия ! Не вярваш? Нищо незнаеш за живота!
 
Дори и корумпирана, слаба, зле работеща, недемократична Държавата ни създава закони според, които живее обществото, следи да се спазват законите и наказва тези, които ги нарушават.

По този начин всеки, който иска да живее по правилата има рамка, която ако спазва може да има що годе нормален живот.
Рамката е сгрешена, законите са сгрешени. С цялото ми уважение към теб като дизайнер, чиито работи харесвам, ти казваш, че трябва да живеем в сгрешена рамка?
 
90-те години бях тинейджър
Ние сме долу-горе набори.
Виж какво пише тук:
Чл. 3. (1) Право да кандидатстват за получаване на кредит по този закон имат студенти и докторанти - български граждани, граждани на друга държава - членка на Европейския съюз, на друга държава от Европейското икономическо пространство или на Конфедерация Швейцария, които към момента на подаване на искането за сключване на договор за кредит отговарят едновременно на следните изисквания:
1. не са навършили 35 години
Това дискриминция ли е, или не?
 
  • Haha
Реакции: Vbb
@Vbb Много добре знам как живеехме в смутните времена. Кой и как печелеше пари. И не говоря само за за пари. Тогава се създадоха олигарсите. Унищожи се за 10 години това, което е направено от 1878 г. и премина в ръцете на няколко кръга, чиито подставени лица коментираме.

И дори и малко да знам за живота, знам че моите 3 деца няма да оцелеят и един месец в живота, който аз съм живял. Доколкото познавам и повечето съвременни консуматори и лаладжии за зелен анархичен живот - също.
Аз ще се оправя и с една тенекия газегия (видело) годишно- не ме мислете.

@deffnews
Кое точно в рамката е сгрешено?
 
Държавата ни създава закони според, които живее обществото, следи да се спазват законите и наказва тези, които ги нарушават.
Това не го вярваш наистина, нали? Знаеш ли колко убийци са на свобода? В България ограничителната заповед срещу насилник е с пожелателен статут, докато в правовите държави, нарушаването ѝ води автоматично до затвор.

Пияни шофьори, прегазили деца на пешеходна пътека, са с условни или символични присъди.
Когато се обадиш за нарушаване на закона за нощния шум, полицаите се правят на безсилни, ако изобщо реагират.
Закони има, но спазването им не е задължително в нашата кочинка.

Не, нямаме държава. Това, което наричаме така, поради липса на по-точно и не-нецензурно определение, е просто важна гео-стратегическа територия, която се управлява изцяло отвън, докато междувременно едни хора грабят каквото дохванат.

Не ми пука, че срещу един от многото паразити е извършен атентат, ако изобщо...
Всяко действие с политически отенък има за цел да наложи определено мнение или да отклони вниманието от нещо много по-важно, което се случва на втори план. Гледам, ти си захапал въдицата. Честито! :)
 
Аз ще се оправя и с една тенекия газегия (видело) годишно- не ме мислете.

@deffnews
Кое точно в рамката е сгрешено?
Не трябва да е така - ти ще се оправиш, защо по този начин? Ще лазиш и ще дърпаш, колкото да оцелееш? Така, излиза...
 
@nandibandi
Имаме държава. Имаме права и задължения. Не ме карай да обяснявам и това.
И за щастие повечето неща, за които пишеш са прецедент, а не правило.
Самия факт, че се възмущаваш от леките присъди е доказателство, че има закони, които регулират определени действия (добри, или лоши). Естествено има и хора, които нарушават законите.


Възможно е случая с Гешев да е пушилка с цел да се скрие нещо. И да заблуди хората. Чак пък въдица. Не си мисли, че си извън системата.
 
Не трябва да е така - ти ще се оправиш, защо по този начин? Ще лазиш и ще дърпаш, колкото да оцелееш? Така, излиза...
Само пример беше. Ако нямам право на избор.
Ако няма държава.
Ако има война.
Ако ЕС фалира. Ако САЩ фалира. Ако ...се налага. Не искам да е така :)

Затова писах, че искам да живея в държава, в която институциите са на почит. Дори от тези, които ги представляват..., и независимо от това, дали в момента в тях работят некадърници, калинки, или хора с различно от моето мнение и политически убеждения. Баси и смотаното изречени написах...
 
Само пример беше. Ако нямам право на избор.
Ако няма държава.
Ако има война.
Ако ЕС фалира. Ако САЩ фалира. Ако ...се налага. Не искам да е така :)

Затова писах, че искам да живея в държава, в която институциите са на почит. Дори от тези, които ги представляват..., и независимо от това, дали в момента в тях работят некадърници, калинки, или хора с различно от моето мнение и политически убеждения. Баси и смотаното изречени написах...
Чл. 4.
(1) Република България е правова държава. Тя се управлява според Конституцията и законите на страната.
Чл. 5.
(1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат.
 
Грешиш като поставяш политиците на скамейката с враговете. Те на са ти врагове, те са отражение на реалността в страната. Казвам ти го от първо лице.
Ето защо и ти звучиш като политик. Или познаваш такъв, или си.

Поставям политиците на скамейката с хората. Политиците са хора, а хората имат определени характеристики, познати ни от векове. Една такава характеристика е, че когато човек види възможност да направи нещо нередно без да бъде хванат или заподозрян, той е склонен да я направи. Нередност може да е всичко от присвояване до убийство. Добрата новина е, че с времето дори политиците си позволяват по-малко нередности. Някога в по-далечното минало царе и крале наистина са убивали, и то дори не толкова тайно. В днешно време нередностите са най-вече под формата на присвояване и злоупотреба с власт. Макар че мога да споря за това че в момента политиците на 2 от най-големите държави причиняват смърт на хора в големи количества.

За това искам най-вече реформи в образованието и да внесем чужди министро на образованието.
Първо трябва да определим какво е образование, защото тази една дума може да означава много неща. Обикновения човек под образование разбира "Искам детето ми да може да пише и смята, и да знае столиците за да не се излага". Обикновения човек обаче дори не може да се сети, че по-полезно от това да знаеш столиците е това да знаеш как да управляваш живота си, да разбираш от психология, лични финанси, независимост, връзки с другите хора и въобще нещата от живота. Все неща, в които човек започва да се образова едва СЛЕД като приключи с образованието си, и в повечето случаи не стига много далече. Политиката дали би искала да образова хората по този начин? Или би предпочела да ги учи как да пишат, да смятат и общо взето да ги превърне в добра работна ръка без никакво критично мислене.

Точно тук помага развитието на технологиите в последните десетилетия. Наличието на Интернет предоставя възможност на хората да се образоват в неща, които никога не биха учили в училище. Тази "реформа" се случва независимо от приказките и жалките опити за реформи на паразитите. Нещо повече, паразитите виждайки това се опитват да цензурират Интернет и да пропагандират своите виждания. Опитват се да превземат свободния Интернет както вече са превзели медиите. Та говори ми за "образование", реформирано от политиката.
 
И за щастие повечето неща, за които пишеш са прецедент, а не правило.
Би ли споделил какви психоделици използваш, или ако живееш на друга планета, можеш да споделиш на коя?

Иронията е очевидна, така че не търся отговор. Тъжната истина е, че не сме изцяло виновни. Просто хората, които управляват страната ни (отвън), нямат полза тя да е уредена правова държава. И това е очевиден факт, но не ми се навлиза в подробности.
 
В България ограничителната заповед срещу насилник е с пожелателен статут, докато в правовите държави, нарушаването ѝ води автоматично до затвор.
Което ме подсеща, че България НЕ подписа Истанбулската конвенция.
А едно от децата убитата жена от Перник (при домашно насилие) е от класа на сина ми.

Затова казвам - държава има. Ние трябва да я уважаваме и да участваме - с гражданска позиция, с активно участие в политиката (дори и като опозиция). Който смята, че е по силите му и пряко да вземе участие- да създаде партия, сдружение, или каквато и да било организация.

Само един е правилния начин да се промени статуквото...и към добро.
 
Би ли споделил какви психоделици използваш, или ако живееш на друга планета, можеш да споделиш на коя?

Иронията е очевидна, така че не търся отговор. Тъжната истина е, че не сме изцяло виновни. Просто хората, които управляват страната ни (отвън), нямат полза тя да е уредена правова държава. И това е очевиден факт, но не ми се навлиза в подробности.
Вино, уиски, ракия, вино, ром понякога... В другия коментар без да искам съм отговорил на останалото... отчасти.

Ако продължаваме да се оправдаваме с независещи от нас фактори (ЕС, Русия, Турция, САЩ), ще продължаваме да кретаме в дъното на цивилизования свят.

Все пак сме сред сравнително нормалните за живот страни.
 

Горе