Банките-Бизнес ,който никога не губи!

dalasweb

Well-Known Member
Сутринта гледах бтв отностно банковите кредити.Стигнах до извода ,че в Булгаристан по всяко време може да ти променят лихвата/която си договорил/ .Като причина може да ти изтъкнат доста сложните икономически и пазарни закони-нещо от рода си ,че се налага промяна на лихвата,защото в африканско Тамбукту се е вдигнало племето да завладее съседния хълм ....
а ето как е в европата:
В ЕС много разпространени са дългосрочните заеми – до 40 години, с фиксирана лихва. У нас такива продукти за граждани няма, като обяснението на банкерите е, че ако се появят, лихвата по тях трябва да е космическа и никой няма да ги ползва.
прочетено тук:
http://finhold.eu/finansi/ще-направи-ли-съдът-революция-при-банк/

Значи предприемачите могат да губят а банките не!
Скоро май Унгарците приеха дори закони свързани с банките и ЕУ изпищя- щяла да сакнкционира Унгариа- болия ... нея -защитава си гражданите!
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Значи предприемачите могат да губят а банките не!
Това, че банките променят договорените лихви, не означава, че не губят.
Има подписани договори и клаузите по тях се спазват. Ако не желаеш, не сключвай договор - никой не те принуждава.
Предприемачите също променят цените си и то по-често от банките.
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Предприемачите също променят цените си и то по-често от банките.
може да променят на клиентите го знаят!
А не като случая на човека по Бтв -Човека си дръпнал 200 000 евро и още от втория месец почнали с 30 евро да го надцакват.Дори без да го предупредят.Сега плащал с 330 евро повече от договора си!И сега ги съди и дори спечелил!
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

може да променят на клиентите го знаят!
А не като случая на човека по Бтв -Човека си дръпнал 200 000 евро и още от втория месец почнали с 30 евро да го надцакват.Дори без да го предупредят.Сега плащал с 330 евро повече от договора си!И сега ги съди и дори спечелил!

Ти прочете ли какво написах по-горе? Който не чете договорите, които сключва, си плаща за това.
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Ти прочете ли какво написах по-горе? Който не чете договорите, които сключва, си плаща за това.

Не е така. Просто в договорите е пълно с неравнопрани клаузи, които падат в съда след това. Затова в последно време има доста спечелени дела срещу банки.
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Не е така. Просто в договорите е пълно с неравнопрани клаузи, които падат в съда след това. Затова в последно време има доста спечелени дела срещу банки.

Никой не те кара да сключваш договор с някого, на когото нямаш доверие.
Винаги можеш да се консултираш с вещо лице, по клаузи на договор.
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Последно време са се получили много жалби именно по този повод: burgasnews.com/stranata/obshtestvo/52533-valna-ot-zhalbi-sreshtu-bankite

Не знам какво ще се случи, но като цяло мисля, че държавата ще играе с тях. Това го знаем всички. ;)
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Последно време са се получили много жалби именно по този повод: burgasnews.com/stranata/obshtestvo/52533-valna-ot-zhalbi-sreshtu-bankite

Не знам какво ще се случи, но като цяло мисля, че държавата ще играе с тях. Това го знаем всички. ;)

Погледнете и от другата страна. Банките също са в криза - съкращават персонал, заплатите не са "пипани" от години. Не си мислете, че единствено вашето положение е тежко и само вие сте в неравностойно положение.
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Никой не те кара да сключваш договор с някого, на когото нямаш доверие.
.
Ами като няма една читава банка .
Скоро си направих един експеримент исках да изпратя 70 лв до банка ДСК .Обходих доста банки за да проверя таксите им.
Само в прокредит банк не ми взеха нищо!!!Забележете нищо.
Друг пример с друга банка.Отивам да си открия банкова сметка и да внеса по нея 5000лв,за да си ги дърпам от банкомат.Отказах се !!!-искаха ми цели 80 лева за някаква си такса за тази сума.Представям си ако бяха 100 000 лв,каква ли такса щяха да ми искат?!
.Значи веднъж им давам моите пари - искат ми такса-после при дърпането на маите пари пак такса.Аман от такси!
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Има един интересен "феномен". Когато българина отива да си купува кола, втора ръка за 2-3к лева, вика поне 10 разбирача да дават акъл, сакън да не се мине. Обаче тръгне ли да си купува жилище, където ще даде едно 100к, не си наема адвокат, който да го предупреди за разните клопки в договора и би му спестил куп главоболия.

Ние сме си виновни, такъв ни е манталитета!
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Кредитите за обикновенните потребители са нищо в сравнение с това което печелят Родшилдските Чифутски изчадия (БАНКИ) рекетирайки цели правителства и държави.

Ето я схемато описана от Еленко Ангелов:

Най-престъпната двойка на планетата – така наречената Световна банка и така наречения Международен валутен фонд, които заробват в икономическо робство и поставят в крепостничество цели държави.

Това са си най-обикновени американски банки, в тях блокираща квота има и така нареченият Федерален резерв на САЩ, който от 1913 година си е частна собственост на няколко до болка известни фамилии като Морган, Рокфелер, Родшилд...

Те печатат пари, които не са обезпечени с нищо, дават ги на безбожни, непосилни лихви на страните чрез корумпиране на продажните политици, и когато много скоро няма как да се връщат, те крещят: приватизация, вдигане на данъци...! И ценните ресурси и жизнено важни отрасли на дадената страна, точно като нашата родина, отиват в ръцете на подчинените им корпорации.

................

Сега ни задължават всички плащания над 5 000 да минават през банка уж да се спре корупцията а истинската им цел е да използват парите ни за да заробват нови ИДИОТИ решили да теглят кредит от Юдейския Бардак наречен Банка

Една подлога-чиновничка от ПИБ през месец ми звънеше по програма лоялни клиенти (Балъци) да ми предлага кредитна карта, от както октомври и казах да престане да звъни защото нито аз нито семейството сме роби и не ползваме кредити от чифути повече не се е обаждала, явно са ме изтрили от програмата и са ме дали на пачаврите ДАНС:p
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Всеки е в криза, ама да товариш другия, за да изпуваш ти не винаги се гледа добре, независимо банка ли си, държавна институция. Всичко е вързано - ако потребителите нямат, банките няма да има и т.н. Не се мисли само в една посока. Всяка икономика е базирана на свързаност между отделните елементи, като всяка работеща система.

Слушал съм от много мои приятели как са им вдигнали лихвите, на мои приятели, служители в банки, как не са им дали бонуси. Проблемът и за двете страни, но проблема идва от това, че едните винаги го играят мръснишки, а другите търпят. Тук вече зависи и от конкретната ситуация.
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Ние говорим за банковата политика, а не за служителите и прочие. На всеки е ясно, че банките управляват и никога не са на забуга. Как се грижат за служителите си е друг въпрос.
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

хехе добро утро Пенке, това нали е монетарното робство.

Подпишеш ли с банката, значи проблема си е твои. Напълно съм съгласен с Харкон-а.

Сега ще ви кажа един пример за реалната обстановка с лека притча:

Ако имаш един милион задълъжания, които не можеш върнеш - то проблема е твой, ако имаш 1 милярд задължания, които не можеш да върнеш проблема е на банката

Това, че едностранно вдигат цените е най-гадното, но ако се задесйтват антимонополните механизми да се види, че е карателзииран сектора или просто да регулират леко пазара в тази си част, което няма как да стане - щото слагат таван на банкките - е тогава ще се промнят нещата..... НО........... Както пчеларя никога няма се остави пчелите да го командват и да не им взимат меда, така и с банките - живеем в монетарно робство послано на запад от началото на Френската революция, така че.... Съвет към всички, като теглите кредити само и единствено за влагане в актив, който с висока добавена стойност, които гаранитра изплащане на лихва и главница това за предприемачите, а за нормалните хората никога да не се теглят потребителски, кредити и пак ако се теглят дебилите жилищни кредити или некви ипотечни, да се четат внимателно договорите и да има план дългосрчоен начертан в главата ви как да се върнат парите.

Факт, е че над 90% масата(офците) нямат никаква финансова диципилна и не знаят как да разпределят нито времето нито капиталите си - после банките(вълците дето хапвали офците и пастирете дето ги доили и стрижели и накрая колели) виновни. Не че ги защитавам, но това си е договор, всички са доволни като взимат яките пари, а после банката била гадна и не искат да връщат - справка Гърчуляндия.

най-ме дразни мен освен едностраното вдигане, наказателната лихва - ясно е защо се слага, ако по-често плащаш по главницата то лихвата на банката спада, нооо на запад пак не е така......


А и най-голеемия базик на банковата система, е че ако всички се юрнат да теглят парите си банката може макс 10% да върне от депозите, ако е 10% частиния резерв, и тогава целата банкова систтема ще падне :D, без значение БГ или УСА е, при нас е малко шиткаво щото си нямаме действаща Централна Банка, но като цяло що годе е стабилна нашата система на този етап - гледах балансите на няколко наши банки добре се справят, но и те завалиите в криза, та и затова правят тези едностранни глупости ... но като почене да се увеличва рисковия фактор, нормално е и да се увеличва лихвата - само дето нашите действат на супер висока рискова премия, която не знам как си я изчисляват Sofibor + нам си какво вече
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Всеки е в криза, ама да товариш другия, за да изпуваш ти не винаги се гледа добре, независимо банка ли си, държавна институция. Всичко е вързано - ако потребителите нямат, банките няма да има и т.н. Не се мисли само в една посока. Всяка икономика е базирана на свързаност между отделните елементи, като всяка работеща система.
Да, ама системата дали е работеща? Всичко е на принципа да прецакаш другия! Защо банките откриват нови клонове по време на криза? За нуждите на хората ли? Не - за да се конкурират и преразпределят клиентите си. Човекът тук не е фактор - факторът е печалбата.
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Погледнете и от другата страна. Банките също са в криза - съкращават персонал, заплатите не са "пипани" от години. Не си мислете, че единствено вашето положение е тежко и само вие сте в неравностойно положение.


harkon, ти да неработиш в някоя банка та така настървено ги защитаваш.

Познавам човек който спечели дело срещу банка защото му бяха вдигнали лихвата без да го предупредят. Банката беше нарушила договора с този мой приятел, вдигнала лихвата защото международните икономическите условия се променили.
Значи банката може да нарушава двустранно подписан договор, но клиента не може да нарушава този договор.
Аз също гледах сутринта мазната усмивка на онзи Левон Хампарцумян, този трябва в затвора да го вкарат.
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

Айде да сменим преспектива, колко от вас искат да има собствена банка или да имат бизнес във финансовия сектор, по точно кредитния - съмнявам се никой да не иска.... така че ......

А иначе за вдигане еднострано ами това е най-кофитокакто писах, но монополиста какво прави? Олигоползиирана конкурнеция, кво прави? Дори и полу монополизираната/съвршеннта конкунеция кво прави? Ами правят и те максимизиране на печалбите, за сметка на други фактори .... Банката не е кой знаай, какво друго животно от напримерн голяма компания, само дето банките имат супер силното лоби и от там ако продължим, вече почват да заробват
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

harkon, ти да неработиш в някоя банка та така настървено ги защитаваш.

Познавам човек който спечели дело срещу банка защото му бяха вдигнали лихвата без да го предупредят. Банката беше нарушила договора с този мой приятел, вдигнала лихвата защото международните икономическите условия се променили.
Значи банката може да нарушава двустранно подписан договор, но клиента не може да нарушава този договор.
Аз също гледах сутринта мазната усмивка на онзи Левон Хампарцумян, този трябва в затвора да го вкарат.

В момента не, но съм работил в 5 банки, на различни позиции. Последно пишех sql скриптовете за договорите им, в които скриптове беше заложена логиката за изчисляване и на лихвата по кредитите.
Ако е бил прав човекът, защо да не спечели? Ама да ми ревете тук, че не сте чели условията по кредитите, не приемам за извинение.
 
От: Банките-Бизнес ,който никога не губи!

images.jpegЕх какви времена бяха дърпаш си 4 милиона лева обръщаш си ги на 2 милиона долара,чакаш си инфалцията и си връщаш 4 милиона лева с лихвите,който пък се равняват на 200 хиляди долари.Пита се в задачата,колко е разликата останала в джоба!Тогава банките глупави ли бяха?
 

Горе