Въпрос отностно покупка на неща от AliExpress, Alibaba

Poco

New Member
Понеже не знам как да категоризирам темата съм я сложил в онлайн магазини, може модератора да я промени - не е проблем.

Въпроса е следния...

Скоро предстои сватба на мои приятели и аз съм се заел със задачата да изпращам покани... хареса ми идеята да направя музикални видео картички(картичка с текст на корицата и опция за видео с бутони отвътре), които видях и в AliExpress и в Alibaba - ще ми трябват малко над 40 броя - не са много евтини - между 10 до 40 долара на бройка са - предполагам ще избера по евтиното, отделно трябва да платя доставка и се получава не малка сума.

Понеже четох някъде, че ако се поръчва голямо количество от тези сайтове може да ги задържат в митница и да искат документи за фирма, каквато нямам - искам ги за лично ползване - това възможно ли е да се случи или не?

Благодаря предварително на всички, които ми отговорят и съжалявам ако съм объркал категорията.

Поздрави!
 

Прикачени файлове

  • ezgif.com-webp-to-jpg.jpg
    ezgif.com-webp-to-jpg.jpg
    62.7 KB · Преглеждания: 17
над 50 долара минават на митница, пиши на китаеца да пише че е под тази сума, дори и да искат митница вариантите са два, пълномощно на бг пощи и те се занимават, или сам отиваш и се оправяш, фирма не трябва
 
над 50 долара минават на митница, пиши на китаеца да пише че е под тази сума, дори и да искат митница вариантите са два, пълномощно на бг пощи и те се занимават, или сам отиваш и се оправяш, фирма не трябва
Благодаря за бързия отговор :)
Тоест дори сумата да надвишава 50 долара, примерно 400 долара(понеже не знам как да накарам китайците да пишат под 50 долара) да е... мога да си получа пратката и без фирма, така ли?
 
не ти трябва фирма, ще платиш мито, ако имаш в града митница за 1-2 часа си готов, ако не даваш 12 кинта за пълномощно на пощите и след седмица плащаш 400 долара + митото и взимаш пратката

понеже твойто ще е 1 плик пиши на китаеца да обяви 30 долара и си готов, спират за мито по обемисти пратки дори и да са на ниска цена
 
не ти трябва фирма, ще платиш мито, ако имаш в града митница за 1-2 часа си готов, ако не даваш 12 кинта за пълномощно на пощите и след седмица плащаш 400 долара + митото и взимаш пратката

понеже твойто ще е 1 плик пиши на китаеца да обяви 30 долара и си готов, спират за мито по обемисти пратки дори и да са на ниска цена
Но ако китаеца ми я пише за 30 долара и после като отворя пратката и са ми повредени нещата, това няма ли да е проблем при рекламация/връщане на продукта...
 
И принципно фирма иска ли се ако се купуват неща ЧЕСТО(на няколко месеца един път) от алиекспрес или алибаба на цена по-висока от 50долара?
Питам понеже си харесах и други неща от тези сайтове и мисля да си ги поръчам...
 
от тук като купуваш нещо си фирма искат ли ти, не

ако няма да правиш търговия фирма не ти трябва
 
Да, най-вероятно ще платиш мито и ДДС. Щом само ще купуваш за теб фирма не ти трябва, ако обаче ти хрумне да продаваш ще ти се наложи да имаш. За рекламация и връщане на продукта като цяло трудна работа, все пак купуваш от китайци на другия край на света, там не важат нашите законови изисквания и 1000 защити на потребителя. Точно заради това и цената е ниска, носиш си рисковете. Поръчваш, плащаш и квото дойде тва е. В тези платформи преди имаше опция за отваряне на спор като не си доволен, но не винаги завършва в твоя полза.
 
Добре, за лично ползване са нещата, които искам - първо ще поръчам само една или две тестови картички да видя как става процеса и ако ми хареса ще поръчам 40.

Благодаря за бързите отговори и на двамата... ако някой иска да добави още нещо нека заповяда :)

@webstil Ти какво смяташ за идеята да помоля китайците да ми пишат поръчката на стойност 30 долара примерно?
Да, най-вероятно ще платиш мито и ДДС. Щом само ще купуваш за теб фирма не ти трябва, ако обаче ти хрумне да продаваш ще ти се наложи да имаш. За рекламация и връщане на продукта като цяло трудна работа, все пак купуваш от китайци на другия край на света, там не важат нашите законови изисквания и 1000 защити на потребителя. Точно заради това и цената е ниска, носиш си рисковете. Поръчваш, плащаш и квото дойде тва е. В тези платформи преди имаше опция за отваряне на спор като не си доволен, но не винаги завършва в твоя полза.
 
Последно редактирано:
Ами не съм в час още дали тези лимити ги има, по едно време уж ги махнаха и почнаха да задържат всяка пратка без значение от стойността. Едно време преценяха на обем, тоест ако е по-голяма като обем пратка я задържаха, защото не им се вярваше, че е толкова ниска стойност. Иначе ако можеш да издействаш да ти пишат по-ниска пробвай, може и да мине, то няма общо с това дали при проблем ще ти възстановят реалната сума, защото в сайта ще са си реалните пари.

А как работят тези картички, може ли линк да разгледам? Те попринцип имат ли гаранция или нещо по-особено или само се качва някак клип и после се управлява с бутоните?
 
Ами не съм в час още дали тези лимити ги има, по едно време уж ги махнаха и почнаха да задържат всяка пратка без значение от стойността. Едно време преценяха на обем, тоест ако е по-голяма като обем пратка я задържаха, защото не им се вярваше, че е толкова ниска стойност. Иначе ако можеш да издействаш да ти пишат по-ниска пробвай, може и да мине, то няма общо с това дали при проблем ще ти възстановят реалната сума, защото в сайта ще са си реалните пари.

А как работят тези картички, може ли линк да разгледам? Те попринцип имат ли гаранция или нещо по-особено или само се качва някак клип и после се управлява с бутоните?
До колкото разбирам(понеже и аз не съм сигурен) може да се качи клипче чрез USB и след това да се управлява с бутоните - да... затова точно такова нещо искам - да направя клипче за поканите...

Ако някой има да ми даде още информация, моля, да заповяда :)
 
Всичко до 150 евро - ДДС, обикновено е включено в цената на търговеца. Пише 'vat included' на поръчката. Ама ако пратката мине през някоя интересна дистинация, например Узбекистан понякога искат някава такса на пощата.
В последно време, често Еконт ми носи пратките на адрес (безплатно).

Ако е над 150 евро - ДДС и мито. Ако е обикновена доставка рядко го хващат митниците, ама ако е DHL няма измъкване.
 
Всичко до 150 евро - ДДС, обикновено е включено в цената на търговеца. Пише 'vat included' на поръчката. Ама ако пратката мине през някоя интересна дистинация, например Узбекистан понякога искат някава такса на пощата.
В последно време, често Еконт ми носи пратките на адрес (безплатно).

Ако е над 150 евро - ДДС и мито. Ако е обикновена доставка рядко го хващат митниците, ама ако е DHL няма измъкване.
Благодаря за информацията... а понеже искам да закупя 40 бройки от по 10 долара, не е ли тогава по-добре да разбия пратките на 2 или 3 пъти, за да мога да мина под 150 евро за всяка пратка, вместо да поръчвам на един път 400 долара пратка?
 

Горе