Въпроси за много на брои Page/Post

Здравейте,
В момента захранвам една външна БД чрез xml feed , след което в WP съм сложил PHP Execution, създал съм страница в която инклудвам пхп файл, който ми извежда информация от външната база данни. Въпроса ми е , не мога ли да задам на тоя фиид направо да ми добавя в БД на WP като по този начин създава за всяко добавено нов post/page, и колко е удачно това.

Защо въобще мисля за такъв вариант ли ?

Защото в момента сайта ми зарежда неща от сорта на saita.com/stranica_s_php_fail/?get1=blqk&get2=blqk2 , но в същото време всичко се води като една страница и има един и същи тайтъл и т.н.
 
От: Въпроси за много на брои Page/Post

Потърси за XML импортер за WP-са.
 
От: Въпроси за много на брои Page/Post

Поразгледах и намерих страхотен такъв, който ъплоадва от урл, но за жалост за урл импорт трябва да се плати нищожната сума от 100 и нещо си долара
 
От: Въпроси за много на брои Page/Post

От това, което си написал не става много ясно какво точно се иска. Но ако няма големи еквилибристики, а само трябва се пляска текст в базата на WP не е голяма философия.
hint: wp_insert_post и wp_update_post са твоите функции
 
От: Въпроси за много на брои Page/Post

По принцип, аз съм си написал пхп файл в който вземам каквото ми трябва от xml (от урл) и го вкарвам във външна БД чрез крон от phpmyadmin. След което съм създал ибикновенна WP page в която инклудвам друг пхп файл викащ информацията от външната БД. До тук добре, задал съм на страницата тайтъл и т.н., но страницата има линкове водещи към phpfaila.php?ne6tosi=proba което означава че гошо индексира само saita.com/stranicata_s_php, но не индексира страницата saita.com/stranicata_s_php/?ne6tosi=proba . А дори и да я индексира, тя ще е със същия тайтъл и т.н. , защото реално е една и съща WP Page...

Именно заради това се чудя дали вместо да вкарвам цялата тази информация в отделна бд и да я вадя в една уордпресс страница чрез пхп инклуде, да не направя така че всичко директно да се вкарва в БД на wordpress и всеки резултат който се вкара да го вкарва като нова WP page/post.

П.С. Не знам до колко ме разбрахте, но наистина не знам дали мога да го обясня по-добре.
 
От: Въпроси за много на брои Page/Post

По принцип, аз съм си написал пхп файл в който вземам каквото ми трябва от xml (от урл) и го вкарвам във външна БД чрез крон от phpmyadmin. След което съм създал ибикновенна WP page в която инклудвам друг пхп файл викащ информацията от външната БД. До тук добре, задал съм на страницата тайтъл и т.н., но страницата има линкове водещи към phpfaila.php?ne6tosi=proba което означава че гошо индексира само saita.com/stranicata_s_php, но не индексира страницата saita.com/stranicata_s_php/?ne6tosi=proba . А дори и да я индексира, тя ще е със същия тайтъл и т.н. , защото реално е една и съща WP Page...

Именно заради това се чудя дали вместо да вкарвам цялата тази информация в отделна бд и да я вадя в една уордпресс страница чрез пхп инклуде, да не направя така че всичко директно да се вкарва в БД на wordpress и всеки резултат който се вкара да го вкарва като нова WP page/post.

П.С. Не знам до колко ме разбрахте, но наистина не знам дали мога да го обясня по-добре.
Виж поста над теб - в линковете има и много примери.
 
От: Въпроси за много на брои Page/Post

По принцип, аз съм си написал пхп файл в който вземам каквото ми трябва от xml (от урл) и го вкарвам във външна БД чрез крон от phpmyadmin. След което съм създал ибикновенна WP page в която инклудвам друг пхп файл викащ информацията от външната БД. До тук добре, задал съм на страницата тайтъл и т.н., но страницата има линкове водещи към phpfaila.php?ne6tosi=proba което означава че гошо индексира само saita.com/stranicata_s_php, но не индексира страницата saita.com/stranicata_s_php/?ne6tosi=proba . А дори и да я индексира, тя ще е със същия тайтъл и т.н. , защото реално е една и съща WP Page...

Именно заради това се чудя дали вместо да вкарвам цялата тази информация в отделна бд и да я вадя в една уордпресс страница чрез пхп инклуде, да не направя така че всичко директно да се вкарва в БД на wordpress и всеки резултат който се вкара да го вкарва като нова WP page/post.

П.С. Не знам до колко ме разбрахте, но наистина не знам дали мога да го обясня по-добре.

Разкарвай цялата галимация и го направи the WP way, както ти казах в предния пост. Ще си имаш отделни постове, които са включени в сайтмапа, втората база е тотално излишна итн.
 

Горе