Банкова сметка за превод на дивиденти от чужбина?

UKTOBG

New Member
Здравейте,

Не живея в България от повече от 10 години, та не съм наясно с българските банки/карти условия и прочие.
Интересува ме, коя банка би била най-подходяща за превод на дивденти от чужбина в евро на български гражданин(баща ми)?

Трябва ми акаунт в евро с две дебитни карти към него. Едната карта ще остане в България, а втората ще е извън територията на България целогодишно и ще се ползва за плащания в евро. Няма да се теглят пари от банкомат нито във България, нито в чужбина.

Добре е да има прилично онлайн банкиране и всички преводи да могат да се правят онлайн без особени главоболия.
 
Или си бот или нескопосано си задаваш въпросите? Или просто търсиш как да си поизпереш кинтите!
1. Защо ще разхождаш парите до България и след това ще ги ползваш извън БГ с втората карта?
2. Като цяло питането ти е недъгаво защото всяка банка в БГ ще ти отвори сметка с 2 банкови карти
3. Това с банкирането намирисва още повече! За какво ти е банкиране в БГ след като имаш такова извън страната :)
и още много въпросителни ???
 
не е бот, реален човек си е. Та като стана дума за сметки, извади на баща си iCard сметка , без такси е , пълен контрол на сметките през смартфона и всичко необходимо за това.
 
3. Това с банкирането намирисва още повече! За какво ти е банкиране в БГ след като имаш такова извън страната :)
и още много въпросителни ???
малко некадърно си отговорил без да си вникнал в детайлите просто защото не ги знаеш! Когато си с чужда сметка примерно Wise ако теглиш пари от банкомат в България независимо каква е сумата , таксата на банкомата ти е 5,70 лв. Когато ползваш българска подобна карта на Айкард , таксата ти е около 1 лв. За един пенсионер 5 лева са си цяло богатство.
 
малко некадърно си отговорил без да си вникнал в детайлите просто защото не ги знаеш! Когато си с чужда сметка примерно Wise ако теглиш пари от банкомат в България независимо каква е сумата , таксата на банкомата ти е 5,70 лв. Когато ползваш българска подобна карта на Айкард , таксата ти е около 1 лв. За един пенсионер 5 лева са си цяло богатство.
Почти съм съгласен с теб, НО пенсионера е в БГ и той няма проблеми с таксите. Може и да не ги разбирам "схемите", но втората карта е съмнителна; поне за мен.
 
Почти съм съгласен с теб, НО пенсионера е в БГ и той няма проблеми с таксите. Може и да не ги разбирам "схемите", но втората карта е съмнителна; поне за мен.
не ти разбрах отговора.... кое е съмнителното на втората карта?
 
Какви ботове ви се въртят в главите? Какво му е на въпроса нескопосаното?

Баща ми е директор на чуждестранно Ltd. Той си живее в България и много ме обича, пари не му трябват чак толкова. Плаща си данък дивидент. Държавата доволна.

Аз от друга страна живея в чужбина и съм разглезено синче. Той ми издава пълномощно да си ползвам акаунта както намаря за добре. Аз си харча парите от неговата карта, вместо да ми ги превежда като дарение, за всеки случай да не се обърка нещо, down the road...
 
Какви ботове ви се въртят в главите? Какво му е на въпроса нескопосаното?

Баща ми е директор на чуждестранно Ltd. Той си живее в България и много ме обича, пари не му трябват чак толкова. Плаща си данък дивидент. Държавата доволна.

Аз от друга страна живея в чужбина и съм разглезено синче. Той ми издава пълномощно да си ползвам акаунта както намаря за добре. Аз си харча парите от неговата карта, вместо да ми ги превежда като дарение, за всеки случай да не се обърка нещо, down the road...
кой като теб :) Всички искаме така ! Без значение е в каква валута ти е сметката в Айкард , тя автоматично се превалутирира при плащане с карта в чужбина по официалния курс на банката.
 
Последно редактирано:
не е бот, реален човек си е. Та като стана дума за сметки, извади на баща си iCard сметка , без такси е , пълен контрол на сметките през смартфона и всичко необходимо за това.
Явно има регионална рестрикция. Някой дали знае как да си инсталирам приложението въпреки това?
 

Прикачени файлове

  • Screenshot_20240824_124326_Google Play Store.jpg
    Screenshot_20240824_124326_Google Play Store.jpg
    137.2 KB · Преглеждания: 9
Явно има регионална рестрикция. Някой дали знае как да си инсталирам приложението въпреки това?
ако си с VPN няма да стане да се регистрираш , ползвай си реалното ИП. Предполагам, че или си с Айфон който показва ИП на iCloud и за това е проблема. Аз в Англия и в Германия без проблем съм инсталирал Айкард .
 
Телефона е купуван от Англия. Настройки и прочие в Google play store са за Англия. Иначе съм в Ирландия.
 
Телефона е купуван от Англия. Настройки и прочие в Google play store са за Англия. Иначе съм в Ирландия.
хммм не би трябвало да има никакъв проблем при инсталирането на приложението на айкард. Интересно! Сега ще пробвам тъй като и аз съм в Англия на един от другите ми смартфони да инсталирам Айкард и ще видя има ли проблем или е в твоя телевизор.
 
Мдааа , промени си настройките на Google Play store на български език и ще стане, от там е проблема защото системата на Айкард те засича извън ЕИО. После ще върнеш старите настройки на телефона след инсталацията и минаване на верификацията.
 

Горе