Да вярвам ли на НСИ за предоставените им данни?

До колко са вярни тези данни предоставенни от НСИ, мога ли да изходя заключение от тяхната информация или да се обърна към друг източник( ако има такъв)?
Това е информацията (цък), която ме интересува.
 
За това може да им вярваш на 100% - все пак данните идват от МВР.
За икономически данни там бъди по скептичен, защото там си е стъкмистика вече!
 
Как преценяват кои са националностите на хората в колата, която отиваше миналата година до Гърция на море, като дори личните карти не проверяват? Може да съм аз с трима холандци приятели, може и да са българи...
 
Как преценяват кои са националностите на хората в колата, която отиваше миналата година до Гърция на море, като дори личните карти не проверяват? Може да съм аз с трима холандци приятели, може и да са българи...
Това нещо като як пропуск ми се вижда.
 
Като влизам през Румъния проверяват лични и паспорти, но шофьора ходи до гишето с всичките документи без да се проверяват хората в колата!
Всички западно европейци идват със съмолет така че данните трябва да са точни.
 
Като влизам през Румъния проверяват лични и паспорти, но шофьора ходи до гишето с всичките документи без да се проверяват хората в колата!
Всички западно европейци идват със съмолет така че данните трябва да са точни.
Сега проверяват, но преди не проверяваха...
Отделно EU пътния трафик е в пъти по-голям от самолетния, то са фирми, физически лица, семейни екскурзии, всякакви чудесии минават по суша. Не всеки лети, дори в западна Европа - решават и си отиват на гледат спорт от Франция в Белгия и вечерта се връщат...
 
Последно редактирано:
данните са джуркани, верните от МВР/за регистрациите в местата за настаняване са верни, но са джуркан с някакви анкети по границата, всяка община събира туристически данък месечно от местата за нощувка, като данни събира и националността на чужденците може оттам да намериш по-пресни данни, но да ги събереш от всички общини - абсурд.
 

Горе