Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

Време е да спреш Дискавъри чанел май :lol:
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

селските къщи не са оферта, наскоро се отървах от една такава в Своге.

Иначе за апартаментите мисля, че цените няма как да падат постоянно, сега са на дъното, значи трябва да се качват. Има понякога много добри предложения, бях харесал един и аха да се обадя да го видя и продаден.
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

Не съм съгласен, че цените са стигнали дъното. Справка Кр. Попов- Цената равна на месечния наем по 100. 200 лв наем - 20 К струва имота.
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

Не съм съгласен, че цените са стигнали дъното. Справка Кр. Попов- Цената равна на месечния наем по 100. 200 лв наем - 20 К струва имота.
е къв е тоя наем, под 400 лв е някаква колиба
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

Извинявай, не съобразих за София. От Стара Загора съм и цените са страшно надути.
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

Не съм съгласен, че цените са стигнали дъното. Справка Кр. Попов- Цената равна на месечния наем по 100. 200 лв наем - 20 К струва имота.

Да нямаш предвид Красимир Петров? Той всъщност е човека който предрече имотния балон няколко години преди да се случи. В едно от неговите видеота обяснява за фазите на един такъв балон и кога ще издиша напълно. За съжаление в момента не мога да го намеря, но тук във форума някой го беше пускал.

Иначе проблема на България е, че цялата икономика се върти около банковите кредити, а доста голяма част от работната сила (~40%) около държавната администрация. Тук няма бизнес в истинския смисъл на думата, няма развита промишленост ако не броим някой друг пробит завод за гайки в с. Долна Нанадолнище, няма земеделие - ако не броим най-големия получател на европейски субсидии "Октопод" ООД, няма наука, няма нищо. В такава среда един закон за фалитите на физически лица или евентуално откачане от валутния борд и всички сме "чао"...
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

Да, точно него имах в предвид. Мисля, че е адски прав. Гледам обявите в местния вестник - 5 страници продава и колонка и половина купува. В imot.bg - същото, някои обяви се въртят 2-ра година.
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

Извинявай, не съобразих за София. От Стара Загора съм и цените са страшно надути.

В Ст. Загора се живее добре, градът е хубав, има работа и мацките ви са красиви, нямаш право да се оплакваш :)
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

Не се оплаквам, но заради тези които работят в ТЕЦ-овете и имат по 2-3 апартамента имотите са скъпи. Мацките наистина са супер, де да бях 20 г. по-млад. Лично аз предпочитам на село, в града съм като в кутия, бягам в зоопарка на аязмото. Не разбирам как нормален човек се забива в 50 кв.м.? Където погледнеш блокове.
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

То не е трудно човек да се досети. Специално за жилищните сгради нямам мнение.
Относно имотите (парцели, зем. земи) те никога са нямали спад в цената. Ако направим справка през последните 20 години парцелите от 4 лева / кв. м са скочили доста и никога няма да паднат. За земеделските земи също бих споменал времето когато струва по 100 лева декара.
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

Тая тема е пълен ташак и базик, само ви вкарва в безсмислени размисли.
Да инвестираш пари в епк с цел печалба, ти луд ли си :lol:
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

"Да инвестираш пари в епк с цел печалба, ти луд ли си "

Аз познавам хора които го правят и то доста успешно в последните години.
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

Едно е инвестиция във времето, друго е да го купиш сега и след месец да го продадеш.
Особено най-големия недостатък на ЕПК-то са съседите и техния брой.
Влез в един блок ЕПК виж общите части и влез в един блок ново стройтелство (качествено строен) и после си помисли в кое да инвестираш
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

Аз не инвестирам в жилища, но има колеги които инвестират и то с цел максимално бърза продажба и успяват. Миналата година взех един магазин и докато му търсих наематели можех да го продам с 10 000 отгоре. Половинката обаче искаше около 17 000 и не се стигна до сделка (после съжаляваше, но това е др.въпрос). На 19 този месец купих магазин който без проблеми ще мога да го продам с 30% отгоре, но аз не инвестирам с цел бърза продажба, а ги отдавам под наем.
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

Което е и по-разумно според мен
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

Ако имаш възможност вземи някакъв апартамент в Дружба, около езерото има доста от старите блокове, а близо до тях ще минава метрото. Циганите не ги мисли, до няколко години ще са ги изселили, а и честно казано те са сравнително далече от този район.
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

За мен пък наем е най-безсмилсеното. Даваш 100 хиляди лева накуп и взимаш 400-500 лв. на месец. че то ако са на влог сигурно ще е по-добра възвръщаемостта
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

За мен пък наем е най-безсмилсеното. Даваш 100 хиляди лева накуп и взимаш 400-500 лв. на месец. че то ако са на влог сигурно ще е по-добра възвръщаемостта
12 месеца по 500 лева = 6000 лева на година
Като разделим 100 000 на годишната печалба излиза, че за да ти се върнат парите трябват 16.5 години.
Да сложим 20 години - 120 00 лева. По 1 000 лева на година печалба.
Колко ще е печалбата ако са в банката не знам, ама си имаш един сигурен доход.
 
От: Вие какво бихте си купили - нова тухла или епк ?

"За мен пък наем е най-безсмилсеното. Даваш 100 хиляди лева накуп и взимаш 400-500 лв. на месец. че то ако са на влог сигурно ще е по-добра възвръщаемостта"

Последния магазин който го взех е за 45 000 лв. На мястото което се намира наема за тази квадратура е около 700-800 лв. От 40-50 магазина има само 2 празни, моя (още не съм го обявил) и още един, като моя е на едно от най-доброто възможно място.

Ако парите ми са в банка лихвата на година за тези пари ще е около 1 350 лв. и тенденциите са да падат лихвите. Наема от този магазин, ако го отдам при 600 лв. ще ми е 7 200 лв., като си платя данъците става 6 552 лв. на година. Това което гоня при такива покупки е 10% възвръщаемост на година (купувам силно подценени активи). За сега съм успявал да го постигам. Като се сложи и фактора инфлация който изяжда главницата не е много сигурно, че е удачно да се държат много пари дългосрочно в банка.

Основния ми бизнес има 100% възвръщаемост на година и винаги когато има възможност инвестирам в него, но за съжаление не е толкова лесно (трудностите нямат нищо общо с финансиране).

Най-общо доходите ми идват от 5 напълно различни области, по този начин съм се застраховал от резки сривове. Едни са по-доходни, но и по-рискови (както всеки разумен бизнес), други са по-консервативни, но и с много по-ниска доходност.
 

Горе