Внимание мошенник!

Naxx

New Member
Здравейте,
за съжалание искам да споделя с Вас негативното партньорство с един псевдо програмист, който е регистриран тук и с това ако мога да предпазя други да не правят моите грешки.
Та ето за какво става въпрос.
Реших да купя сайт, който въпросния човек каза че почти е направил за друг, но другия не му плащал. На мен ми хареса това което показа и реших да го взема с някой уточнения и изменения.
Докато уговаряхме подробностите, ме уверяваше, че всичко може да направи и ще го направи.
След като каза, че му остава съвсем малко работа и вечерта ще качи сайта на сървъра ме помоли за парите.
Аз веднага гу пуснах през интернет банкинга на неговата банкова сметка.
След това минаха 3 дни, в които човека изобщо не отговаряше на Скайпа, а мобилния му телефон дава постоянно заето (предполагам че го ползва като модем).
В един момент сайта цъфна на хоста, който му бях дал, но не само че не беше направил това което обещаваше, ами и това което в демото работеше, на сървъра не работеше!
След като разгледах файловете, се оказа, че много от функциите изобщо ги няма, а в демото ги е симулирал!
Така че с няколко думи, човека е много зле с програмирането!
Елементарни неща не знае (как да направи линк в редирект, как да изкара от базата данни информация на сайта и мн.др.).
Ако Ви се случи да Ви предлага нещо, моят съвет е да не му плащате докато не видите продукта завършен, а даже и тогава внимателно проверете дали всичко работи, а то слага линкове например които никъде не водят и ги намираш след време.
А когато искаш да си свърши работата, не дава признаци на живот.
Аз много бих си помислил дали да се свързавам с такъв псевдо програмист, който практически НИЩО НЕ УМЕЕ!
Та нашият герой се казва Спас Симеонов, Скайп: gainward_5 или nikolai4406, Ник - vis0n или nik0lai телефон: 0883529145, 0884981218, 0883463780, nikolai4406-а-aбв.бг или vis0n-а-абв.бг
Тук също е регистриран като nik0lai
Ако имате въпроси, с удоволствие ще отговоря на тях.
 
От: Внимание мошенник!

Има истина
 
От: Внимание мошенник!

Искам да кажа, че аз и visi0n не сме един и същ човек.
www.nik0lai.info
не ме намесвай моля те.
 
Последно редактирано:
От: Внимание мошенник!

е изглеждаше сериозен ...
 
От: Внимание мошенник!

Не знам дали сте един и същ човек или ортаци но...

1. Регистрацията в П. ви е през месец. В webmaster и там ви е горе долу през месец.
2. http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=2139
В нея си пуснал темата и изчезваш и вместо теб отговаря Visi0n (както изглежда от темата Visi0n е доста запознат с системата).
3.http://forums.bgdev.org/index.php?showtopic=24870&st=0
Тук темата е започната от Visi0n след което изчезва... после малко оплюват сайта и се намесва Nik0lai, след което Nik0lai изчезва и се появява отново Visi0n. Малко съмнителни ми изглеждат постовете така мнения.
4. До колкото забелязах в този сайт (musicplay-bg. com) само вие двата добавяте текстове.
5. В този сайт (hit4e. info) също май имате нещо общо.
6. И двамата имате персонални сайтове в зоната .info: nok0lai. info (05-May) и visi0n. info (30-May) които са регистрирани в един месец.
Единия е регнат през godaddy, а другия през Register. com
7. http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=3316&page=2
Появява се нов потребител с 2 мнения които твърди че двамата са различни потребители.
Bgsoft - Join Date: 23-11-2008
В профила си има home page: bg-software. org

В другия форум bgsoft твърди че са от един град което противоречи с who is на домейна.

Admin City:Sofia
Admin State/Province:
Admin Postal Code:1000
Admin Country:BG

Това е само общ анализ направен от мен чрез Г., никой не обвинявам и защитавам. Поста е само информативен, вие си правете заключенията.

Поздрави и нищо лично.
 
От: Внимание мошенник!

леле пич
ти си цял дедектив :)

не че тия неща не са си очевадни и без толкова анализи, ама друго си е така като се изсипе документирано :)
 
От: Внимание мошенник!

Браво Шерлок - хвана ги :)
А bgsoft каза, че е bghelp но си е забравил паролата - можеш да включиш и това в разследването.
Поздрави за ентусиазма :)
 
От: Внимание мошенник!

Аз съм bgsoftw от другия сайт. Това че who is на домейна пише софия нищо не значи точно ей сега го направих на града от който сме.

И пак казвам че са различни хора.
 
От: Внимание мошенник!

аве пак шезофренията плъзна като епидемия
нищо не разбрах "аз", "ние", "сме", "не сме"
кои е единствено число, кои са множиствено число...
:)


Аз съм bgsoftw от другия сайт. Това че who is на домейна пише софия нищо не значи точно ей сега го направих на града от който сме.

И пак казвам че са различни хора.
 
От: От: Внимание мошенник!

аве пак шезофренията плъзна като епидемия
нищо не разбрах "аз", "ние", "сме", "не сме"
кои е единствено число, кои са множиствено число...
:)

сам/и се обърка/ха кой кое e, кой не e, кой с кого е .. ама не каза/ха вярно ли е това заради което е пусната темата

аз като ви казвам да пишете само от един акаунт и от единствено число:)
 
Последно редактирано:
От: Внимание мошенник!

И сам войнът е войн :)
"народна мъдрост"
 
От: Внимание мошенник!

Аз съм bgsoftw от другия сайт. Това че who is на домейна пише софия нищо не значи точно ей сега го направих на града от който сме.

И пак казвам че са различни хора.

След дъжд качулка :twisted:. Само да ти кажа, че в who is не е нужно да се пишат лъжи (Нямаше ли условие там да се пише само истинска информация?) :), ако искаш да не ти знаят инфо просто го заключи.

П.С. Има една опция забравена парола bgsoft, следващия път може да я ползваш ;).

Помежду другото...

bghelp:

General Information

* Last Activity: 15-11-2008 04:56 PM
* Join Date: 07-05-2008
* Referrals: 0

Пак съвпадение в направата на acc :). кога успя за 7 дена да си забравиш паролата!? Вместо да му помогнеш (ако приемем че сте различни хора) още повече хвъляш кал, ако може така да се изразя.

Благодаря за подсещането на alexer :)
 
Последно редактирано:
От: От: Внимание мошенник!

След дъжд качулка :twisted:. Само да ти кажа, че в who is не е нужно да се пишат лъжи (Нямаше ли условие там да се пише само истинска информация?) :), ако искаш да не ти знаят инфо просто го заключи.

П.С. Има една опция забравена парола bgsoft, следващия път може да я ползваш ;).

Помежду другото...

Bghelp:

General information

* last activity: 15-11-2008 04:56 pm
* join date: 07-05-2008
* referrals: 0

Пак съвпадение в направата на acc :). кога успя за 7 дена да си забравиш паролата!? Вместо да му помогнеш (ако приемем че сте различни хора) още повече хвъляш кал, ако може така да се изразя.

Благодаря за подсещането на alexer :)


както виждаш лесно съм я забравил щом съм със нов рег.

Както казвам са два различни човека. А кой е измамника от 2 мата вие ще кажете ?
 
Последно редактирано:
От: От: От: Внимание мошенник!

Както казвам са два различни човека. А кой е измамника от 2 мата вие ще кажете ?

що да не са и "двата" , а ?
а ти какво общо имаш , че се обясняваш толкова
 

Горе