Блокиран акаунт в Google AdWords

penev75

Member
Не бах влизал няколко месеца в AdWords и днес влизайки днес в акаунта си в установих, че акаунта ми е блокиран за постоянно за системно нарушаване на правилата.
Странно е това, като се има в предвид, че там рекламирам сайта си за недвижими имоти. Виждам, че точно от тази кампания имам блокирани реклами, поради незнайна причина.
Преди години рекламирах и продуктите на МореНише, но това е минало - тези кампании отдавна са изтекли и просто си стояха в хисторито.
Освен това и не съм получил никакъв мейл, че има проблеми с моите реклами.

Мога ли нещо да направя?
 
От: Блокиран акаунт в Google AdWords

Можеш да им пишеш и да очакваш да ти пратят някакво обяснение, но едва ли и да ти възстановят акаунта. По принцип кореспонденцията с Google е като да чакаш от умрял писмо или като да пишеш на [email protected]

Моят съвет е да регистрираш нов акаунт. Направи си една нова поща и една нова дебитна/кредитна (ако нямаш) карта и действай. Има шанс да те баннат за мултиакаунтинг, но аз съм го правил този номер и не съм имал проблеми. Важното е да не злоупотребяваш, всмисъл да не направиш например 5 акаунта, които да заредиш с ваучери и след изтичането на промоцията да изоставиш.
 
От: Блокиран акаунт в Google AdWords

Пише, че ако открият, че съм си направил друг акаунт ще ми блокират целия профил в Google, а аз не искам да става така - все пак там ми е пощата, adsense, analitycs и т.н.
Май няма да рекламирам при тях - щом не искат да ми вземат парите. Ще си рекламирам във FB - и без това там рекламата е по-ефективна.
 
От: Блокиран акаунт в Google AdWords

Пише, че ако открият, че съм си направил друг акаунт ще ми блокират целия профил в Google, а аз не искам да става така - все пак там ми е пощата, adsense, analitycs и т.н.
Май няма да рекламирам при тях - щом не искат да ми вземат парите. Ще си рекламирам във FB - и без това там рекламата е по-ефективна.

Това си е на твой риск, но нищо не пречи поне да им пишеш.

И двете платформи си имат своите плюсове и минуси. Ако рекламираш парфюми, дрехи, презервативи и т.н. FB е добро място, но ако си решил да пуснеш реклама за соларни панели, примерно, в аdwords конверсията ще е в пъти по-добра. Също така, според мен ФБ е добър по-скоро ако търсиш брандинг реклама, а не продажби и резултати.

Не знам какъв е и сайтът ти, де, сам си прецени.
 
От: Блокиран акаунт в Google AdWords

Определено не искам да се отказвам от AdWords. Имам най-различни сайтове и някои не могат без него. Писах им, ама то си пише в хелпа, че на такива писма въобще не отговарят.
 
От: Блокиран акаунт в Google AdWords

След, като прегледах подробно обстоятелствата открих защо са ме блокирали. Това е само предположение.

Преди 3 години тествах реклами на продукти на CLickBank. Обаче адреса на ландинг пейджа се различава от този обявен в рекламата, а това е забранено. Тестовете бяха само за 1 месец и то преди 3 години. След това рекламата беше изтрита и сега си стои в хисторито. Тогава нямах забележки върху тези реклами и никога до сега не съм имал. Сега върху тези стари реклами стои забележка, че са блокирани заради нарушаване на правилата. Интересно ми е как са блокирани, като са изтрити.
 
От: Блокиран акаунт в Google AdWords

Не!
блокиран си заради купоните които си използвал :) не заради стара грешка.
И на мен са ми блоквали така акаунти като съм плащал във няколко с една и съща карта
 
От: Блокиран акаунт в Google AdWords

Ето я причината:
Прегледах профила Ви и мога да потвърдя, че профилът Ви е спрян в системата ни. Това решение е взето след внимателна и обстойна проверка, която установи, че сайт, който сте рекламирали чрез профила си (www. proactol .com) в бил в сериозно нарушение на правилата за рекламиране с AdWords, тъй като не е бил в съотвествие с изискванията ни за съдържанието на целевите страници и сайтове.

Можем да потвърдим, че за сайт www. proactol .com е сигнализирано за неприемливи бизнес практики и в резултат на това бе деактивиран. В отговор на многобройните оплаквания, получени от потребители и издатели, за тази категория реклами, Google има правило да не приема реклами, съдържащи неточни или заблуждаващи твърдения относно популяризирания продукт. Преглеждаме редовно целевите страници на рекламодателите си, като част от поетия ангажимент да направим работата с AdWords безопасна и ефективна за потребителите и рекламодателите.
 
От: Блокиран акаунт в Google AdWords

Причината ясно какво следва след това според тях - доживотна каторга или какво.
 
просто си регистрираш нов акаунт с друга карта :) това следва :) и не си ползваш гмейла за целта ... даже и някои купон може да праснеш за за добре дошъл :D

успехи и пожелавам да си намериш такъв от поне 75 евро
 
От: Блокиран акаунт в Google AdWords

Според мен няма проблем да си отвориш друг акаунт след като този ти е блокиран не може да те подведат за мултиакаунти, същото е и със сайтовете които са редовни, ако някой продаде сайт новият собственик няма ли право да си отвори акаунт и да си ги рекламира и той и защо трябва да знае дали някога този сайт е бил рекламиран вече безплатно (е ако почне да се рекламира всеки месец от нов акаунт с фри ваучер сигурно ще го праснат накрая)
 
От: Блокиран акаунт в Google AdWords

Ако направиш втори акаунт и решиш да се възползваш от купон - блокират.

Ако внимаваш да не въведеш някой купон - може и да не го блокират. А най-добре на друго име (ако е възможно). И не забравяй за ДДС-то и регистрацията...
 
От: Блокиран акаунт в Google AdWords

Правиш си нов акаунт с нова карта и не вярвам да има проблем. Аз имах доста акаунти там ама ги изпозатворих, рекламирал съм и едни и същи сайтове и не са ме хващали. :wink:

Вземаш си един безплатен ваучер, правиш си нов акаунт и си свиркаш. :-| Гледай хубаво да прочистиш браузера преди да регнеш новият акаунт.
 
От: Блокиран акаунт в Google AdWords

Ето отговора от Google:
Профилът Ви в AdWords бе деактивиран след внимателен преглед на историята му, настоящото качество на целевата му страница и спазването в него на други правила за рекламиране. Както Ви писахме, Google счита за сериозно нарушение неуместното или неприемливото поведение от страна на рекламодателите и си запазва правото да деактивира профили в AdWords по всяко време, за да защити качествените и безопасни условия за работа на потребителите.

Не можем да Ви предоставим никаква допълнителна помощ по този въпрос.

С уважение,

Google AdWords екип

Жалко. Ще си купувам реклама от другаде.
 

Горе