Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

penev75

Member
Имам сайт за USA обяви, но го налазиха много индийци и пакистанци и пускат обяви за Индия и съответно Пакистан, което разваля контента като цяло.

Как да филтрирам трафика от Индия и Пакистан.

Пробвах с блокиране на известните индийски и пакистански мрежи в .htaccess
 
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

1. Crontab веднъж дневно или по-рядко.
2. Генерираш си .htaccess посредством следният адрес :http://ip.ludost.net/cgi/process?co...y&format_name=&format_target=&format_default=



Ако имаш други правила в .htaccess които трябва да запазиш правиш един отделен файл с тях /в случая .htrulez и правиш нещо от сорта на :

cat .htrulez > .htaccess
curl 'http://ip.ludost.net/cgi/process?country=1&country_list=pk+in&format_template=apache-deny&format_name=&format_target=&format_default=' >> .htaccess

долу горе това трябва да ти е скрипта
 
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Ако ще има .htrulez няма да е зле в .htaccess файла да се добави
Код:
<Files .htrulez>
order allow,deny
deny from all
</Files>
 
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Не е необходимо, защото по подразбиране уеб сървъра забранява достъпа до файлове които започват с .ht .
Ето и извадка от apache.conf :

#
# The following lines prevent .htaccess and .htpasswd files from being
# viewed by Web clients.
#
<Files ~ "^\.ht">
Order allow,deny
Deny from all
</Files>

Същите правила ги има и при nginx и lighttpd.
 
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Не съм му обръщал внимание на това. :)
 
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Това което си дал няма да навреди по никакъв начин, ако го има просто ще се презапише, а ако не ще си влезе в действие.
 
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Чудесно

Само че ще го направя обратно:

curl 'http://ip.ludost.net/cgi/process?country=1&country_list=pk+in&format_templa te=apache-deny&format_name=&format_target=&format_default=' > .htipdeny
cat .htipdeny >> .htaccess

Не знаех за ludost.net - чудесна услуга

Няма да стане така
по този начин .htaccess ще расте безкрайно всеки път, когато се изпълни крона
 
Последно редактирано:
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Как ще расте безкрайно ?
 
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Страничен въпрос малко:
Дали могат да ме наклепат за расова дискриминация на някого с евентуални вреди за мен ако редиректвам индийците към семпла страничка (за да не дръпа много бандуит) с голям надпис:

"Hi, Amit!
You has no biznis here,
you stinky brown ni*ga!!!

Now click the banner below and GTFO before I tell your sahib your playin with his computah...
banner-itt.jpg

"


... Понеже верно не мога да ги понасям и ми избиват чивиите като им видя черните грозни муцуни из блог коментарите.
 
Последно редактирано:
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Ако е толкова видимо най-много да те налазят още повече през разни проксита. По скоро ги редиректвай към един under construction. Вече незнам дали гугъл няма се сърди за това, че на едни показваш едно на други друго.
 
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Заради проявен интерес ето моето решение:
При ползването на споделен хостинг повечето провайдъри не разрешават ползването на CURL в cron, но разрешават използването на php Curl. Ето защо си написах php скрипт, който сваля последните "дефиниции" от сайта ludost.net и генерира .httaccess файл, като в началото му добава и друг желан от нас код.

Преди да започнете си направете резервно копие на файла .htaccess!!!


1. Преименувайте файла .htaccess на .htrulez
2. Създайте си един нов файл в главната директория cronexec.php. Сложете в него следния код, като го модифицирате спрямо вашите нужди:
PHP:
<?php
$result = file_get_contents('/home/######/public_html/.htrulez');
$result .= "\n\n";
$result .='#Добавено от cronexec за блокиране на нежелан трафик от някои държави';
$result .= "\n";
$result .='###########################################################';
$result .= "\n\n";
$result .= file_get_contents('http://ip.ludost.net/cgi/process?country=1&country_list=pk+in+ph&format_template=apache-deny&format_name=&format_target=&format_default=');

file_put_contents('/home/######/public_html/.htaccess',$result);
?>
в горния скрипт трябва да се промени ###### със съответния акаунт. Тук се използва пример, който блокира трафика от Индия, Пакистан и Филипините. Това може да се променя, като се промени стойността на променливата country_list, като там се въвеждат съответно ISO кодовете на държавите от които искаме да блокираме трафика.
3. След като създадохме файла е необходимо да си направим през контролния панел и един cron job.
Ето едно ръководство как се създава cron job: http://help.superhosting.bg/faq/20_105_bg.html
За нашият пример - командата за cron job-a ще е: /usr/local/bin/php /home/######/public_html/cronexec.php
Настройва се тази команда да се изпълнява по един път на ден или на седмица и това е.

!!!! Скрипта изтрива съществуващия .htaccess файл Както писах в началото НАПРАВЕТЕ СИ АРХИВ!
След изтриването генерира нов, като най-отпред добавя съдържанието на файла .htrulez и след това списъка с мрежи, които да се ограничат.
 
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Вместо да печелите от индийския трафик вие се чудите как да изхвърлите парите в тоалетната.

Не ми казвайте, че от индийци не се печели, защото това не е вярно.

А относно идеята да пишете някакви обидни неща срещу индийците ще се въздържа от коментар.
 
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Честно казано не искам в сайт таргетиран за USA да ми спамят някакви индийци с абсолютно нерелвантни съобщения.
За тях имам друга изненада - специализиран индийски сайт :)
 
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Аз не казвам да ги оставиш да спамят, а да печелиш от тях. Ако помислиш ще се сетиш как може да печелиш - начини много. Например може да ги пренасочваш към друг сайт, където да си купуват разни неща и ти да получаваш комисионна.
 
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Вместо да печелите от индийския трафик вие се чудите как да изхвърлите парите в тоалетната.
..........
А относно идеята да пишете някакви обидни неща срещу индийците ще се въздържа от коментар.
Нямам време дори да мисля как бих могъл да монетизирам индийците. Нисък приоритет ми е някакси.

Но пък мога да отделя няколко минути да ги напсувам :twisted: . Най-малкото понеже по време на самия процес на сетването ще ми е ухилено едно такова :wink: . Полезно е за нервната система.
 
От: От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Не зная дали бих ги псувал ...ама майка им бих...всяка сутрин като отворя админ панела за Канада и Англия по 80-150 обяви за кришна, вишна, ескорт гърл...и мисля че не е бот това а някой гладен индиец ръчно ги пуска. Нито акисмет ги лови, нито хатчес...нито капчи.
 
От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Това се прави много по-лесно с GeoIP http://www.maxmind.com/app/php засичаш кода на държавата по IP адреса.
На мен не ми се вижда много сложно по мoя начин.


Аз не казвам да ги оставиш да спамят, а да печелиш от тях. Ако помислиш ще се сетиш как може да печелиш - начини много. Например може да ги пренасочваш към друг сайт, където да си купуват разни неща и ти да получаваш комисионна.

Ако знаеш как само купуват тия индийци, ама сега се сетих за нещо друго - ще направя сайт за индийски обяви - да си спамят там на воля. вместо да ги блокирам - ще ги пренасочвам.
 
От: От: Блокиране на трафика от Индия и Пакистан

Нямам време дори да мисля как бих могъл да монетизирам индийците. Нисък приоритет ми е някакси.

има фирми плащат по 0.10 $ за 1000 импресии,но всеки сам си избира
 

Горе