Главоблъсканица с auto height

madgooglebot

Well-Known Member
Уж ми щрака фантазията, но май уменията да не ми щракат толкова :)
Главоблъскам се е една галимация.
Имам вертикално разстояние в динамична страница, което е различно за всяка една.
Имам снимка между последният елемент и футъра, но не е задължително, може да я имам и между двата елемента (също са ауто, разстоянието).
Опитвам се да направя auto resize height на снимката.
Разстоянието винаги е различно и не може да бъде изчислено. Един път може да е 300px, другия 400px или както дойде.
Как да направя снимката да се преоразмерява автоматично по вертикала, според разстоянието, т.е. според ауто генерираното разстояние между елементите?
Галимация със самото разстояние или елементите не може да се прави (не трябва да се прави). Такива са възможни само за снимката.
 
CSS calc функцията няма ли да помогне? Ако знаеш височината на всички други елементи, контейнера на снимката ще бъде 100% - височина на всички. И след това самата снимка би следвало да се оразмери със 100%.
 
Това е проблема, не се знаят. Съдържанието в тях всеки път се генерира различно и височината е ауто всеки път, а те са с приоритет.
Сигурно някаква функция трябва да се пише, която да изчислява разстоянието, и по нея да ходи и височината на снимката.
 
Това е проблема, не се знаят. Съдържанието в тях всеки път се генерира различно и височината е ауто всеки път, а те са с приоритет.
Сигурно някаква функция трябва да се пише, която да изчислява разстоянието, и по нея да ходи и височината на снимката.
С джс е ясно че става на 3 реда. фатката е цсс-а ама аз съм повече бекенд насочен пусни ми на лични пример. Как се казва око да види ръка да пипне.
 
Уж ми щрака фантазията, но май уменията да не ми щракат толкова :)
Главоблъскам се е една галимация.
Имам вертикално разстояние в динамична страница, което е различно за всяка една.
Имам снимка между последният елемент и футъра, но не е задължително, може да я имам и между двата елемента (също са ауто, разстоянието).
Опитвам се да направя auto resize height на снимката.
Разстоянието винаги е различно и не може да бъде изчислено. Един път може да е 300px, другия 400px или както дойде.
Как да направя снимката да се преоразмерява автоматично по вертикала, според разстоянието, т.е. според ауто генерираното разстояние между елементите?
Галимация със самото разстояние или елементите не може да се прави (не трябва да се прави). Такива са възможни само за снимката.
Линк или file save можеш ли дадеш?
 
Ааа линк забрави, тука да ми наскачат една торба спамери...нема начин ахахах нали знаеш - мъжко дупе един път... :D:D:D
Файл нема ти свърши работа. Писал съм на hristonev, после щи пусна направо сайта.
Но общо взето е ясно какво се търси. Май без "писане" (само с css) нема да стане.
 
задаваш въпрос като 5 годишен във уебтурист.
Без поне jsfiddle не виждам как ще се получи.
 
Номера е като говориш да казваш по-малко ;) ахахах
И аз не виждам, дай я функцията тук, да тестваме тогава :)
 
img { display: inline-block }
 
Вие верно и двамата се страшни некадърници (ноки, римайнд) :D:D:D
Оня скрипт, дето треаше да е конкуренция на blogabet.com, чак сега разбирам, че сте били двамцата гламари "партийно"...ебати палячовците сте не е истина ахахаха
 
Мое съм некадърен ама за 13 години не ми се е налагало да сетвам друга височина на картинка освен 'ауто' :D
Зачети малко базовите неща и сигурно ше ти светне какво си оакал.

По останалото нямам идея за какво говориш, освен че си потвърждаваш диагнозата (параноидна шизофрения).
 
Не знам за какво говорите, но височината и ширината на една снимка трябва да са фиксирани заради CLS
Няма връзка според описанието.
 
Крийншот, пример нещо у -а .. Или трябва да се пребягва към бабините рецепит с боба и кълбото.
Ако не ти е толкова важно, да се скрие малка част от картинката, може да я сложиш, като бекграунд, да я скриеш по височина или с флекса някоя магия.
 
Нещо аа уу, мял и бау - няма :D
Бе то много просто обяснено, ама кат не моеме, по-добре да се направиме на оригинални и офкорс - разбирачи.. ахахах

Кво не разбрахте бре, имате два елемента един под друг (div на български :D:D)тия си генерират височината ауто всеки пък, как им скимне. Та между тия двамата, пак по височината (height на български) имате друг елемент, който в случая мое да някаква снимка-бек (без значение дали ще се прецака при ресайз), та тая гламарска снимка (или друго, мое и div на български) трябва да се ресайзва АУТО по ВИСОЧИНАТА (height на български) СПОРЕД АУТО ГЕНЕРИРАНОТО разстояние меджу тия двата елемента дет споменах горе.
Ясно че с css нема как да стане, пробвах всичко възможно. Явно трее да се пише функция, която "ще брои" пикселите всеки път между тва разстояние между споменатите вече елементи (може и div на български, може и кво ви падне), и кат пресметне смотаното разстояние, пуска пустите пиксели и на тоз нефероятен елемент между тях (image на български или друга глупост)

Кви пояснения, кви жиесфидлета.. бах мааму, клиент кат почне да ви обяснява какво иска да му се прави, вие го карате жисимисифидле ли да ви дава??? :D:D:D

Айде нема нужда, знам, че не може да го направите, така че си джиткайте при "ваксите", "политиката" и къде ви падне.. ама тук изява не търсете, щото одеве извадих торбата от мазъта и ей тук съм я бишнал до бюрцето, да ми е подръчичка :p
 
Ни за фронтендър ни за обеснител ставаш.

Ако тие 3-те трябва да си делят фиксирано неразтегаемо вертикално пространство... сложи го да е flex това родителското и те автоматично ше се разберат там.

ПП. и флекс-дирекшъна гледай да е правилния.
 
Бе ти глупав ли си си или толко си можеш.. Няма АКО, 5 пъти се обясни, че е "разтегаемо" и не "фиксирано" колко си иска, и НЯМА да делят нищо, щото са скрънзи сите :D

Айде бегай при ваксите, и въобще не пробвай намеци, че имам матриал достатъчно и за теб ;)
 
img { display: block }

Щом е разтегаемо пачему трябва да смяташ височина на снимката??
Браузъро си я смята сам височината :D
 

Горе