Вечната дилема(за някои), Worpdress или XenForo

Worpdress или XenForo


  • Общо гласове
    4

Миленски

Active Member
Аз лично съм си фен на форумните системи и като цяло на XenForo, но там SEO - то ми е тегава история, до като с Wordpress нещата са мега по - лесни, но.... все пак форума си е форум. Останалите системи не ги споменавам защото няма смисъл за мен поне, ако за вас има, споменете ги(да видим кой ползва Joomla :D ). А да са Worpdress + XenForo свързани, не си е работа, до някъде изглежда що годе добре, но не знаеш къде си и за какво изобщо си там :D

XenForo има опцията да е като блог на началната си страница, а темите да изглеждат като статии. Wordpress има не една добавка за форум, но няма функциите на XenForo. Ако вземеш да и добавяш и добавяш става страшно :D XenForo от друга страна не е за всеки хост, най - вече тези които имат ограничението за
Inodes (айнод, ай-нод), с чисто нов форум, само с един инпортнат дизайн и файловете от 13к скачат на 30к и нагоре. Колкото повече се слага в XenForo като добавки и дизайни толкова повече стават и файловете, и няма опция чрез която да се почистват периодично.

П.с
Реших да пиша защото гледам ви е скучно(на мен също), пък и отдавна не се е спорило по такива теми :D Нека споровете да започнат сега, че да видим какъв ще е следващия ми проект :D
 
Три на нула за XenForo...... но и в допълнение проблемчето с онези 10к реда за превод на български си остават :D
 
PHPBB3
🤣

Форумите си заминаха и скоро ще са deadbeat системи. bhw само поглеждам, и тука по навик.

Иначе ако имам сайт,. но нямам форум и желая да имам форум - никога няма да направя сайт от форумна система. Ако имам вече изграден форум, по бива да се вдигне към него и сайт / портал, но обратното е безумие. Социалните мрежи дават всичко, което може и не може човек да се сети спрямо форумите.


Дискорд например има и той голяма роля, да събере на по-удобно място разни групи хора с микрофон, стриймове, и т.н.
 
Последно редактирано:
😂🤣😂
Иначе ако имам сайт,. но нямам форум и желая да имам форум - никога няма да направя сайт от форумна система. Ако имам вече изграден форум, по бива да се вдигне към него и сайт / портал, но обратното е безумие. Социалните мрежи дават всичко, което може и не може човек да се сети спрямо форумите.
Няма да загинат но и скоро няма да са масово ползвани(освен bg-mamma :D ). Уебсайта базиран на Wordpress може да е много по - красив от който и да е форум, а от скоро и доста по - бърз. Но! Форума е по - стабилен от Wordpress(поне XenForo де). За защитата на форума не знам толкова но и Wordpress не е кой знае колко защитен освен ако не е статичен, а като е статичен си е..... ми по добре един HTML :D .

Социалките скоро ще станат платени, много мислеха включително и аз, че фейса няма да е платен, но вече има опция за абонамент, като отново си ти продават данните ама не гледаш реклами(може би). :D

Дискорд например има и той голяма роля, да събере на по-удобно място разни групи хора с микрофон, стриймове, и т.н.
Дискорда от скоро го разглеждам по - внимателно и да, има доста неща в и за него, но за стрийма...... според мен не окей, или поне без Нитро абонамента и усилванията на сървъра ти. И все още не може да замени уебсайта или форума. Освен ако не вкарат опцията за статии споделяне на файлове и прочие.... ама то тогава ще стане хептен мазало :D Иначе за сега си е като Телеграм, Вайбър.... Скайп..... :D
 
Може ли някой форум на WP да го разгледам?
Аз лично нямам такъв, за кратко колкото да видя какво представлява. Пробвал съм всички налични и възможни интеграции на Wordpress с форум и нито една не е задоволяващ, поне за мен. Иначе може да видиш форума на bg-mamma, той е на PHPbb :D
 

Горе