БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

vitohol

Premium
Какво мислите за тази гениална идея - да направят платен достъпа до единствето нещо което кара потребителя да доиде на сайта им?
Разкараха от торентите всичко тяхно и сега искат по 8лв на месец - точно в държава в която хората пари за храна нямат ...

Лично аз от това което знам за този тип уебсайтовете, е че трябва да предоставиш нещо полезно на потребителя да идва към сайта ти и ти да печелиш индиректно примерно от показаните реклами. Toва се има предвид под цена на импресии.

Аз не мисля, че си заслужава да се плаща за нещо дето са го давали в ефира още по малко за БГ бози без които мога да мина спокойно :)
 
От: БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

те са длъжни да пробват, може някои и да се закачи :)
 
От: БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

Има хора ще плащат : ) Аз не ги гледам сериалите и ми е все тая..не са лоши като цяло,по-добре от турските,но няма време да ги следя..
 
От: БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

Ще има хора които ще плащат със сигурност, ще има и такива които ще спрат да гледат сериалите. Други ще почнат да ги следят по телевизията.
 
въпроса е излъчват излъчват ли реклама в сериала и можели да се гледа на фулл скриин... и излъват ли с прилично качество за да си го пуснеш на телевизора


Иначе изхода е цифровата ефирана телевизия... там даже на доста китайски модели телевизори има запис а програмиране на час даже и да не гледаш канала може да си запишеш сериала и да си го гледаш ... и за лично ползване е разрешено...
 
От: БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

Какво мислите за тази гениална идея - да направят платен достъпа до единствето нещо което кара потребителя да доиде на сайта им?
Разкараха от торентите всичко тяхно и сега искат по 8лв на месец - точно в държава в която хората пари за храна нямат ...

Лично аз от това което знам за този тип уебсайтовете, е че трябва да предоставиш нещо полезно на потребителя да идва към сайта ти и ти да печелиш индиректно примерно от показаните реклами. Toва се има предвид под цена на импресии.

Аз не мисля, че си заслужава да се плаща за нещо дето са го давали в ефира още по малко за БГ бози без които мога да мина спокойно :)

Аз си мисля, че ще имат успех в това начинание, защото хората, които гледат тези неща са "фанатизирини" , не в лошия смисъл на думата, но си мисля, че тези хора биха дали тази малка сума, за да гледат тези неща, защото по този начин им се храни мозъка, те не търсят различното или модерното, търсят си линията, която си следват, захапват нещо и почват да си го дъвчат, серия по серия, докато не свърши, после минават към следващото и така, просто имат нужда да се хранят с "бози", такъв им е режима. Цената е добра и достъпна, качеството може и да не е на ниво, важното е да се вижда какво става в следващия епизод.
Мисля, че със сигурност ще има успех, по интересното е каква вътрешна нагласа кара тези хора да гледат тези неща, и това е масово явление, познавам и мъже, които следят с интерес разни сериали, може и аз да бъркам, но си мисля, че това не е толкова нормално :)Особено ако сериалите са направени в някои съседни държави или от испаноговорящи.
Явлението е интересно и може да се докара доста, (така наречен от мен) "овчи" , трафик . Лошото е, че не гледат никакви реклами, и не се интересуват от нищо друго освен от "бозата" , така че варианта за правилна монетизация е този, който са направили с абонамента според мен. Погледнато от гледна точка на човек, който обича "боза", аз ще си търся "боза" и няма да се интересувам от нищо друго, докато не си я намеря(заради мозъчната диета:).с две думи, идеята с абонамента е добра, според мен :)
 
От: БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

Аз открих снощи за "гениалната" им идея. Исках да си пусна столичаните в сайта им обаче ме редиректна към някакъв си войо. Записах се за 3-дневния безплатен трайъл, обаче не мисля да го ползвам след това. Достатъчни са ми кабелната и нета дето плащам, а пък и само за 2-3 предавания, които гледам - не мерси! Скоро очаквам да направят платено и гледането на живо. За САЩ pay-per-view може и да е добра идея, но за българския мизерен стандарт е по-скоро обратното. Явно разчитат на българите в чужбина да ги хранят.
 
От: БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

В YouTube ги има сериалите им, кой ще им дава пари да ги гледа? :mrgreen:

Ся не е изключено да почнат една масова кампания срещу лошия интернет да ловят тези с фен блогчетата на сериали. Ще падне голем цир! Ще вдигнат гюрултия да си рекламира тъпотиите на чужд гръб.

Много я мразя таз телевизия, с родната милиция да ме карат нема да се регна там и да им дам пари! :)

ПС: Сори за оффтопика ама сега влизам в бунак нюс и кво да вида на първа страница много шукаритетна новина братчето ми, алеле хафтее:

Код:
http://btvnews.bg/gallery/bate-dai-edin-lev.html

Както казват по сериалите дето ги дават по тази телевизия - йок коментар.:mrgreen:
 
Последно редактирано:
От: БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

Тук различното, което предлага медията е, че можеш да гледаш сериалите по-рано от тяхното излъчване.
Явно добре са измислили концепцията и сигурно ще има хора, които да платят, за да видят предварително, какво се случва....
 
От: БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

Има и доста филми, които вървят с абонамента. Колекцията е прилична и ако се опитат да направят нещо като щатския Нетфликс ще е добре. Съдържание обаче не може да оправдае месечната такса. Ако платиш за три месеца идва по 7 лева на месец, но да погледнат какво предлага Нетфликс и за какви пари, а после да си видят собствения сайт. Според мен за това, което имат в момента не може да се искат повече от 3-4 лева на месец.
 
От: БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

Тая бунашка телевизия не я гледам вече 1-2 години и приветствам всичко, което би им утепало рейтинга :p
Дори и бунашките им сериали са пълни с бесепарска пропаганда :D
 
Тази медия има и радио (от има няма вече година), за да хванат и там сегмента. Сега остава и един вестник да си вземат + няколко билборда и вече могат да предложат всичко на един голям рекламодател, а и не само голям. Само че оня може да им поиска малко реклама в списание и там вече увисват. Та, скоро може и един ТВ каталог да пуснат. Абе развиват се и това им го признавам, но малко почват да пришпорват нещата. Дано всичко това го правят с проучвания, а не "днес искам това, и утре го имат".
 
От: БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

Останаха ли още идиоти освен доказаните такива Славяно Мангали които да гледат Бунак Тв.

Милиционера от Симеоново Красимир Гергов след като направи пет, шест септични ями незнайно защо наречени телевизии за да има къде да си повтаря евтините сериали и филми, реши да се прояви и в Интернет.

Направил си е сметката без кръчмар защото в Интернет вси още има мислещи хора и най-вече Българи които отдавна са зачеркнали този долнопробен Руски Славянски Комунистически Кенеф наречен Би Ти Ви-"телевизията" на Държавна Сигурност
 
От: БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

..
Разкараха от торентите всичко тяхно и сега искат по 8лв на месец - точно в държава в която хората пари за храна нямат ...
Като нямат пари за храна, би следвало да учат, да мислят, и да работят.
За да изкарат пари.

Вместо да ми затъпяват пред телевизора.
Говедата прости.
 
От: БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

Според мен, идеята на тази стъпка е да се увеличи и аудиторията на тв предаванията като знаят хората, че не се качват нещата в нета...друг е въпроса дали ги няма в Арена
 
По данни от форуми и други сайтове нещата в БТВ не са на добре. Имало много съкращения. За това няма случайни неща. Сега вече малко ми светна защо са го измислили това чудо, което е реално за телевизии, които няма да пускат реклама докато тече сериала и са при заявка, както е на другите. Не знам до къде ще ги изпълнят тези условия за да влязат в графата Pay Per View телевизия.

За това целта е да монериризират максимално повече от продукцията си, като и сайта, който пуснаха btvnews.bg е поредното деферинциране на портфолиото им от медийни канали, от което пак се предполагат да взимат от премиум реклама.
 
От: БТВ Медиа груп - платен достъп до сериалите

Мене ми харесва този сайт, готино е направен. Бих плащал да си гледам сериалите, че дори и аниме дублирано на български има. Не е лоша идеята и реализацията :) Плащаш 8 лева и си гледаш в реално време, не се занимаваш с торенти, качеството не е лошо, цял месец кеф ти филми, кеф ти сериали :)
 

Горе