Бизнес=вселена=ново мислене

waldes

Well-Known Member
Хайде, това бизнеса е крайно отекчителен процес - мислим, разсъждаваме в каква ниша можем да се промъкнем и правим тъй наречения бизнес. Хубаво, ама замисляме ли се, какво е отвъд това - гаранция повечето от нас не се замислят. Дали е пълна простотия нашето си ни мислене като линейно - раждане-->информиране---> размножаване--> реализация---> умиране..:) От векове е така, не стана ли скучно вече този дефоулт.
Аз предлагам друго - да мислим извън рамките и да видим как времето и пространството са една и съща величина. Малко хлеб за размисъл пускам.
 
Пак ли си пил пред деня?
Това да, но съм напълно сериозен в темата. Не ви ли се иска да откривате нови неща, извън рамките или всичките голеги са зарибени от монетарната система. Темата е отворена за размисъл.
 
Няма лошо, мен също алкохола ме избива на философия и задълбочени размисли над смисъла на живота. Пускам си Шаде примерно и се отдавам на разсъждения, като това, дето те терзае. :)

Моите изводи са следните: Щом си почнал да мислиш за бизнес, значи вече частично си аут оф дъ бокс. Това ако приемем, че стереотипите са "учи, намери си платена работа, жена, деца, купи къща, кола и тн. нормални работи". Ти обаче говориш за нещо, което е много далеч от кутията, не само извън нея. :) Да мислиш извън насадените стереотипи е едно, да мислиш дали "времето и пространството са една и съща величина", е нещо съвсем друго. :) На мен ми идва твърде философски тоя въпрос :) Най-малкото едно може да ти донесе някакви позитиви, другото може да ти донесе главоболие :) Даже и да стигнеш до някакви умопомрачителни заключения за смисъла на на вселената , ква файда, в крайна сметка ....
 
Няма лошо, мен също алкохола ме избива на философия и задълбочени размисли над смисъла на живота. Пускам си Шаде примерно и се отдавам на разсъждения, като това, дето те терзае. :)

Моите изводи са следните: Щом си почнал да мислиш за бизнес, значи вече частично си аут оф дъ бокс. Това ако приемем, че стереотипите са "учи, намери си платена работа, жена, деца, купи къща, кола и тн. нормални работи". Ти обаче говориш за нещо, което е много далеч от кутията, не само извън нея. :) Да мислиш извън насадените стереотипи е едно, да мислиш дали "времето и пространството са една и съща величина", е нещо съвсем друго. :) На мен ми идва твърде философски тоя въпрос :) Най-малкото едно може да ти донесе някакви позитиви, другото може да ти донесе главоболие :) Даже и да стигнеш до някакви умопомрачителни заключения за смисъла на на вселената , ква файда, в крайна сметка ....
Новаторските неща винаги са се смятали за налудничиви, а рано или късно са ставали факт.
Други мнения в темата са добре дошли.
 
Повечето новаторски неща са добре забравени старци. Като дали Земята е плоска или кръгла. Много преди Колумб и Магелан е имало моряци, дето не са плували каботажно, а по звездите.
Валдес, тук на такава тема 3-4 човека да се включат. Тук са предприемачи - 3 бона на месец те изстрелват на върха. Е, някои правят два милиона оборот на месец, но три бона разход за заплата на мислещ човек са им много.

И ет ти нещо философско:
Бизнеса е тъпо нещо. Бизнеса е като брака - досаден, речовит, обсебващ, ревнив. Може и други определения да се добавят, но след виното.
 
Повечето новаторски неща са добре забравени старци. Като дали Земята е плоска или кръгла. Много преди Колумб и Магелан е имало моряци, дето не са плували каботажно, а по звездите.
Валдес, тук на такава тема 3-4 човека да се включат. Тук са предприемачи - 3 бона на месец те изстрелват на върха. Е, някои правят два милиона оборот на месец, но три бона разход за заплата на мислещ човек са им много.

И ет ти нещо философско:
Бизнеса е тъпо нещо. Бизнеса е като брака - досаден, речовит, обсебващ, ревнив. Може и други определения да се добавят, но след виното.
Не се опитвай да доминирваш над другите, не ти прави чест. Очаквам още мнения.
 
Даже и да стигнеш до някакви умопомрачителни заключения за смисъла на на вселената , ква файда, в крайна сметка ....

Ооо, казват, че файдата от това да си просветлен '' Enlighten'' е огромна за начина, по който ще се завърнеш в измерението, от което си дошъл. Изобщо, теориите са много и сложни за обяснение, но е не само нормално, а задължително да си задаваш въпроси като: Защо сме тук? Каква е целта? Какъв е смисълът на всичко, което ни се случва? Какво се случва ''после''? Аз си задавам тези въпроси ежедневно, а даже не консумирам алкохол. :) Мисля, че болшинството потребители на форума са обсебени от идеята за пари, власт, лъскави вещи и хора... Точно те имат нужда да бъдат сръчкани да погледнат на живота глобално.

Много хубава тема, @waldes, но това не го разбрах:
да видим как времето и пространството са една и съща величина
Би ли конкретизирал?
 
Защо сме тук? Каква е целта?
Е, това е лесно - тук сме, за да ядем и бъдем изядени. Това е смисъла и целта на всичко живо на Земята.
 
Е, това е лесно - тук сме, за да ядем и бъдем изядени. Това е смисъла и целта на всичко живо на Земята.
Тцъ, не е това. Не се връзва с моите изчисления.
Не разсъждавай като скотовъд/земеделец, Градинаров. Дълбоко в теб дреме мъдър философ - бръкни и го покажи на хората. :)

@biaaro, ракия и на компрес не мога да изтърпя. Да се надяваме, че валдес е поел ''знания'' и заради мен и ще се появи с готовите отговори. :)
 
Да, за лафа със старците съм съгласен, че то колко рестарта е имало на човечеството през времето. Ти сега Вискяр да не вземеш да ми дърпаш лукуми, че си от Атлантида или това пак е някакъв жокер, де да знам и аз вече...
 
Последно редактирано:
Малко ще форсирам нещата, значи кой кого яде. Ние ядем животните на планетата, на планетата НИКОГА не стихват войни, все още не сме колонизирали други планети (поне глупавата масовка от нас не го зне това). Та въпроса е - кой кого яде:)
 
Братле, аз като пийна и почвам да ставам carma whore в reddit, ей сега намерих начин да събирам по 100-200 карма на ден само от репостове от различни субредити, теб пък те избива на размисли. Имаше едно предаване
Ancient Aliens сега се сетих за него, гледал съм всичките сезони, но пък съм гледал и debunk видеата в youtube и доста прекаляват.
Наздраве, даже сега съм подпийнал, мисля да му ударя една почивка от тоя форум още една година, изчерпа се откъм теми поне в сферата в която е, иначе тези теми и разни други офтопици може и да са вървежни понякога, но като цяло поне за мен темите ми се виждат изчерпани.
 
Aйде да го ударим на философия. :)

Една огромна, необятна вселена с безброй измерения, съдържащи безкрайни реалности биха показали само колко крехко и краткотрайно е нашето съществуване. Но тази необятност има по-скоро за цел да доведе до пренасочване на смисъла, на значението. Веднъж противопоставили се на случайността на вселената, единствената възможност е да опитаме да намерим смисъл/значение в нещата, пред нас. Приятелите, роднините и правейки неща, които ни носят щастие са далеч по-важни от разрешаването на всякакви неразрешими въпроси относно съществуването. Това е послание обяснено най-добре чрез работата на философа Албер Камю и това, което той нарича „Абсурдът“ (с главно А) . Той вижда противоречие между, от една страна, желанието на човек да намери смисъл в живота, а от друга, безсмислието на Вселената. За Камю ние сме Сизиф, осъден да повтаря една и съща задача на бутането на камък нагоре по хълма, само за да види след това как се търкаля надолу – отново, и отново, до края на живота си. Но според Камю ние трябва да си представяме Сизиф като щастлив човек. След като ние признаем абсурдността на нашето съществуване и я приемам, тя ще ни освободи, за да намерим нашите собствени субективни значения, смисъл и цели:


“От момента, в който абсурдността е осъзната, тя се превръща в страст, най-мъчителната от всички останали страсти. Човек трябва да приеме с отворени обятия абсурдната условност на човешкото съществуване, докато същевременно предизвикателно продължи да изследва и да търси смисъл.“

Повечето хора, филтрират техните действия чрез идеята, че имат специална цел в (с) живота си. Трудно е да приемем, че нашите усилия ще бъдат до голяма степен безсмислени и бързо забравени в нашата равнодушна вселена. Това търсене за нашата голяма екзистенциална цел често ни заслепява от нещата, на които всъщност се наслаждаваме. Това търсене ни пречи да бъдем с хора, които наистина имат значение. Ние трябва да приемем живота, да му се наслаждаваме и в крайна сметка да не го приемаме твърде сериозно. В нашата постмодерна ера, където религията, идеологията, науката и дори общите човешки ценности не винаги дават унифициран смисъл на нашето съществуване. Така тази ера се превръща в една изключителна изолирана такава за индивида. Въпреки това, нашето търсене за екзистенциален смисъл не бива да приключва. Просто трябва да попитаме себе си, дали на този въпрос си струва да бъде отговорено, след като един смислен живот може да се намери чрез приятелите, семейството и новите преживявания. Единственото нещо по-лошо от това да не съществуваш или да не знаеш защо съществуваш е да съществуваш и да няма с кой да го споделиш.
 
Цитираш размисли на други личности, тоест ти нямаш свое мнение по въпроса.
 
Цитираш размисли на други личности, тоест ти нямаш свое мнение по въпроса.

Ето ти го: един смислен живот може да се намери чрез приятелите, семейството и новите преживявания. Единственото нещо по-лошо от това да не съществуваш или да не знаеш защо съществуваш е да съществуваш и да няма с кой да го споделиш.
 
Перефразираш това, което е дъвчено от поколения, не виждам нищо ново в случая.
 
Това имах на предвид, че си дъвчеме едно и също, само се променят обстоятелствата.
 

Горе