БРИКС - поредното противоборство между изтока и запада или нещо много по-голямо? Какво мислите?

Поне имам човек до себе си,
Което автоматично изключва възможността и аз да имам, така ли? Желязна логика. Всъщност, не съм аз човекът, който пише глупости из темите по цяла нощ. ;)

Отново, като за дебил: включането ти в дадена тема не повишава нейната полезност, напротив.

Опитай се да формулираш смислено изречение, което е конкретно по обсъжданата тема. Дали е възможно?
 
Поне имам човек до себе си, ако загряваш какво ти намеквам. ;)

Ами да ти пожелаем тая година да ъпгрейднеш 'човека' до жена :)

Човеците ги остави да им се радват... един друг тип хора :D
 
Ами да ти пожелаем тая година да ъпгрейднеш 'човека' до жена :)

Човеците ги остави да им се радват... един друг тип хора :D
Пожелай ми. Имам силна нужда от твоето пожелание. Жизнено важно ми е. :D
 
бркс-к.jpg
 
брикс.jpg
 
То в последните 40-50 години икономиката е най-силното оръжие, и Китай го осъзнаха!
 
Мисля, че БРИКС ще остане по-скоро икономическа организация.

По-вероятно е ШОС да се превърне във военна.
Да, и до тук.


Смело, но доста повече трябва да се постараят от това, което направиха, ако въобще нещо са направили. ;)
 
БРИКС се разширява догодина! Няма да давам източник, защото по всички медии го съобщиха! Ще отбележа две от бъдещите членки - Саудитска Арабия(СА) и Обединени Арабски Емирства (ОАЕ). Два от най-големите производители на нефт и нефтени продукти в света. Другите страни които ще се присъединят в организацията са : Аржентина (тя след изборите си може и да не влезе), Египет, Етиопия и Иран!
Ще ви обърна внимание и на Иран, това е страна срещу, която има много санкции, като цяло е затворена за света, но сега когато влиза в БРИКС ще се отвори отново към света и по-лесно ще продава своите ресурси и технологии. Защото знаем, че Русия неофициално използва техни дронове, а Китай купува от тях нефт!
br.jpg
Притесненията са ми, че тази организация се разраства, и в нея влизат държави, които по един или друг начин са били експлоатирани от САЩ, Великобритания и ЕС, а с това си членство те ще стават все по-силни, а най-опасния момент, е че ще правят по-силни Русия и Китай. Т.Н. западен свят е време да се замисли, дали не е време да се откаже от зависимостите си от САЩ, защото много страни(СА,ОАЕ, ЮАР, Бразилия, Египет) които са били техни партньори днес са на една маса с Русия и Китай. А в комбинация с Индия(която още се колебае на къде да завие, но все повече осъзнава ролята си в БРИКС) ще създадат един многополюсен свят, който няма да е точно много полюсен, защото там водещите ще са КИТАЙ, ИНДИЯ и РУСИЯ! Това са три сили които ще имат многолюдно население, технологии и ресурси. САЩ и ЕС(с западащата си икономика) няма да могат да им се противопоставят.

(коментар Костадин Койчев - kovak)
 
и как ще се именува тогава съюза на аутсайдерите?
Днес може да ти е смешно, но това да събереш всички тези страни на една маса с общи позиции и общ враг, не е за смях!
Името е най-малкия проблем, но както казва Раковски: "Подиграват се невежите на мравките, че са малки но мравките вдигат 100 пъти по-големи и по-тежки неща то теглото и големината си!"
 
Притесненията са ми, че тази организация се разраства, и в нея влизат държави, които по един или друг начин са били експлоатирани от САЩ, Великобритания и ЕС
Защо това те притеснява, Коце? От позицията на вярата в кармата, няма нищо по-логично и закономерно от това. :)

Дали Китай ще бъде по-добър и справедлив хегемон от сащ? Това е въпросът, който трябва да ни вълнува.
 
Днес може да ти е смешно, но това да събереш всички тези страни на една маса с общи позиции и общ враг, не е за смях!
Името е най-малкия проблем, но както казва Раковски: "Подиграват се невежите на мравките, че са малки но мравките вдигат 100 пъти по-големи и по-тежки неща то теглото и големината си!"
Намалете бояришника
 
Днес може да ти е смешно, но това да събереш всички тези страни на една маса с общи позиции и общ враг, не е за смях!
Името е най-малкия проблем, но както казва Раковски: "Подиграват се невежите на мравките, че са малки но мравките вдигат 100 пъти по-големи и по-тежки неща то теглото и големината си!"
Виж, няма как да обясниш нещо на хора живеещи в свят на розови слонове. Дори не се замислят защо техния "цивилизован" западен свят винаги е ламтял да се намърда в Изтока и Юга. В главите са им само някакви мантри за демокрация и свобода ( неща реално несъществуващи) и никога няма да разберат какво се опитваш да им кажеш.
 
Защо това те притеснява, Коце? От позицията на вярата в кармата, няма нищо по-логично и закономерно от това. :)

Дали Китай ще бъде по-добър и справедлив хегемон от сащ? Това е въпросът, който трябва да ни вълнува.
Едва ли. Но ще има различно отношение към партньори станали такива овреме и станали такива след като вече са принудени :) Но за нас е ясно, загорява манджата и лапаме бахура както обикновено... После тея наште евророби тук пак ще вряскат как комунистите успели да фалират държавата и по време на демокрация...
 
Едва ли. Но ще има различно отношение към партньори станали такива овреме
Тоест, смяташ, че Китай в ролята си на хегемон (когато измести окончателно сащ), също ще подклажда унищожителни братоубийствени войни, за да граби ресурсите на суверенни държави?

Като цяло не ми се иска Китай да е новият лидер на света, но не искам да бъде и сащ - не и със сегащната му политическа доктрина и нагъл колониален начин на манипулиране на света.
 
Тоест, смяташ, че Китай в ролята си на хегемон (когато измести окончателно сащ), също ще подклажда унищожителни братоубийствени войни, за да граби ресурсите на суверенни държави?

Като цяло не ми се иска Китай да е новият лидер на света, но не искам да бъде и сащ - не и със сегащната му политическа доктрина и нагъл колониален начин на манипулиране на света.
Дали е Китай, Сащ, Русия ако щеш и Бангладеш таква е експанзивната политика. Ресурси от всякакъв вид да се стичат към центъра. Може да не е с конфликти, но пак ще е за сметка на останалите. Въпроса е само в какви размери ще буде от всеки по-незначител участникв схемата :) Сега видимо малките държави са подложени на тотално изсмукване от страна на ЕС и САЩ...
 
Аз знам, че Китай, няма да е едноличен хегемон ако някога БРИКС станат водещи икономически. Притеснява ме друго, че ЕС продължава да вярва в Розови слонове...
 

Горе