Възможна ли е енергийна независимост?

От: Възможна ли е енергийна независимост?

Нищо не написа. Питам пак - коя държава е изцяло на ВЕИ и независима? Щом става въпрос за минимална зависимост, защо сте против АЕЦ?
 
От: Възможна ли е енергийна независимост?

Няма държава, която да е изцяло на ВЕИ, поради простия факт, че този вид енергия се развива ефективно от последните 40 години. Аз от ядрена енергетика не разбирам -> не мога да кажа дали е добре или не да има още един АЕЦ. Но знам, че когато ти зависи от друга държава дали ще работи тая АЕЦ, това си е зависимост.
 
От: Възможна ли е енергийна независимост?

А защо да съм за нещо, от което крайния потребител, няма да има никаква изгода... с колко, ще поевтинее тока за крайния потребител с 1%?! Нали всичко, ще бъде отново за износ, а парите от износ къде ще отидат - в джоба на управляващата партия...
 
Последно редактирано:
От: Възможна ли е енергийна независимост?

За мен избора е прост и лесен - солари на покрива си цената всеки месец и пада, за разлика от ценат на тока - пак ни готвят още едни 10% вдигане на тока, ама нали са избори не се споменава много ...
 
От: Възможна ли е енергийна независимост?

Щом става въпрос за минимална зависимост, защо сте против АЕЦ?
Изцяло срещу АЕЦ е малко рано да се говори, според мен - има още хляб в атома.
Аз съм срещу проекта "АЕЦ Белене". Този проект не носи нищо добро за България и българите. Освен за няколко човека.
 
От: От: Възможна ли е енергийна независимост?

Изцяло срещу АЕЦ е малко рано да се говори, според мен - има още хляб в атома.
Аз съм срещу проекта "АЕЦ Белене". Този проект не носи нищо добро за България и българите. Освен за няколко човека.
+1
Unwise най-вече ги следи ядрените проекти, ако това което говори и се реализира съм за, но сегашните методи са остаряли а и този проекти е .....
 
От: Възможна ли е енергийна независимост?

Това което написа по горе Радев и аз го повтарям няколко пъти - Не съм противник на атомната енергия а на построяването на нова централа в БГ защото това реално няма да донесе никакви ползи за БГ народа - нито ще му падне цената нито ще му е по малък риска от атомна авария.

Хепи ако си мислиш че просто можеш да си сложиш климатика в мазето и да почне да работи по ефективно леко си се объркал
 
От: Възможна ли е енергийна независимост?

В европейската общност няма независимост, всички сме едно семейство.
 

Горе