Всенародно веселие или бачкане?

Работа или софра?


  • Общо гласове
    23

spy

Active Member
Аз като един източно-румелец трябва да се радвам и да празнувам та да се сцепа. Ама що ли не го усещам тоя празник и си бачкам.

Колеги, днес правите ли кинти или споделяте народното веселие?
 
От: Всенародно веселие или бачкане?

Аз съм за работата. Не зависимо какво е като ден, ако може да се изкара нещо - пускаме се по течението. ;)

За мен си е нормален понеделник. Станах си рабо, проверявам си пощи и други и отмятам ако има нещо. Както и си намираме и допълнително. Не знам какво може да го направи така, че да се различни от друг понеделник (работен). Опредлено си е празник, но и аз лично не го чувствам като такъв. Имам предвид да седна на йедене и пийене. Като гледам и накетата много повечето са на моето мнение - ще се работи. А че е криза, това е отделно. Лично за мен си е раб. понеделник, а че е криза - криза си е все още. Малко по-малко а от преди, поне така си мисля или и свикнах, но се работи за да се чувстваме добре. Аз лично ако не работя се чувствам зле. Не знам за Вас, но ако не правя нещо креативно и полезно ми е кофти. Това да седя и да се излежавам и да мързелувам по няколко дена мога да го направя само за 5-7 дена макс, после ме обхваща нещо странно като чувство и веднага си намирам работа. За кинти де много ясно. :)
 
От: Всенародно веселие или бачкане?

Блинки, това излежаването на плажа и на мен след 7-мия ден ми писва яко.

Идеалната почивка е да карам цял ден ски, или сега през лятото уейкборд. Яденето и пиенето не са идеала ми за почивка :)
 
От: Всенародно веселие или бачкане?

Почивката е и леко на ментално ниво - да знаеш, че работата тече, нямаш належащи задължения и е заслужено след голямо гърбене на работното място.

След 5-7мия ден ми прещраква, че не може да се лежи и да се вегитира. Скача се и се захваща нещо, а то все има какво де. :)

Но няма нищо против в месеца по една почивка от към 2 нощувки някъде по ширините на България да се отиде, а защо ли не в чужбина.
 
От: Всенародно веселие или бачкане?

На мен ми е скучно да почивам. Предпочитам да ангажирам мозъка си постоянно. И между другото почивката, когато и както дойде.
 
От: Всенародно веселие или бачкане?

Ами аз днес си полежах до 12:30 , и сега мисля малко да поработя. Нещо средно между празник и работен ден ми е :)
 
От: Всенародно веселие или бачкане?

На мен ми е скучно да почивам. Предпочитам да ангажирам мозъка си постоянно. И между другото почивката, когато и както дойде.

След повече от 10 години в онлайн бизнеса вече изповядвам друга философия, а именно "Когато се бачка да се бачка яко, а когато се почива да се почива"
Преди години и аз исках да свърша всичката работа на света и почивах само по 4-6 часа в денонощие...

Почивката е много важна част от работата и не трябва да се пренебрегва, за да сме ефективни!!!
 
От: Всенародно веселие или бачкане?

През деня празнувам, а вечер поработвам. Това ми е програмата за всеки ден, а не само за днес. В крайна сметка работя за да живея, а не обратното.
 
От: Всенародно веселие или бачкане?

Гласувах за работата, но спокойно бих гласувал за двете. Живота е кратък, не бих го живял само за да работя. Все пак работя за софрата дет се вика.
 
От: Всенародно веселие или бачкане?

И аз съм на вашето мнение, харесвам да работя, но харесвам и да почивам. Парите не са всичко за което живея. Има и по важни неща. Важното е да не се прекалява с бачкането, както и да не се прекалява с почивката. Аз лично съм супер изтормозен ако бачкам 2 седмици без ден почивка, както и не се чувствам комфортно ако почивам повече от 4-5 дена. А на 10-15-тия ден обикновенно ме фаща мързела и става лошо. :)
 

Горе