Дали до след 6 месеца ще имаме лични карти с чип?

Това пък как са го измислили:


То, че не е редно ясно, ама как точно ще го отрегулират, не ми е ясно. :)

Аз като техничар ми е интересно как някой ще разбере дали коментар/ревю са истински или съм пуснал бот да шляпа през AWS? Абсурд.

Дори в Аmazon е пълно с фалшиви ревюта. Нашите явно са по-напред...

Айде ако става въпрос чисто за профили евентуално някой може да провери IP адресите ама не виждам кой ще се занимава с това. А и ако се окаже, че гледат адресите човек просто може да използва прокси сменящо IP-тата си.

Друг е въпроса, че едва ли някой се крие и може би на това разчитат? Смешно е.
 
Аз като техничар ми е интересно как някой ще разбере дали коментар/ревю са истински или съм пуснал бот да шляпа през AWS? Абсурд.

Дори в Аmazon е пълно с фалшиви ревюта. Нашите явно са по-напред...

Айде ако става въпрос чисто за профили евентуално някой може да провери IP адресите ама не виждам кой ще се занимава с това. А и ако се окаже, че гледат адресите човек просто може да използва прокси сменящо IP-тата си.

Друг е въпроса, че едва ли някой се крие и може би на това разчитат? Смешно е.
С много ровене и доста проучване, и пак не е сигурно. Първо нямат ресурсите, втори това от зората на интернет е някакъв маркетинг трик, който може да е заблуждаващ, а може и да не е. Изключвам случая, ако такива ревюта се бухат със софтуер, което е пробив в ревю платформата. Самите ревю сайтове и платформи, на които може да се оставят такива ревюта не биха позволили те, камо ли някой да стигне до идеята, че били фейк. Най-сигурен е начина, при който след ревюто се види потребителя, локализира се, индифицира се кой седи зад този профил и чак накрая да се докаже, че той има продукта или ползва услугата, за която е дал ревю. Това е един много тежък процес, с който не съм сигурен дали са запознати тези, които са решили да минават през него. :)

Не е смешно, абсурдно е. Даже мен лично ме кара да се съмнявам вече в това, което имат като план за подобряването на електронната ни среда. Колко много неща са за оправяне. При електронната търговия са съвсем други проблемите, които всеки търговец всеки ден пише, че са абсурдни, за да продължи да упражнява дейността си. Не знам наистина защо тези хора не поканят обикновените уебмастъри на среща и да видят кое куца. Дори не знам кой как ги съветва и какво точно им слага в таск листа.
 
Брей от какъв зор ще им кажа начина си на класиране в търсачките? тея са се побъркали.. май искат да научат схемата на хората и така да си правят собствен бизнес.. утре да не кажат че ще конфискуват онлайн магазини ахахаха
 
Брей от какъв зор ще им кажа начина си на класиране в търсачките? тея са се побъркали.. май искат да научат схемата на хората и така да си правят собствен бизнес.. утре да не кажат че ще конфискуват онлайн магазини ахахаха
Това е корпоративна тайна според мен. Ако искат да знаят кой сайт как се е класирал да посетят няколко SEO конференции и всичко ще е ток. Горе долу е това. Никъде не правят нещо различно - контент и линкове. :) Ще им го кажат това и като питат бизнеса.
 
Това е корпоративна тайна според мен. Ако искат да знаят кой сайт как се е класирал да посетят няколко SEO конференции и всичко ще е ток. Горе долу е това. Никъде не правят нещо различно - контент и линкове. :) Ще им го кажат това и като питат бизнеса.
имам чуството че ще забранят блек хет-а ахахаха няма да имаш право да си правиш ПБН или да си купуваш спонсортски линкове хаххахаха
 
имам чуството че ще забранят блек хет-а ахахаха няма да имаш право да си правиш ПБН или да си купуваш спонсортски линкове хаххахаха
Хахаха, направо като са почнали да върнат и сухия режим тогава. :)
 
имам чуството че ще забранят блек хет-а ахахаха няма да имаш право да си правиш ПБН или да си купуваш спонсортски линкове хаххахаха
Как ще докажат че линковете са платени при положение че голяма част от тези неща се пазаруват във "въздуха". За писнаето на статии иди яла. ПБН може всеки да има, гугъл не го е забранявал да си имаш повече от един сайт и да ги линкваш един към друг. ПО ПРАВИЛАТА на гугъл ДИРЕКТОРИИТЕ не са забранени ( линк и бизнес дир ), но препоръчват да са с високи данни ( според техния така неизпозлван PageRank ). Забранени са линкове в статии маскирамни в думи, забранени са линкове вув футър на теми от девелопъри, забранен е абсолютно имейл маркетинга ( освен ако не сложите линк в подписа си в нормален имейл )... и т.н.

Реално ако някой ми каже че не позлва "блек хат" трикове, съм почти сигурен, че ще излъже.

СЕО според гугъл, накратко:
Линкове от линк и бизнес директории, линкове от ваши сайтове или PBN, споделяне в социални мрежи и директории за споделяне, качествено съдържание на оптимизирания сайт ( продукти с оригинални качествени текстове, съдържание - статии, страници и т.н. )......и естетсвено да си плащате за реклами в Гугулуту и тЕй натам.
 
Последно редактирано:
Имаме движение по въпроса:

 
Имаме движение по въпроса:

Що се праят на хакери тия журналисти нямам идея. Като сложиш "пост заявка / пуш нотиф." в текста и 90% не разбират какво е това, явно дава престиж на медията ;). Иначе дано направят нещо в тази посока, че стигнеш ли до администрация и започваш да мислиш за психоаналитик.
 
Що се праят на хакери тия журналисти нямам идея. Като сложиш "пост заявка / пуш нотиф." в текста и 90% не разбират какво е това, явно дава престиж на медията ;). Иначе дано направят нещо в тази посока, че стигнеш ли до администрация и започваш да мислиш за психоаналитик.
Още ми е чудно как това ще върши работа, ако въобще е мислено за това, в насока удостоверяване ставайки дума за минаване през системите на държавите, които искат ел. подпис. Това ги интересува хората, не че с телефона ще могат да ги сканнат навсякъде, все тази като винаги ходят с лична карта по гишета. :)
 
Друго си е да ти е написано предварително всичко :D
Ще е забавно тази година.
Да, в тази година са сложили много крайни срокове на някакви дигитални проекти. Ще се радвам да гледам от първия ред как въвррвят нещата. Според мен е възможно, но успеха ще е само благодарение на събраните експерти и екипи. Правилното им водене и малкото крадене. Ако не е направено като хората, всичко ще е като при старите, което виждаме до какво е довело всичко, до нови неща и закриване на едно управление и създаване на нови, от е познато ринането. :)
 
Да, в тази година са сложили много крайни срокове на някакви дигитални проекти. Ще се радвам да гледам от първия ред как въвррвят нещата. Според мен е възможно, но успеха ще е само благодарение на събраните експерти и екипи. Правилното им водене и малкото крадене. Ако не е направено като хората, всичко ще е като при старите, което виждаме до какво е довело всичко, до нови неща и закриване на едно управление и създаване на нови, от е познато ринането. :)
Пак ще се вади "Естонската" карта
 
А това дали е така?


Защото ако е, много грозни неща ще му се изсипва и на това правителство.
 
Пълни идиоти са. Пак до никъде няма да стигнат. Но да видим, дано не съм прав, но това е тенденцията. Скапана огранизация, голямо крадене и некадърно изпълнение. Това им е съдбата и на тези.
 
Да не отварям нова тема, но да се знае:


:)
 
И този ще го видим до къде ще го добута. На 1ви юни беше поканен да говори пред децата за безопасното сърфиране в нета. Едно време Яворчо го правеше.
 
Да не отварям нова тема, но да се знае:


:)
Важното е да сме живи и здрави! ;)
 

Горе