Въпрос за Дело

yavkata

Active Member
Здравейте, колеги
преди 5 месеца ми разбиха колата и подадох жалба в полицията и уж сега се води дело по неизвестен извършител обаче постоянно ме викат че прокуратурата е върнала делото и постоянно ме викат на разпит и всеки път пиша едно и също последно ме викаха преди 1 м днес пак ми се обадиха да ходя тоя път на разпит. Интересуваме тия дела колко време се водят, че вече ми писна да ме разкарват при положение че за мен лично не вярвам да открият никой при положение че не си направиха труда да вземат отпечатации от колата пък и вече прежалих всичко. Дълго ли се точат тези дела или се прекратяват по бърза процедура и колко време горе долу отнема.
Ако има някой които се е сблъсквал да сподели мнение
 
От: Въпрос за Дело

Доколкото помня след 6 месеца го слагат в архива "неразкрити" ще те извикат пак да те уведомят за това,или ще ти пратят писмо.Ние така с една светеща реклама пихме една студена вода,добре че беше застрахована и ни я платиха.Та застраховка му е майката само.
 
От: Въпрос за Дело

на мен застрахователя ми плати щетите по колата откраднатото вече го прежалих просто не ми се занимава постоянно да ме викат и да ме разпитват защото не виждам смисъл едно и също всеки път ме питат
 
Re: От: Въпрос за Дело

на мен застрахователя ми плати щетите по колата откраднатото вече го прежалих просто не ми се занимава постоянно да ме викат и да ме разпитват защото не виждам смисъл едно и също всеки път ме питат
Да, аз никога не оставам нищо в колата, дори и MP3-ката си с адапторната касета. Наркоманията няма реално виждане кое какво е и колко струва. Повече ли е от доза, играеш. Не искам да те обезкуражавам, но ще пиеш една студена вода. Не познавам човек, който да се е оплакал след обир и да се е случило нещо, освен бюрокращина. Нищо лично против полицията, но да вземат да го затворят този отдел там - Кражби ли е, Леки престъпления, не знам. Никаква успеваемост. И като отидеш там, пишеш обяснения, които реално някой ги изчита и си ги слага на ...Моята жена преди да се запознаем се опитваха да и разбият апартамента, но безуспешно. Два записа на хората, не взеха никакви отпечатъци от бравата, нищо. Ходи да си пише. Нищо не става от тия. Или един друг мой приятел, които са влезли в тях и са у оставили само щипките. Цял камион човек не можеш да хванеш. Що за полиция имаме - да те изнесат посред бял ден с камион и дори да нямат идея или сигнал или заподозрени. Иначе на значката му пише комисар или следовател. :)
 
От: Въпрос за Дело

Аз пък кола не съм си купил - щото съм Тарикат и за град София колата е само РАЗХОД. Джиткам си с такси за 100-180 лв на месец и ми дреме на джантата. А когато си отпусна волана с жената отивам до 250 лв - като пресметна намаленията за клиент с договор и преференциите :) то ми излиза без пари на фона на КОЛАТА ви. Тоест моята кола е по-добра от вашата кола :) хаха.
 
От: Въпрос за Дело

аз и не се надявам да ги намерят нещата просто искам да знам горе долу колко време отнема докато прекратят делото и да не ме занимават с глупости аз принципно викнах полицията просто да ми дадът документ които да представа за каското на колата обаче се хвърлих в голям филм сега постоянно ме викат през определен период от време да давам показания. Просто някой ако е запознат да каже горе долу колко време отнема докато го прекратят делото
 
От: Въпрос за Дело

аз и не се надявам да ги намерят нещата просто искам да знам горе долу колко време отнема докато прекратят делото и да не ме занимават с глупости аз принципно викнах полицията просто да ми дадът документ които да представа за каското на колата обаче се хвърлих в голям филм сега постоянно ме викат през определен период от време да давам показания. Просто някой ако е запознат да каже горе долу колко време отнема докато го прекратят делото
До 6 месеца ако не се разкрие,отива в купчината на неразкритите,ако стойността на откраднатото е под 2 минимални заплати се образува преписка,ако е над 2 минимални се образува досъдебно производство и там малко повече се "напъват" да ги разкриват,при теб явно е ДП.За да не се занимаваш,като ти звъннат да ходиш,им казвай писмено да ти изпратят призовка,по каналния ред както си е(демек да те призоват),и те сами ще спрат да те търсят.
 
От: Въпрос за Дело

Аз пък кола не съм си купил - щото съм Тарикат и за град София колата е само РАЗХОД. Джиткам си с такси за 100-180 лв на месец и ми дреме на джантата. А когато си отпусна волана с жената отивам до 250 лв - като пресметна намаленията за клиент с договор и преференциите :) то ми излиза без пари на фона на КОЛАТА ви. Тоест моята кола е по-добра от вашата кола :) хаха.
Това значи, че правиш по 10-20 курса на месец, т.е. 10 отиване/върщане? Знаеш ли за 200 лв. колко километра ще мина?
 
От: Въпрос за Дело

Офтопик, (важен):
Добре де, защо като не разбирате давате съвети по форумите, особено специфични, като правните? @vladko82 защо искаш да му навредиш на човека, какво ти е направил???
Призоваването по телефон е редовно, законово, "канално редово" и регламентирано (при спазване на определени изисквания), като откаже да се яви, след като е редовно призован следват неприятни моменти за него.

@yavkata консултирай се с адвокат относно вариантите за неявяване при призоваване - той ще ти ги обясни, но не казвай на полицаите "а по телефона не, само с призовка..."

ПП Относно призоваването по телефон: НПК чл.178, ал.8
ПП Аз не съм адвокат, не разбирам от право и не давам съвети.
 
Абе какво са се активизирали тези хора нещо. Наркомани ли са, дребни крадци, не знам, но днес имах двама приятели - единия с разбит джам на колата, защото видели стойката и си помислили, че има и GPS някъде в купето, и друга моя приятелка, на която и разбили колата, за да вземат (и са го взели) касетофона, а панела си е бил в нея. Не е истина. Добре, че имаме полиция. И добре, че и плащаме данъците. Ако тръгне така, не ми се мисли какво ще е зимата. Изроди гадни, да им изсъхнат ръцете дано. ;)
 
От: Въпрос за Дело

Един съвет (колкото и да е гадно). Ако нямате каско и няма нещо много ценно взето от колата, не викайте полиция (щото само ще си загубите времето, а ако ви ръсят с белия прах за отпечатъци после ще се наложи и да перете тапицерията на колата..).
Ако имате познат полицай, помолете го да ви каже кой е кварталния и се обърнете към него. Те си ги знаят кой работи в техния квартал и ще намерят откраднатото (откраднато колело беше върнато за 1 ден доброволно).
 
Re: От: Въпрос за Дело

Един съвет (колкото и да е гадно). Ако нямате каско и няма нещо много ценно взето от колата, не викайте полиция (щото само ще си загубите времето, а ако ви ръсят с белия прах за отпечатъци после ще се наложи и да перете тапицерията на колата..).
Ако имате познат полицай, помолете го да ви каже кой е кварталния и се обърнете към него. Те си ги знаят кой работи в техния квартал и ще намерят откраднатото (откраднато колело беше върнато за 1 ден доброволно).

Защо да е гадно казано? Около мен никой приятел и познат с разбира кола или някакъв друг вид кражба не е хванат или намерени. Демек за мен лично това си успеваемост 0%. И защо да ги викаш? За да установят, че има престъпление. :) Хорейшо, бате. :)
 
От: Въпрос за Дело

Миналата седмица,сутринта докато чаках шефа ми да дойде,мина един наркоман,ама много зле,спря се до колата ми,видя СДто и тръгна да се опитва да отваря,а аз бях на 20 метра.Извиках му и се спря и тръгна.Какво да го правя,той вървеше и изглеждаше така,все едно е работил 5-6 години в С.Корейски трудов лагер.Та основно са такива крадците.Отделно,чувам че са започнали да крадат по двойки,единия разбива левия прозорец,а другия-десния.Докато единия преравя жабката и всички джобове/местенца,другия сваля СДто,за около минута става всичко.
 
От: Въпрос за Дело

Един съвет (колкото и да е гадно). Ако нямате каско и няма нещо много ценно взето от колата, не викайте полиция (щото само ще си загубите времето, а ако ви ръсят с белия прах за отпечатъци после ще се наложи и да перете тапицерията на колата..).
Ако имате познат полицай, помолете го да ви каже кой е кварталния и се обърнете към него. Те си ги знаят кой работи в техния квартал и ще намерят откраднатото (откраднато колело беше върнато за 1 ден доброволно).

мен един застраховател ме излъга най-нагло(даже се опита да се представи като приятел на шефа и всичко щял да "оправи"), че ще покрие откраднатата капачка на резервоара и затова ме набута да ходя в полицията, а последните даже ми взеха 5 лева за протокол...а след това нищо, изчетох им всичките общи условия за каско - не покриват липсващи чаркове - ако някой утре Ви открадне целия двигател - НЯМА ДА ПОКРИЯТ тази щета, не си губете времето!

иначе по темата, прогнозата е лоша, ще чакаш докато мине давност...10 години, следващият път поискай да дадеш писмени показания или ако вече си дал такива ги кажи точно 1:1 като стихотворение.
 
Re: От: Въпрос за Дело

Миналата седмица,сутринта докато чаках шефа ми да дойде,мина един наркоман,ама много зле,спря се до колата ми,видя СДто и тръгна да се опитва да отваря,а аз бях на 20 метра.Извиках му и се спря и тръгна.Какво да го правя,той вървеше и изглеждаше така,все едно е работил 5-6 години в С.Корейски трудов лагер.Та основно са такива крадците.Отделно,чувам че са започнали да крадат по двойки,единия разбива левия прозорец,а другия-десния.Докато единия преравя жабката и всички джобове/местенца,другия сваля СДто,за около минута става всичко.

Еми то това реално не е твоя работа, има органи, институции, които трябва да се погрижат за тях. ;) Твоята работа е само да си съвестен гражданин, да си част от едно мирно и развиващо се общество, да си плащаш данъците и да правиш семейство. Но както всичко, тук не е точно така. Тук всичко е почнало яко саморазправа, защото нищо не работи както трябва да работи. ;)

Да една приятелка и разбили преди има няма 2-3 години апартамента и и взели всичко скъпо. И следват процедури, които реално са ясни как завършват, с едно голямо НИЩО. И мацката си сложи СОД, и питай я дали като вземе нещо на ръка тича да го обяви, каквото може го кътва. Плащаш за СОД и после от данъците си за полиция. Баси далаверата, и пак не е сигурно дали няма утре колата да ти ударят. ;)
 
От: Въпрос за Дело

преди да платиш СОД, първо си прочети договора, да не се окаже, че ти дължат 3-4 месечни вноски обещетение
 

Горе