Въпрос за WiFi Интернет

mantaman

Well-Known Member
Става въпрос за следното
На един обект има ДВР за видео наблюдение който има опция за включване на интернет с ЛАН кабел
В обекта няма вкаран интернет, но се хваща безжичен на N стандарт от някой от съседите наоколо.
Въпросът е следният - какъв рутер трябва да се купи за да може да хваща безжичният интернет и да го разпространява през ЛАН портовете
Ако знаете и конкретен модел който да е с добър обхват още по добре
 
От: Въпрос за WiFi Интернет

Никой ли не е правил такава гимнастика?
 
От: Въпрос за WiFi Интернет

Те рутерите принципно май само разпръскват, не съм чул да приемат сигнал. За приемането става с ей-такива джаги http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=539647 Вече като я ръгнеш джагата в компа и от него може да настроиш да излиза нет през лан картата към каквото искаш - суич, твой си рутер, ДВР или там каквото правиш.

п.п. - не съм правил точно такава гимнастика, само шерване на нет към двама души, който по принцип е за един човек и то с дърти технологии.
 
нетгиар имаха такава опция но не мога да прпоръчам модел като го купуваш вземиго то компютърна фирма и ги рапзитаи какво ти трябва там поне знаят какво правят не са като

обаче се сещам за два проблема първо трябва мрежата от която хващаш нет да е реално ип ако е с динамично всеки път ще трябва да го знаеш за да е вържеш към камерта

2 трябва да има активиран порт тригъринг или порт фоуардинга да е нагласен правилно на рутъра които ти подава интернета... а на твоя да е нагласен портфоурдинга към камерата ... освен това не съм много сигурен дори ако има нагласен тригъринга на подаващия интернета а примеащия фоурдва към камерта дали това ще тригърне да се отвори порт на подаващия ... мнго неизвестни променливи но чисто теоритично може да го пуснеш и просто да работи

извод пусни си интернет от някоя промоция за 5 лв с чуждия много променливи не са ясни
 
От: Въпрос за WiFi Интернет

Не ти трябва рутер. Свързваш един компютър към безжичната мрежа и share-ваш връзката. Всеки който малко разбира от мрежи, може да ти го направи. Само че не си заслужава. В момента има няколко оферти за неограничен Интернет за 5 лева на месец, хич не се занимавай да мислиш хитрости.
 
100% съм сигурен че моя го поддържа това като функция рутер от първите N модели на Netgear от менюто се избираше как да работи иначе сега гледам са пуснали рейндж екстендъри които ще му свършат точно същата работа да го прави с пц много скъпо

http://www.netgear.com/home/product...nders/wireless-range-extenders/WN2000RPT.aspx


иначе и аз съм на мнение да си пусне нет ...
 
От: Въпрос за WiFi Интернет

Става въпрос за УК, обекта не е в жилищен квартал и едва ли някой ще достави до там кабелен интернет отделно че едва ли ще е 5лв
Може би ще трябва де се помисли за някакъв интернет през мобилен оператор трябва да им прегледам офертите
 

Горе