Брояч на посещения

cToKaTa

Member
Здравейте , едно време TYXO-то го биваше , но сега е пълна боза ...
Нито вади правилни данни , нито отчита такива ... пълна боза ...
Направо ме е яд , че съм го вградил в сайта си .
Търся някакъв негов заместник , но без и bgcounter .
 
От: Брояч на посещения

Според мен TYXO-то никога не го е бивало и ми е чудно как някой все още го ползват.
 
Последно редактирано:
От: Брояч на посещения

histats.com, google analytics
 
От: Брояч на посещения

histats.com, google analytics

Analytics си ползвам , а този histats изглежда екстра , но цялата работа я правя ако някой попита за посещенията на сайта .
Analytics ли е утвърден стандарт ?
 
От: Брояч на посещения

Аналитикс и може би Piwik.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Брояч на посещения

Ахам , оставам си с Analytics само .
Имам и друг въпрос : "Как по дяволите да си изтрия сайтовете от сайта на TYXO и изобщо профила?" .........
Натиснах всеки бутон в техния сайт и няма такава опция ... това е просто скандално .... никога повече TYXO !
 
От: Брояч на посещения

Ахам , оставам си с Analytics само .
Имам и друг въпрос : "Как по дяволите да си изтрия сайтовете от сайта на TYXO и изобщо профила?" .........
Натиснах всеки бутон в техния сайт и няма такава опция ... това е просто скандално .... никога повече TYXO !

Ами махни си кода им от сайтовете си и какво като не можеш да си изтриеш профила?
 
От: Брояч на посещения

А това тиксото е такъв боклук... Веднъж си го сложих, ами то по-постна статистика няма накъде. Ако ти е толкова да иконката с брояча да ти я вижда трафика във футера, то същата екстра я има и histats, вече от настройките си избираш, дали да ти се вижда на фронтенда или не. Правил съм си експерименти с ГА и хайстатс едновременно на един сайт, хайстатса дава с една идея по-надути резултати (виситорс онлайн и другите статистики), но нищо сериозно като разлика. За пикника нямам наблюдения.
 
От: Брояч на посещения

Тиксото си е боза, но даваше линк ПР6 без пари, сега не го знам колко е. Аз ползвам от 5-6 години уупра, показваше много, но в последно време качественото го направиха платено. Най-доброто си остана гугъл аналитикс, но най-вярното (и не съвсем, защото крадат малко) са импресиите в адсенс.
 
Последно редактирано:
От: Брояч на посещения

И аз съм с гугъл аналитикс, но за инфо на останалите съм поставил брояча на relmaxtop и съм доволен от него. Има доста функции в него и разликата с аналитикса е съвсем минимална. Но дава безплатно само на 1 сайт, за повече мисля, че искаше да се плати.
А на другият сайт съм поставил Тиксо и не съм доволен никак. Толкова са го развалили, че не става за нищо.
 
От: Брояч на посещения

Използвам няколко години вече histats и аналитикс. Различават се малко. Някакси интерфейса със статистиката в реално време на първия ми харесва повече.
Единственият проблем, който съм срещнал при хайстатс, че понякога отчита някои ботове като посетители онлайн. Но като цяло на месечна база няма почти никаква разлика.
 
От: Брояч на посещения

Аз си бях сложил код, който ми показва само IP-тата, всеки който влезе му хваща IP и пише в базата. Спрямо всички броячи показване 30-40% по-малко
Ето друг пример: същия код при мен си беше лай джак – показва колко хора са били логнати във ФБ и колко от тях са цъкали на бутона. Виждам че кликовете които ми показва той, са същите както феновете. Всеки път 50% от трафика клика на бутона и когато моя код ми показва 80 посещения 40 кликове ГГ показа 150 посещения, става явно кой е прав и кой крив.
 
От: Брояч на посещения

Различните броячи изчисляват трафика, сесиите по различен начин, и за това два брояча могат да показват различни показатели.
 
От: Брояч на посещения

Различните броячи изчисляват трафика, сесиите по различен начин, и за това два брояча могат да показват различни показатели.
Не знам ,но след като тиксото вчера ми показа тази статистика:
Посещения: 0
Уникални: 1
Импресии: 3
Макс. 2

ми идваше на момента да го изтрия ....
 
От: Брояч на посещения

Най-верния брояч за всичко е адсенса, казвал съм го не веднъж. Има ли парички бива работата, ако няма начи не е добре :lol:

Другите са само ориентировъчно. Piwik , analistik i tyxo имат малки разлики, е то зависи и от трафика, говоря за малки сайтове, но на мен примерно тиксото ми е много леко и удобно затова и си го ползвам. :)
 
От: Брояч на посещения

statcounter.com Аз винаги съм ползвал него.
 

Горе