Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

С тези опасни идеи, Добри Божилов не знам как е успял да се вреди в листата на такава партия като РЗС./QUOTE]
платил си е как
happyslacker имам чувството ,че и на теб някой ти плаща за да пишеш тези неща по форумите :)
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

РЗС са проект на на същите тия дето ни правят на идиоти вече 20 години. Това е повече от ясно. Никоя нормална и свестна партия няма да пръсне толква пари по рекламни кампании. Защото с чесност не се намират. Мизерията е пълна а народа объркан. Ние младите ще ядеме х-я.

На админите благодаря че сте я изтрили.
 
От: От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

С тези опасни идеи, Добри Божилов не знам как е успял да се вреди в листата на такава партия като РЗС.
платил си е как

Това не обяснява защо са допуснали кандидат с такива "ненормални" идеи. Дори и да е платил (в което доста се съмнявам), със сигурност сумата е малка и не покрива загубите от евентуална загуба на партията заради опасните идеи на Добри Божилов.

happyslacker имам чувството ,че и на теб някой ти плаща за да пишеш тези неща по форумите :)

Никой не ми плаща за да пиша по форумите. Психично болен съм - не съм достатъчно егоист като нормалните хора. За доказателство на тази теза мога да посоча това, което съм написал до момента в този форум - давал съм безплатни съвети, от което само губя пари (защото хората, които получават съветите ми са ми конкуренти). Гледам, че и други си позволяват да го правят ;)

Правил съм и много други неща безвъзмездно (напр. свободен софтуер, редакция на Уикипедия).
 
Последно редактирано:
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

РЗС са проект на на същите тия дето ни правят на идиоти вече 20 години. Това е повече от ясно. Никоя нормална и свестна партия няма да пръсне толква пари по рекламни кампании. Защото с чесност не се намират.

Аз не гласувам за партията, а само за един човек, който е в листата на тази партия. Даже подозирам, че от партията не са прочели внимателно опасните идеи на този кандидат (иначе нямаше да го допуснат в листата си).

За съжаление, ако този човек не събере 15% (от всички гласове с тази бюлетина) ще излезе, че съм гласувал за партията... Много тъпо. Изгавриха се с демокрацията!
 
От: От: От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Това не обяснява защо са допуснали кандидат с такива "ненормални" идеи. Дори и да е платил (в което доста се съмнявам), със сигурност сумата е малка и не покрива загубите от евентуална загуба на партията заради опасните идеи на Добри Божилов.

Никой не ми плаща за да пиша по форумите. Психично болен съм - не съм достатъчно егоист като нормалните хора. За доказателство на тази теза мога да посоча това, което съм написал до момента в този форум - давал съм безплатни съвети, от което само губя пари (защото хората, които получават съветите ми са ми конкуренти). Гледам, че и други си позволяват да го правят ;)

Правил съм и много други неща безвъзмездно (напр. свободен софтуер, редакция на Уикипедия).

ами ако не е платил той друг е платил за това точно Добри Божилов с неговите " ненормални идеи " да е в листата .

а останалото беше шега щото няма друго логично обяснение за тази твоя тема :)
или има ... може би за да стигнеш сам до лозунга
Изгавриха се с демокрацията!
От кога разправям , че настоящата е най -отвратителната предизборна кампания !



п.п. и не преувеличавай ако обичаш
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

ами ако не е платил той друг е платил за това точно Добри Божилов с неговите " ненормални идеи " да е в листата .

Искаш да кажеш, че някой е платил на РЗС да приеме в листата си кандидат, който да саботира РЗС?

п.п. и не преувеличавай ако обичаш

С кое съм преувеличил?
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

happyslacker нищо лично но Добри Божилов , роден 1975 г. според мен нито от социализъм разбира , нито от политика но това не му пречи да се тика или да го тикат в политиката ........теорията и практиката доста често се разминават ама всеки е свободен да вярва в каквото и когото си иска
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Наистина не разбира от политика щом с такива ненормални идеи се кандидатира.

Истинските политици пишат идеи, които да се харесват на избирателите, а идеалисти като Добри Божилов пишат идеи, в които вярват, които са по-правилни, но няма да се харесат на избирателите.

За съжаление така е устроен светът - най-некачествения човешки материал го избират, а качествения - остава неразбран.

Надявам се все пак да се случи някакво чудо. Поне в другите държави да гласуват както трябва. Но ме съмнява доста... В целия свят социализма набира сила. Няма да можем да го спрем, но поне ще се опитаме да го ограничим. И може би след няколко десетилетия, след няколко столетия наистина ще успеем...
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

няма да чета цялата тема, но видях от коя партия е подкрепен :) мен би ме било срам ако гласувам за тях ... кривоглед медиен слугинаж на бсп и дпс
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Повтарям - не гласувам за партията, а за личността на един от кандидатите.

Но за съжаление се изгавриха с демокрацията - ако кандидата не спечели 15% от общия брой на гласовете със същата бюлетина, гласовете за него няма да се взимат под внимание и излиза, че сме гласували за партията, а не за кандидата - особено ако кандидата е последен в списъка...
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Това е много стар номер в политическия маркетинг! Със същия успех можеше да се обяви за намаляване на пенсиите, спиране на майчинските, закриване на социалното министерство или каквото там си избере, важното е да предизвика внимание с наглед скандалните си виждания.
Преди няколко години използва същия номер за да популяризира себе си и някакъв сайт. Разликата със сега е, че тогава се беше обявил срещу софтуера с отворен код. Тогава таргет групата му беше интернет потребителите, сега обществото. Като се позамисли човек, всичко е ясно:wink:
 
От: От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Повтарям - не гласувам за партията, а за личността на един от кандидатите.......че сме гласували за партията, а не за кандидата - особено ако кандидата е последен в списъка...


т.е. пропагандата ти е за за рзп, поредната отрепка изгонена от сдс, предната е в дпс, прави си сметка и гласувай уж за светли личности.
 
От: От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

намаляване на пенсиите, спиране на майчинските, закриване на социалното министерство

Не може да се прави подобно сравнение. Субсидиите, пенсиите и майчинските са съвсем различни неща. Докато субсидиите и майчинските могат да се премахнат безпроблемно, от което ще има само ползи, то пенсиите няма как да се намалят, защото пенсионерите ще измрат от глад.

Премахването на субсидиите е научно обосновано. Аз вярвам в научния метод.

До къде доживяхме - нещо, което е научно обосновано, да се отрича от мнозинството и да се обявява за "скандално виждане"...

В миналото, идеите за това, че земята е кръгла, са били скандални, но тогава хората са били необразовани.... Какво излиза? Че и днес хората са необразовани? За съжаление това е логичния извод...

тогава се беше обявил срещу софтуера с отворен код

В същност не се беше обявил против софтуера с отворен код, а беше написал книга, която нарича "икономически анализ на технологиите". Признавам, че "анализът" му не е точен, но не това е била целта - човекът си е правил PR и е използвал фанатиците на отворения код.

Какво забелязах? Аз пиша за някакви идеи, и между другото споменавам техните носители. А коментиращите (нямам предвид конкретно този форум; писал съм и на други места) плуят носителите на идеите без да си дават зор да се аргументират разумно против идеите...
 
Последно редактирано:
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Хайде пак да уточним за какво пишеш всъщност.

Ако пишеше за идеи - ок, можехме да ги обсъдим дали са добри или лоши. Но ти пишеш за конкретен човек с конкретно име, когото обявяваш за носител на тези идеи и призоваваш да се гласува за него. Този човек се е компрометирал в някаква степен и лично аз не смятам, че може да проправи път на каквито и да било идеи - добри или лоши. При това се мени като ветропоказател - беше ален социалист, после стана тъмносин седесар, после оправяше топлото, сега ще оправя Европа... Идеите нямат нищо общо тука. Едно време по колхозите и текезесетата имаше лозунги "Всички в Космоса!" и "Всяка кокошка - летяща крепост, всяко яйце - бомба срещу империализма!" . Лоши или добри, бяха някакви идеи, но носителят на тези идеи (социалистическата партокрация) се провали на даден етап. Самата идея (за социализма) също не е лоша, много хора на Запад се връщат към марксизма, но може би не е назряло времето, а може би тези, които присвояват лидерството над тези идеи, не са читави. Така че едно са идеите, а друго - пъчещите се с тях конкретни имена.
 
Последно редактирано:
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Искам да споделя само, че разбрах къде ми е грешката.

Грешката ми е, че не разбирам от PR...

Истинските политици не се мъчат да убеждават избирателите в някакви идеи. Вместо това правят точно обратното - проучват какви идеи ще се харесат и се преструват, че вярват в тези идеи.

Борбата със социализма е безсмислена, съжалявам.

Не желая да убеждавам някого в някакви идеи, неприятно ми е да го правя. Затова повече няма да се опитвам... или поне така си мисля сега.
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

опитвам се да схвана какво искаш да кажеш но пак не разбирам ...

аз не съм социалистка и никога няма да бъда тъй че няма какво да ме убеждаваш ама къде е този социализъм с който смяташ че трябва да се борим .

и според мен истинските политици обвързват идеите си цялостно и реално с управлението на държава , което съвсем не е лесна работа , щото идеята иначе сама по себе си е само един лозунг без покритие , колкото и да е добра.
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Ето малко инфо за изборите

Данните са на базата на 100% обработени изборни протоколи към 9.00 часа днес.

ГЕРБ – 627693 = 24.48%;
Коалиция за България - 476618 = 18.59%;
„Атака” – 307985 = 12.01%;
ДПС – 364254 = 14.21%;
НДСВ – 205145 = 8.00%;
Синята коалиция – 204784 = 7.99%
ЛИДЕР – 146984 = 5.73%;
РЗС – 120280 = 4.69%;
Коалиция Напред – 57922 = 2.26%.

http://www.2009izbori.com/index.php...e&id=2364:-100-&catid=65:rezultati&Itemid=267
 
От: От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

опитвам се да схвана какво искаш да кажеш но пак не разбирам ...

аз не съм социалистка и никога няма да бъда тъй че няма какво да ме убеждаваш ама къде е този социализъм с който смяташ че трябва да се борим .

Социализма е доста широко понятие.

Уикипедия: Социализъм

Разновидност на социализма е социалдемокрацията.

Уикипедия: Социалдемокрация

В момента "червените" и "сините" партии са се отдалечили съответно от "червените" и "сините" идеи и на практика нямаме избор при гласуването.

Субсидиите и квотите са идеи на социалдемокрацията (пак подчертавам, това е вид социализъм). Повече информация за вредата от социалистическите идеи, може да се намери на сайтовете:
http://www.ime-bg.org/ (или http://ime.bg/)
http://www.libertarium.net/

Разбира се и в учебниците по икономика може да се прочете нещо по въпроса.

Ето пример за социалистическа идея:

КЕЙНСИАНСТВО , регулативизъм

Основна икономическа школа на 20 в. Кейнсианството възниква през 30-те г. по време на Великата депресия. Носи името на своя основоположник Дж. Кейнс. Представители: Р. Харъд, Н. Калдър, А. Хансен, С. Харис и др. Според кейнсианството икономиката не е саморегулираща се чрез пазара система и за да не се саморазруши, е необходимо непрекъснато да се регулира от правителството. В рамките на кейнсианството като школа съществуват макроикономически теории, които предлагат различни начини на регулиране на икономиката. През 50-те г. възниква неокейнсианството или теорията за икономическия растеж.
Източник: znam.bg

Ето какво ще се случи в следствие на това, че все повече хора не разбират (и не вярват в) пазарната икономика и споделят (и вярват в) социалистическите идеи:

ТЕОРИЯ ЗА КОНВЕРГЕНЦИЯТА

Съвременна икономическа теория, според която капитализмът и социализмът развиват сходни черти, двете стопански системи се сближават и различията между тях постепенно изчезват. Възниква т.нар. синтезирано общество, свободно от недостатъците на капитализма и социализма. Родоначалник на теорията за конвергенцията е американският икономист У. Бъкинтам. Представители: Р. Арон, Я. Тинберген, Дж. Голбрайт, П. А. Сорокин и др.

Източник: znam.bg
 
Последно редактирано:
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Понеже вече наистина става въпрос за идеи, а не за конкретно лице, то с удоволствие ще включа нЕкои наблюдения.
Ляво и дясно в момента са с доста разменени позиции (не като китки). БСП се е превърнала в типично дребнобуржоазна партия, а бившите, смятани за хардолинейни десни, смело навлизат като щъркел в блато в социалната проблематика. Всъщност, точно в социалното в момента зее огромна дупка, и затова там се бута всеки, на който му падне, по примера на старата кръчмарска песничка: "а наляво, а надясно, а в ******* прясно". Колкото е ляв Станишев, толкова е десен и Костов, барабар с все още малкия Мартин. Доган пак сметна всичко правилно и си зае балансьорската трета позиция, новите (Лидер и РЗС) имат доста време да се обливат с компромати преди да се установят по-стабилно, а Бат Бойко си е човеко-партия и така и се възприема от електората. Всички те ще се тупат в гърдите, че са десни, но ще лансират типично леви идеи.
 

Горе