Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те газят !

Re: От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те

Сигурен ли си? Първо сумата е 196к и второ няма срок за изплащане й. Тази банкова тайна я казвам само за предприемачите. Пазете я! :)

освен това влоговете се изплащат в лева по курса за деня в които банката обяви фалит
 
От: Re: От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак щ

освен това влоговете се изплащат в лева по курса за деня в които банката обяви фалит

Изплащат се по централния курс на БНБ за деня, определен от ФГВБ за начален ден на изплащане. Започвайки, изплащането може да продължи во веки веков. :)
 
От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те газ

Е аз 100к евра исках да напиша, иначе за сроквоете не съм наясно колко са, но да веднага след дефоут почва изплащането, най-късно до 30 дни. Като гледам са изплатили средствата на 3 банкови фалита, така че не е като да чакаш 100 години, а и тука пише ква е процедурата - цък

10x Cool това нещо ми е обягнало. Връщам си думите относно Алфата.
 
Последно редактирано:
От: От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те

Е аз 100к евра исках да напиша, иначе за сроквоете не съм наясно колко са, но да веднага след дефоут почва изплащането, най-късно до 30 дни.
Не е важно кога започва, а кога свършва. След като няма крайна дата, влоговете не са гарантирани.
 
От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те газ

Е глупости, какво като не е написано на сайта. Има си процедури, докато се обрабтотят всички клиенти отнема време. Все пак имат резерв от 42 милярда, не е като да нямат ликвидност. А като чета пише, че са изплатили всичко. Последната фалирала банка е била обявила несътоятелност 2005, през 2007 прключва процедурата. Предстви си как се обработват 10к-20к клиента на някоя банка минва си доста време.
 
От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те газ

Е глупости, какво като не е написано на сайта. Има си процедури, докато се обрабтотят всички клиенти отнема време.
Като фалира банковата система и нямаш пари за хляб, си чакай 5 години да ти изплатят валутата в лева.
 
От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те газ

Ти що така, нещо си ме наел :D

Човек отива в банката подава документите за да си получи парите, те ги обработват после се изпращат до ФГФБ от там обработват и изпращат на Х банка, те ги приемат и така това да не става със щракане с пръсти.

1 клон като има капацитет по 50 човека на ден да обработва, как ще задоволи наплива от 1к? А и не всеки клон може да обработи данните, повечето ги пращат към централите. Та тука фактора е скоростта на обработка, а не че ФГФБ няма изплати.

Много добре знаеш, че и българина има пари под дюшека. Ако няма кинти за хляб то надали ще има кинти за влог.

П.С. А само 5% от домакинствата държат 2/3 от депозитете. Така тези 5% си имат стабилни доходи, щом имат такива влогове/депозити.
 
Последно редактирано:
От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те газ

1 клон като има капацитет по 50 човека на ден да обработва, как ще задоволи наплива от 1к?

Не знаех, че 5 години си съгласен да чакаш за изплащане на влоговете си, нито че си съгласен да ти изплатят валутата след 5 години по курс на БНБ от днес. Това наистина е нещо ново за мен.
 
От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те газ

Хех сериозно селективно избиране, нищо.

Къде съм написал, че съм съгласен за 5 години? Сменя се темата, че са гарантирани факт си е, че процедурата е бавна бавна е. Това не е само при нас, а и в другите страни е такава процедурата. Алтернатива е ел. разплащане на секундата, ама нали трябва да знаят къде да ги пратят, пък дори и да знаят кво става ако банката е фалирала, която се пада да я получи и т.н. нещата бол. В крайна сметка като си от първите веднага ще си получиш кредита, не виждам за какво се палиш?

И пак селективно, кое е нещо ново за теб?! Кво правим, ако валутата ти се обецени сериозно спрямо лева и след Х време си получиш парите по текущи цени. Ще съ блъскаш гъза в тавана от кеф, че си направил + от разликата, нали?
 
От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те газ

Another One Bites the Dust. Не гърците.
 
От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те газ

Къде съм написал, че съм съгласен за 5 години? Сменя се темата, че са гарантирани факт си е, че процедурата е бавна бавна е. Това не е само при нас, а и в другите страни е такава процедурата. Алтернатива е ел. разплащане на секундата, ама нали трябва да знаят къде да ги пратят, пък дори и да знаят кво става ако банката е фалирала, която се пада да я получи и т.н. нещата бол. В крайна сметка като си от първите веднага ще си получиш кредита, не виждам за какво се палиш?
За какво електронно разплащане говориш? Става въпрос за възможността да бъдат изплатени сумите в разумен срок, а за това гаранция няма. Явно петте години, дадени за пример по-горе, не ти правят впечатление, като срок за изплащане на депозираните суми. Следователно си съгласен със срока.
И пак селективно, кое е нещо ново за теб?! Кво правим, ако валутата ти се обецени сериозно спрямо лева и след Х време си получиш парите по текущи цени. Ще съ блъскаш гъза в тавана от кеф, че си направил + от разликата, нали?
Това е риск, който поемаш ти и няма нищо общо с гарантирането на влоговете.
 
От: От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те

Another One Bites the Dust. Не гърците.
Страна, къде изчезна? Остави ме сам да се разправям с фундаменталиста русофоб Niks.
 
От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те газ

Ами не пак не така, за теб разум срок може да е утре, за някой друг месец, за банкова институция 1-2 години, за кредититори на 30 годишни ценни книжа може да е различно. Тука става дума, че са гарантирани. Аз това, което казвам е, че процедурата е бавна. И да съгласен съм погледнато спрямо твоята гледна точка, но не е важно какво смяташ ти или аз, а каква са реалносттите. Колкото по бързо може се обработят клиените, толкова по бързо ще си вземат парите. Като гледам за 2 години е станало всичко. Видимо депозите са близо 29 милярда, а фонда има 43 милярда близо така, че има сериозен излишък и силно се съмнявам, някой да има интерес да бави разплащането.

А за ел. разплащането е утре фалира банка Х и автоматично ФГ-то директно да ти изплаща депозита в банка Y.

Относно риска съгласен съм. 50% е шанса или ще спечелиш или загубиш и един от двата варианта да стане е 100%. Вярно е, че скоростта на получване ще отмиее фактора несигурност и риск, но както писах, това е фактор до скоростта за обработка, не това че са или не са гарантирани. Ако погледем спрямо това да те не са сигурни. Сигурно е, че ще вземеш номинално колкото си казал, но реално колко ще е това вече варира. Риска е пак същия да сложиш пари на депозит, и инфлацията да ти изяде парите преди да дойде падаежа на депозита. Риск винаги има за всичко.
 
Последно редактирано:
От: От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те

Страна, къде изчезна? Остави ме сам да се разправям с фундаменталиста русофоб Niks.

Е па що се мориш? :) Пусни я да пасе в прериите на собственото словоблудство. Белким се самовзриви в чест на истинската раса с лимонка в задника и молитва към Доку Умаров на джуките.
 
От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те газ

Не, не са гарантирани. Все едно да дадеш на някого назаем пари срещу уверението от негова страна - "Ще видя кога ще ти върна парите и ще преценя по какъв курс ме устройва". А това с 50-тте процента шанс да спечелиш или загубиш, при възстановяване на суми от държавата, е глупаво. Никога няма да получиш повече от стойността на вложенията си в банката.
За скорост на възстановяване на парите пък въобще не става въпрос тук, а само за възможност за това.
 
От: От: От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак щ

Пусни я да пасе в прериите на собственото словоблудство.
Ма то женско ли е бе, Страна? Че то много зло ...
 
От: От: От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак щ

Ма то женско ли е бе, Страна? Че то много зло ...
Стига сте се закачали с момчето.Не стига,че толкова ангажименти са му на главата покрай подготовката за края на света през 2012,пък и за вас да мисли.....
 
От: От: От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак щ

Стига сте се закачали с момчето.Не стига,че толкова ангажименти са му на главата покрай подготовката за края на света през 2012,пък и за вас да мисли.....
Сега последно жена ли е, мъж ли е или хермафродит в мазе с консерви?
 
От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак ще те газ

Да от тази гледна точка не са гарантирани.

Силно ме съмнва, че не е обявевно всичко по възстоновяването в сайта им и сроковете. Но нека си направим една силно груба сметка. Утре фалира EFG и Пощенска отива в канала и да кажем 200к 300к депозити трябва се изплатат. На следващия ден официално се обявавя изплащне почва до 1 месец. В страна има да кажем 100 клона, които могат да поемат потребтелите. Всеки клон с капацитет по 50 човека на ден или по 5к на ден или 40 или 60 работни дни при фулл обороти ще се изплатят, което за мен е доста бързо. Това е при положение че 100% отидат веднга си искат парите, а не всички ще го направят, повече като знаят че нещо може се отложи във времето, не бързат - интереса клати феса. Така, че пак не е сравинително бавно.

А това с банката как няма. Имаш 50к влог в долари при днешен курс 1.35 или 67.5к лева. След 6 месеца ти се изплащат тези 50к долари ама курса е станал 1.30 или 65к лева или нетно 2.5к имаш от валутнитата разлика. Аз това и ти казах номинално взимаш парите си, но реално е друго.

Е ако не е скорост, а само възможност ти направо ги отписа. Ами ако си пресняваш, обръщаш в евро всичко и така си защитаваш парите от валутни промени и всичко точно.

Айде със здраве, оставям ви да разцъквате никс, аз лягам да спя :D
 
От: От: От: Гърция на една степен от фалита - Етиопия мила родна земьо малаките пак щ

Страна, къде изчезна? Остави ме сам да се разправям с фундаменталиста русофоб Niks.

Е па що се мориш? :) Пусни я да пасе в прериите на собственото словоблудство. Белким се самовзриви в чест на истинската раса с лимонка в задника и молитва към Доку Умаров на джуките.

Младата гвардия от Хоминтера издиша отвсякъде в собственото си бездарие и зове за помощ превтасалите вече Комуноиди отдавна навлезли във фазата на перманентна деменция

Бузлуджа, бузлуджа там ще ви гробиме...Доку Умаров вече изпрати Фойерверките:twisted:

Андерс с неговите 80 трупа ще ни диша прахта.......защо ми се причува квиченето на руските беслански дегенерати:p
 

Горе