Данък от Adsense

От: Данък от Adsense

"Вината за голямото и ненужно усложнено законодателство е твоя"

Чак пък негова. ЗДДС в голямата си част е синхронизирана с Директива 2006/112/ЕС, която определя правната рамка за функциониране на ДДС не само у нас, но и в целия ЕС. Така, че за когото и да гласува няма да му е лесно.

Вината за това, че България е член на ЕС е на българските гласоподаватели. Вината за самото съществуване на ЕС в този му вид (всичките директиви, щастливи кокошки, криви краставици и т.н.) е на гласоподавателите от всички държави, които членуват в ЕС.

В условията на демокрация отговорността се носи от гласоподавателите. Те са виновни за това, че не контролират законодателите, не са се организирали да направят по-добра партия, която да влезе във властта и т.н.
 
От: Данък от Adsense

"Вината за това, че България е член на ЕС е на българските гласоподаватели."

С това трябваше да започнете за да не се хабя да пиша.
 
От: Данък от Adsense

Сега кажи, че си бутнал същия имейл, физически адрес или име. Ако не си направил всичко както трябва ще ти изгърмят и двата акаунта. Адсенс имат безброй начина да те хванат, а за мултиакаунтинг гориш при всички положения. Ако ползваш адсенса от новия акаунт на стария сайт също могат да те хванат. Отделно ако си сгафил със сайта и си с адсенс от новия профил на него и те се усетят, че мамиш с импресиите, пак заминава новия профил.
Изоставяш акаунта и не използваш повече:

• Тази е-поща;
• Тази парола;
• Тези имена;
• Този адрес;
• Този телефон;
• Тази карта;
• Този Windows User Account;
• Тези Browser Cookies;
• Тези Flash Cookies;
• Този IP адрес;
• Този MAC адрес.

Добавка: • Този уебсайт.
И шанс да те хванат тогава ще бъдат такъв, ако неволно бъдеш link-нат към старият акаунт (логване в старата поща, вписване на стария GSM в новия акаунт, ползване на същата парола/карта/IP/др.).
 
От: Данък от Adsense

То проблема в случая по-скоро са осигуровките не тези декларации за ДДС, все пак не плащаш нищо, ама тези осигуровки 100 и колко лева бяха, дори ако си изкарал минимума от 70 евро те отказват в началото, а после като почнеш да печелиш повече, вече си нарушил закона и ..
 
От: От: Данък от Adsense

То проблема в случая по-скоро са осигуровките не тези декларации за ДДС, все пак не плащаш нищо, ама тези осигуровки 100 и колко лева бяха, дори ако си изкарал минимума от 70 евро те отказват в началото, а после като почнеш да печелиш повече, вече си нарушил закона и ..

Мда.. някой да е открил изход от тази ситуация ?
Да речем, че в началото докато са малки доходите на свой риск решиш да не декларираш нищо.., но ако потръгнат нещата и дохода се увеличи има ли как да минеш в легалното ?
 
От: Данък от Adsense

Абе този автор на тема така ни пързаля, че не е истина.:)
До вчера напуска сто теми как да го одобри Адсенсе, сега ни разправя небивалици за едни
рефреши и хилядарки в евро, пък ние му се връзваме да му пишем за данъците.:)
Нали преди вече е бил одобрен с друг сайт, би трябвало да знае всичко как е,
а не да пуска теми. Според мен просто вече е щастлив собственик на Адс акаунт и
вече е сложил тигана, та чак и се е замислил за данъците от парите, които евентуално
ще изкара и събира информация напред.:D
 
От: Данък от Adsense

Пуснах темата защото ми стана интересно защо не ме одобряват с 35 статии авторски в блогспот (където уж е по-лесно да те одобрят), а ме одобриха с 40 статии 100% копирани в сайт, направен чрез WP. За хилядарките няма нужда да ми вярваш, споменах, защото предположих, че е възможно сумата да има значение .. И да ви пързалям има много хора на които тази информация би им била полезна ..
 
Здравейте!
Много нова съм в тази насока.Одобрена съм и от вчера имам реклами на блога си,но все още не ми е ясно.Прочетох няколко пъти общите условия,но никъде не видях дата на ,която трябва да се самоосигурявам. Кога трябва да получа договор с Адсенс ,за да мога да се регистрирам в НАП?
Благодаря Ви предварително за отговора!
 
Здравейте!
Много нова съм в тази насока.Одобрена съм и от вчера имам реклами на блога си,но все още не ми е ясно.Прочетох няколко пъти общите условия,но никъде не видях дата на ,която трябва да се самоосигурявам. Кога трябва да получа договор с Адсенс ,за да мога да се регистрирам в НАП?
Благодаря Ви предварително за отговора!

Първо – трябва регистрация по ЗДДС - заявление за регистрация по ЗДДС не по-късно от 7 дни преди датата, на която данъкът за доставката става изискуем (авансово плащане или данъчно събитие), като данъчната основа на получената услуга подлежи на облагане с данък.

Т.е трябва да имаш регистрация по ЗДДС преди да получиш пари.

Всеки месец се подават декларации и дневници по ЗДДС (ДДС не се плаща). Трябва ти счетоводител.

За осигуровките – самоосигуряването – подава се декларация за започване на осигуряването до 7 дни след започването на дейността (получаване на парите/приход).

Всеки месец се плащат осигуровките и се подават декларации обр. 1 за осигуровките.

Други:

- 3-месечни декларации за придобития доход. Внася се авансов данък на 3 месеца

- Годишна декларация

- Декларация обр. 6 за осигуроките за цялата година
 
Първо – трябва регистрация по ЗДДС - заявление за регистрация по ЗДДС не по-късно от 7 дни преди датата, на която данъкът за доставката става изискуем (авансово плащане или данъчно събитие), като данъчната основа на получената услуга подлежи на облагане с данък.

Т.е трябва да имаш регистрация по ЗДДС преди да получиш пари.

Всеки месец се подават декларации и дневници по ЗДДС (ДДС не се плаща). Трябва ти счетоводител.

За осигуровките – самоосигуряването – подава се декларация за започване на осигуряването до 7 дни след започването на дейността (получаване на парите/приход).

Всеки месец се плащат осигуровките и се подават декларации обр. 1 за осигуровките.

Други:

- 3-месечни декларации за придобития доход. Внася се авансов данък на 3 месеца

- Годишна декларация

- Декларация обр. 6 за осигуроките за цялата година
Веднага ли трябва да се регистрирам по ЗДДС или 7 дена преди да поискам да ми преведат пари?
 
Здравейте!
Бихте ли ми написали как мога да проверя колко пари имам в профила ми?
Благодаря Ви предварително!
 
Здравейте. За да не отварям друга тема реших да попитам в тази. Имам сайт който изкарва по около 200-300 лв. месечно от адсенс, както и да го смятам няма смисъл от отваряне на фирма. Въпросът ми е има ли начин да си изтегля парите във някаква виртуална карта или някакъв друг начин, парите да не се облагат.?
 
Здравейте. За да не отварям друга тема реших да попитам в тази. Имам сайт който изкарва по около 200-300 лв. месечно от адсенс, както и да го смятам няма смисъл от отваряне на фирма. Въпросът ми е има ли начин да си изтегля парите във някаква виртуална карта или някакъв друг начин, парите да не се облагат.?
НЕ НЯМА вариант. Парите се изплащат по Western Union, трябва да ги получиш ти с твоята лична карта, тоест където и да си в света, където и да дадеш гъглуту да ги праща ще се случи данъчнои събитие. Горе хората са обяснили как и никъде не е споменато регистриране на фирма, а са дадени опциите и стъпките за ФИЗИЧЕСКО лице, но явно не четете. Ще цитирам директно.
Първо – трябва регистрация по ЗДДС - заявление за регистрация по ЗДДС не по-късно от 7 дни преди датата, на която данъкът за доставката става изискуем (авансово плащане или данъчно събитие), като данъчната основа на получената услуга подлежи на облагане с данък.

Т.е трябва да имаш регистрация по ЗДДС преди да получиш пари.

Всеки месец се подават декларации и дневници по ЗДДС (ДДС не се плаща). Трябва ти счетоводител.

За осигуровките – самоосигуряването – подава се декларация за започване на осигуряването до 7 дни след започването на дейността (получаване на парите/приход).

Всеки месец се плащат осигуровките и се подават декларации обр. 1 за осигуровките.

Други:

- 3-месечни декларации за придобития доход. Внася се авансов данък на 3 месеца

- Годишна декларация

- Декларация обр. 6 за осигуроките за цялата година
 
WU мисля, че вече го няма като опция, махнаха го наскоро или се бъркам? :)
Има го. Уж щяха да го махат, ама за сега няма официална информация.
 
Първо – трябва регистрация по ЗДДС - заявление за регистрация по ЗДДС не по-късно от 7 дни преди датата, на която данъкът за доставката става изискуем (авансово плащане или данъчно събитие), като данъчната основа на получената услуга подлежи на облагане с данък.

Т.е трябва да имаш регистрация по ЗДДС преди да получиш пари.

Всеки месец се подават декларации и дневници по ЗДДС (ДДС не се плаща). Трябва ти счетоводител.

За осигуровките – самоосигуряването – подава се декларация за започване на осигуряването до 7 дни след започването на дейността (получаване на парите/приход).

Всеки месец се плащат осигуровките и се подават декларации обр. 1 за осигуровките.

Други:

- 3-месечни декларации за придобития доход. Внася се авансов данък на 3 месеца

- Годишна декларация

- Декларация обр. 6 за осигуроките за цялата година

Хм, това за месечните декларации не го знаех!?

Подавам годишна декларация като калкулирам приходите от adsense и другите компании, с които съм партньор. Предполагам, че не е проблем това? Или задължително за адсенс трябва всеки месец да подавам декларация?
 
Хм, това за месечните декларации не го знаех!?

Подавам годишна декларация като калкулирам приходите от adsense и другите компании, с които съм партньор. Предполагам, че не е проблем това? Или задължително за адсенс трябва всеки месец да подавам декларация?
Имате ли регистрация като лице на свободна практика?
- Месечно се подават декларации обр. 1 за осигуровките (има вариант и веднъж в годината да се подаде декларация обр.1 - говорете със счетоводителя си). Т.е. това са декларациите за осигуровките, които се подават до 25-то число на следващия месец.
- Тримесечните декларации са декларациите за авансовия данък.
 
Имате ли регистрация като лице на свободна практика?
- Месечно се подават декларации обр. 1 за осигуровките (има вариант и веднъж в годината да се подаде декларация обр.1 - говорете със счетоводителя си). Т.е. това са декларациите за осигуровките, които се подават до 25-то число на следващия месец.
- Тримесечните декларации са декларациите за авансовия данък.
Да, регистриран съм. Счетоводителката ми каза, че може с годишна декларация, както и го правим от 2 г.

Предполагам не е проблем?
 
Да, регистриран съм. Счетоводителката ми каза, че може с годишна декларация, както и го правим от 2 г.

Предполагам не е проблем?
Писала съм, че в определен случай може еднократно с Декларация обр. 1.
След това с годишната Декларация обр. 6 се прави изравняване.
 

Горе